29.06.2021 09:50

Dni Sportu 2021 w Gminie Michałowice

110
W tym roku po raz pierwszy odbyły się Dni Sportu Gminy Michałowice. Weekend wypełniony był aktywnością w niemal każdym zakątku naszej gminy!

12 i 13 czerwca odbyły się Dni Sportu w Gminie Michałowice. Dwa dni atrakcji, które przyciągnęły wielu mieszkańców naszej gminy. Każdy znalazł coś ciekawego dla siebie i swoich bliskich, bo Dni Sportu w Gminie Michałowice to okazja na rodzinne spędzenie czasu, rodzinne i aktywne.

W sobotę, na terenie strefy rekreacji w Regułach, na najmłodszych mieszkańców czekały konkursy sprawnościowe, w których każdy wygrywał. Zanim jednak wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody,  musieli wykazać się sprawnością, m.in. na torze kartingowym, w strzelaniu do tarczy z łuku, slalomie na hulajnodze, przejściu sieci pająka, czy mini golfie i rzucie do kosza. Aktywności nie brakowało również na "dmuchańcu", który rozbawiał maluchy. Znacznie spokojniej było w kąciku malowania buziek, gdzie każdy mógł się zmienić w swojego ulubionego bohatera.

Tego dnia nie zabrakło również atrakcji dla młodzieży i dorosłych. Atrakcji, których stawką był puchar wójt Małgorzaty Pacheckiej. W Komorowie i Sokołowie odbyły się turnieje piłki nożnej, które jak przystało na sportową rywalizację były pełne zaangażowania i emocji.

Przy okazji michałowickich Dni Sportu, wójt Małgorzata Pachecka wręczyła dyplom z gratulacjami Ewie Wardak, która - jako jedna z dwóch kobiet w historii biegu - ukończyła ULTRA-TRAIL MAŁOPOLSKA, na dystansie 240 km. Młodzież mogła poznać biegaczkę i zarazić się jej pozytywną sportową pasją.

Niedziela należała do rowerzystów, kajakarzy, biegaczy i chodziarzy. Punktualnie o godz. 10.00 na boisku SP Michałowice rozlokowali się studenci z AZS Warszawa, którzy sprawdzili blisko 100 mieszkańców podczas próby wysiłkowej. Test Coopera, to próba wysiłkowa polegająca na 12 minutowym nieprzerwanym biegu, maszerowaniu lub spacerze, która określa wydolność tlenową i jest wyznacznikiem naszej kondycji fizycznej. W teście mógł wziąć udział niemal każdy, bez względu na wiek. Najlepsi w ciągu 12 minut potrafili pokonać ponad 3 km.

Dłuższy dystans pokonali wielbiciele nordic walking. Maszerowanie z kijkami w lesie to samo zdrowie i przyjemność, więc i tu chętnych do aktywności nie brakowało. Ten sport cieszy się bardzo dużym zainteresowanie mieszkańców naszej gminy, których często możemy spotkać na ścieżkach.

„Rowerowo po Gminie Michałowice” to już atrakcja dla miłośników dwóch kółek. Rajd terenowy w trakcie, którego uczestnicy przemierzali różne zakątki naszej gminy, w poszukiwanie punktów kontrolnych. Jeśli jednak chodzi o kontrolę to pod czujnym okiem policjantów z KP w Regułach, na parkingu Urzędu Gminy najmłodsi sprawdzali swoją wiedzę w miasteczku rowerowym. Specjalny tor imitujący ulice był świetna okazją do nauki zachowań na drodze.

Bezpieczeństwo było również najważniejsze na zbiorniku wodnym w Michałowicach, gdzie królowało kajakarstwo. Nawet kapryśna pogoda nie zniechęciła mieszkańców do skorzystania okazji popływania kajakiem po michałowickim zbiorniku. Oprócz tego, Stowarzyszenie ABC przygotowało dla dzieci i dorosłych zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa nad wodą. To cenna nauka, która na pewno się przyda podczas zbliżających się wakacji.

Nieopodal michałowickich zbiorników, po drugiej stronie Raszynki znajduje się strzelnica golfowa w Sokołowie, która tego dnia również zapraszała do siebie. Na chętny spróbowania gry w golfa czekały kije i piłeczki, a pod czujnym okiem członków Klubu Golfowego Komorów można było się przekonać, że to sport pełen emocji.

Atrakcje przygotowane na ten czerwcowy weekend jak również liczny udział mieszkańców jest potwierdzeniem, że sport w naszej gminie jest uprawiany przez każdego, bo jak wiadomo „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Dni Sportu