Dobro czyń, wolontariuszem bądź!

27.11.2017 19:20     162

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w sali multimedialnej Urzędu Gminy odbyła się uroczysta gala na cześć działających na terenie naszej gminy wolontariuszy i wolontariatów.


Uroczysta gala, która w tym roku odbyła się 25 listopada była doskonałą okazją, by pokazać, jak wielką rolę odgrywa wolontariat i zaangażowanie w pracę społeczną na rzecz innych. To również doskonały czas dla samych wolontariuszy, którzy mogą się pochwalić zrealizowanymi projektami i inicjatywami. Dla wielu taka prezentacja to nie małe wyzwanie, czasem nawet większe niż pomoc, którą niosą. Ponieważ to, co robią, robią z potrzeby serca i chęci pomocy inny ludziom, a nie dla nagród i sławy.

 

Wzorem ubiegłych lat gala z okazji Dnia Wolontariusza to także okazja do specjalnych podziękowań i wyróżnień dla najbardziej zaangażowanych. Wyróżnień, które na podstawie nadesłanych przez mieszkańców i różne organizacje zgłoszeń są nadawane przez wójta gminy Michałowice.

 

Wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka wręczając wyróżnienia podkreślił, iż działalność wolontariatu leży mu bardzo na sercu i jako przykład podał działania, które sam wykonywał w wolnym czasie na rzecz rozwiązania trudności związanych z funkcjonującym w bliskim sąsiedztwie naszej gminy lotniskiem. W wielu przypadkach nie chodzi o sprawy rzeczowe, czy finansowe, a o czas i zapał, co jest nie do przecenienia. Nie rzadko jest to czas kosztem życia rodzinnego, dlatego też wszystkim należą się szczególne podziękowania za poświęcony czas, zaangażowanie i motywację, bez czego tych wielu wspaniałych inicjatyw nie udałoby się zrealizować. Podczas tegorocznej gali zostało wyróżnionych 28 wolontariuszy i 4 grupy wolontariackie. 

 

Ze względu na ramy czasowe w trakcie prezentacji można było poznać tylko części z tego, co udało się zrobić w minionym roku, a swoje dokonania zaprezentowali m.in. uczestnicy projektu „Pokój zagadek Pani Marii” oraz członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Nowej Wsi.

 

Po części oficjalnej uczestnicy gali udali się na krótką przerwę do kącika słodkości, gdzie była m.in. wata cukrowa w kolorach logo gminnego wolontariatu. Następnie wszyscy wrócili na salę, na której przygotowane już były atrakcje w postaci quizu wiedzy o gminnym wolontariacie oraz gra maszyna „Goldberga”.  Gali towarzyszyła także wystawa prac uczestników „Spotkań robótkowych u Pani Marii” oraz zbiory pamiątek strażaków z Nowej Wsi.

 

Organizatorem gali z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Michałowice we współpracy z organizacjami i instytucjami zgłaszającymi wolontariuszy do wyróżnienia.

 

Uroczysta gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza po raz kolejny potwierdziła, iż oprócz podziękowań za wkład i pracę ma także na celu rozpowszechnianie pozytywnych postaw i idei wolontariatu, które budują zaufanie i więzi społeczne.

 

 

Zobacz także

Filharmonia Rodzinna K40. fot. Mariusz Marcysiak

Poranki muzyczne z Panem Gwiazdą 18.03.2018 20:55

W gminie Michałowice swoją działalność rozpoczęła Filharmonia Rodzinna K40. To świetny pomysł na zaprzyjaźnienie się z muzyką i instrumentami, a inicjatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie K40.

czytaj więcej
Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018 17.03.2018 21:55

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Podziel się z sąsiadem

Podziel się z sąsiadem 14.03.2018 14:45

Do 25 marca br. na terenie naszej gminy trwa świąteczna zbiórka żywności. Wszystkie darowane produkty zostaną przekazane osobom potrzebującym.

czytaj więcej
Dzień Kobiet z kabaretem Polefka. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Kobiet z Polefką 11.03.2018 22:05

Reklamacja? Nie przyjmujemy, ale za to w rączki całujemy. 11 marca z okazji Dnia Kobiet dla pań z naszej gminy wystąpił kabaret Polefka.

czytaj więcej
Klub Świetliki. fot. Mariusz Marcysiak

Klub Świetliki 28.02.2018 21:35

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży to bardzo często dodatkowa szansa na rozwój. Tak jest w przypadku działających w Granicy i Opaczy-Kolonii klubów „Świetliki”.

czytaj więcej
Mikołajki 2017 r. fot. Mariusz Marcysiak

Ekipa św. Mikołaja w akcji 07.12.2017 16:25

Mikołajki to dzień, który jest jednym z tych dni na który dzieci czekają z wytęsknieniem. Czekają, choć nie dla wszystkich jest on tak cudowny i wypełniony atrakcjami. W tym roku z pomocą przyszła ekipa Mikołaja, która przygotowała niespodziankę dla dzieci z rodzin objętych pomocą Gopsu.

czytaj więcej
Koncert Magdaleny Zawadzkiej. fot. Mariusz Marcysiak

„Pamiętnik liryczny” Magdaleny Zawadzkiej 04.12.2017 20:30

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem jakie odbyło się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice był koncert Magdaleny Zawadzkiej pt. „Pamiętnik liryczny".

czytaj więcej
Mikołajkowa niespodzianka 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Mikołajkowa niespodzianka 04.12.2017 17:50

Moc atrakcji i niesamowite emocje czekały na najmłodszych mieszkańców naszej gminy w minioną sobotę, 2 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy.

czytaj więcej
Recital Zbigniewa Zamachowskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Zbigniewa Zamachowskiego 30.10.2017 09:05

Niedzielny recital Zbigniewa Zamachowskiego w sali multimedialnej urzędu gminy był pełen niespodzianek. Aktor zaprezentował się w nowej "odsłonie" - muzyka grającego na wielu instrumentach, a także, w jednym z utworów, na scenie towarzyszyła mu córka, Maria.

czytaj więcej
Recital Anny Dereszowskiej. fot. Mariusz Marcysiak

Instrukcja obsługi kobiety według Anny Dereszowskiej 16.10.2017 22:25

Czy istnieje poradnik jak postępować z kobietą? Gdzie można dostać skróconą wersję encyklopedii na temat kobiet, tak aby mogła się zmieścić w kieszeni? Otóż nic takiego nie istnieje, a swoją wersję relacji damsko męskich na scenie sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice zaprezentowała Anna Dereszowska.

czytaj więcej