Dobro czyń, wolontariuszem bądź!

27.11.2017 19:20     164

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w sali multimedialnej Urzędu Gminy odbyła się uroczysta gala na cześć działających na terenie naszej gminy wolontariuszy i wolontariatów.


Uroczysta gala, która w tym roku odbyła się 25 listopada była doskonałą okazją, by pokazać, jak wielką rolę odgrywa wolontariat i zaangażowanie w pracę społeczną na rzecz innych. To również doskonały czas dla samych wolontariuszy, którzy mogą się pochwalić zrealizowanymi projektami i inicjatywami. Dla wielu taka prezentacja to nie małe wyzwanie, czasem nawet większe niż pomoc, którą niosą. Ponieważ to, co robią, robią z potrzeby serca i chęci pomocy inny ludziom, a nie dla nagród i sławy.

 

Wzorem ubiegłych lat gala z okazji Dnia Wolontariusza to także okazja do specjalnych podziękowań i wyróżnień dla najbardziej zaangażowanych. Wyróżnień, które na podstawie nadesłanych przez mieszkańców i różne organizacje zgłoszeń są nadawane przez wójta gminy Michałowice.

 

Wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka wręczając wyróżnienia podkreślił, iż działalność wolontariatu leży mu bardzo na sercu i jako przykład podał działania, które sam wykonywał w wolnym czasie na rzecz rozwiązania trudności związanych z funkcjonującym w bliskim sąsiedztwie naszej gminy lotniskiem. W wielu przypadkach nie chodzi o sprawy rzeczowe, czy finansowe, a o czas i zapał, co jest nie do przecenienia. Nie rzadko jest to czas kosztem życia rodzinnego, dlatego też wszystkim należą się szczególne podziękowania za poświęcony czas, zaangażowanie i motywację, bez czego tych wielu wspaniałych inicjatyw nie udałoby się zrealizować. Podczas tegorocznej gali zostało wyróżnionych 28 wolontariuszy i 4 grupy wolontariackie. 

 

Ze względu na ramy czasowe w trakcie prezentacji można było poznać tylko części z tego, co udało się zrobić w minionym roku, a swoje dokonania zaprezentowali m.in. uczestnicy projektu „Pokój zagadek Pani Marii” oraz członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Nowej Wsi.

 

Po części oficjalnej uczestnicy gali udali się na krótką przerwę do kącika słodkości, gdzie była m.in. wata cukrowa w kolorach logo gminnego wolontariatu. Następnie wszyscy wrócili na salę, na której przygotowane już były atrakcje w postaci quizu wiedzy o gminnym wolontariacie oraz gra maszyna „Goldberga”.  Gali towarzyszyła także wystawa prac uczestników „Spotkań robótkowych u Pani Marii” oraz zbiory pamiątek strażaków z Nowej Wsi.

 

Organizatorem gali z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Michałowice we współpracy z organizacjami i instytucjami zgłaszającymi wolontariuszy do wyróżnienia.

 

Uroczysta gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza po raz kolejny potwierdziła, iż oprócz podziękowań za wkład i pracę ma także na celu rozpowszechnianie pozytywnych postaw i idei wolontariatu, które budują zaufanie i więzi społeczne.

 

 

Zobacz także

Wnioski on-line

Wnioski on-line 12.07.2018 12:40

Zachęcamy do składania wniosków do dwóch programów "300+" oraz "500+" drogą elektroniczną. W tej formie można je przesyłać za pośrednictwem bankowości elektronicznej, stron internetowych: empatia.mrpips.gov.pl oraz PUE ZUS.

czytaj więcej
Spotkanie seniorów z Policją - Seniorze! Nie daj się oszukać! fot. Mariusz Marcysiak

Seniorze! Nie daj się oszukać! 02.07.2018 14:10

Choć problem jest bardzo poważny i często nagłaśniany, to równie często w mediach słyszymy o tym, jak seniorzy stają się ofiarami oszustów, którzy nierzadko wyłudzają od nich oszczędności życia.

czytaj więcej
300 zł dla ucznia - program Dobry start

300 zł dla ucznia - program "Dobry start" 14.06.2018 08:35

Od 1 lipca on-line, a od 1 sierpnia w formie papierowej rozpocznie się przyjmowanie wniosków uprawniających rodziców dzieci uczących się do otrzymania świadczenia "Dobry Start" .

czytaj więcej
Koncert Hanny Banaszak. fot. Mariusz Marcysiak

Cóż to był za koncert 31.05.2018 10:35

Choć jest gwiazdą największego formatu, do której inni artyści odnoszą się z ogromnym uznaniem, to sama o sobie mówi z wrodzoną i wdzięczną skromnością: „mało znana autorka i piosenkarka”. Hanna Banaszak, bo o niej mowa, wystąpiła w minioną niedzielę, 27 maja, z wyjątkowym koncertem w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2018 16:25

Warszawa to nasza stolica, której piękna historia jest naszą wspólną własnością. To idea przyświecająca Międzyprzedszkolnemu Konkursowi Piosenki o Warszawie, który 16 maja odbył się w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Koncert Katy Carr na 100-lecie niepodległości. fot. Mariusz Marcysiak

Katy Carr 15.05.2018 09:30

W ramach obchodów „100 lat Niepodległości” w sobotę, 12 maja, w sali multimedialnej urzędu gminy z koncertem wyjątkowych pieśni wystąpiła Katy Carr.

czytaj więcej
Warsztaty animacyjne dla wolontariuszy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty animacyjne dla wolontariuszy 14.05.2018 10:10

Wolontariat bardzo często kojarzy się nam z niesieniem pomocy, ale ta pomoc może mieć różne wyrazy. Jest takie powiedzenie, że bez kogoś impreza nie może się udać. Tak właśnie jest z wolontariuszami, którzy swoim zaangażowaniem i radością sprawiają, że każde wydarzenie z ich udziałem jest doskonałe i efektowne.

czytaj więcej
Filharmonia Rodzinna K40. fot. Mariusz Marcysiak

Poranki muzyczne z Panem Gwiazdą 18.03.2018 20:55

W gminie Michałowice swoją działalność rozpoczęła Filharmonia Rodzinna K40. To świetny pomysł na zaprzyjaźnienie się z muzyką i instrumentami, a inicjatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie K40.

czytaj więcej
Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018 17.03.2018 21:55

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Podziel się z sąsiadem

Podziel się z sąsiadem 14.03.2018 14:45

Do 25 marca br. na terenie naszej gminy trwa świąteczna zbiórka żywności. Wszystkie darowane produkty zostaną przekazane osobom potrzebującym.

czytaj więcej