Biedronki, Krasnale, Motylki, Słoneczka, Tygryski, Zajączki, Misie, Kotki i Pszczółki. Wszystkie grupy przedszkolaków wraz z rodzicami spotkały się na dorocznym pikniku rodzinnym w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach.


Piknik odbył się w sobotę, 3 czerwca i wzorem lat ubiegłych został on przygotowany przy wsparciu gminy przez Radę Rodziców i Gminne Przedszkole w Michałowicach. A trzeba przyznać, że doskonale wiedzą jak zorganizować dzieciom świetną zabawę.

 

Oficjalne rozpoczęcie tej wspaniałej zabawy nastąpiło tuż przed godz. 11:00 kiedy to dyr. przedszkola, Renata Bontron wspólnie z wójtem gminy Michałowice, Krzysztofem Grabką dokonali formalnego otwarcia pikniku rodzinnego. Imprezy, na której atrakcji, zabawy, radości i uśmiechu nie brakowało. Zadbał o to m.in. aktor – Maciej Wilewski, który dbał o świetną atmosfer pikniku i nieustannie zapraszał dzieci i rodziców do wielu kącików ze specjalnie przygotowanymi na ten dzień atrakcjami.

 

Olbrzymi dmuchany statek zacumował przed przedszkolem, a dzieci migiem znalazły się na jego pokładzie. Na maluchów czekał również kącik baniek mydlanych gdzie każdy mógł bawić się robiąc małe i duże bańki. Jednak prawdopodobnie największą frajdę dzieciaki miały przy zabawie z pianą, gdzie bez ograniczeń okładały się nią z pełnym uśmiechem. Równie dużym zainteresowaniem – kolejka długa na ładnych kilka minut - cieszyły się przejażdżki na kucyku.

 

Piknik rodzinny to także świetna okazja do zaprezentowania talentów wokalno-tanecznych najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Przedszkolaki z grupy Motylki zaśpiewały „Wiosenną łąkę”, „Five”, a także zatańczyły „Polka skoczka”. Natomiast Tygryski, Pszczółki i Zajączki zaprezentowały układ choreograficzny „Taniec dworski”, którym to tańcem przedszkolaki zdobyły nagrodę na Festiwalu Przedszkolaków Mazovia 2017. Nie można też nie wspomnieć o pokazie mody ekologicznej, gdzie maluchy zaprezentowały stroje wykonane z surowców wtórnych.

 

Dużą atrakcją i mega niespodzianką dla przedszkolaków był występ ich opiekunek w przedstawieniu pt. „ZOO” na podstawie bajki Jana Brzechwy pod tym samym tytułem.

 

Oczywiście nie mogło też zabraknąć koncertu kierowanego przez Renatę Włodarek chóru „Czerwone Korale”. Bez wątpienia ich występ był dla uczestników pikniku nie lada atrakcją w trakcie, którego mogli razem z artystami zaśpiewać znane wszystkim piosenki.

 

Jak wiadomo w trakcie zabawy można zużyć sporo energii i czasem trzeba ją uzupełnić, ale i o to zadbali organizatorzy. Dla spragnionych i głodnych w kąciku łasucha czekało wiele serwowanych pyszności m.in. ciasta, ciasteczka, słodycze, owoce i napoje. Zdecydowana większość z serwowanych pyszności była przygotowana przez rodziców, więc smakowało rewelacyjnie.

 

Dzięki uprzejmości naszych strażaków z OSP w Nowej Wsi dzieci miały również okazję poznać wóz strażacki, który z pewnością na wielu i to nie tylko najmłodszych zrobił ogromne wrażenie.

 

 

Zobacz także

KRĄG KOBIET

KRĄG KOBIET Data wydarzenia: 28.11.2017

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na warsztaty, które poprowadzi Maria Ela Ziemkiewicz (28 listopada, godz.18).

czytaj więcej
XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne. fot. Mariusz Marcysiak

XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży 21.11.2017 21:50

Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

czytaj więcej
XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Macysiak

XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice 21.11.2017 14:15

Blisko 350 zawodników walczyło na matach w Michałowicach o Puchar Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koncert pieśni patriotycznej w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Patriotycznie rozśpiewane Michałowice 21.11.2017 11:00

Wydarzeniem kończącym gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, był koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru „Michałowiczanka”.

czytaj więcej
„Iluzja” w letnim kinie plenerowym w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

„Iluzja” w letnim kinie plenerowym w Michałowicach 31.07.2017 07:05

Leżaki i światowa produkcja do obejrzenia pod chmurką czekało na chętnych chcących miło spędzić czas.

czytaj więcej
40-lecie Koła nr 2 Związku Emerytów, Rencistów Inwalidów w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

40 lat minęło! 09.07.2017 13:40

Szacownego jubileuszu 40-lecia doczekało się Koło nr 2 w Michałowicach Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów (ZERiI). Z tej okazji w minioną sobotę, 8 lipca w sali Centrum Medycznego i Rehabilitacji KRIOSONIK odbyło się jubileuszowe przyjęcie.

czytaj więcej
Muzyczny Maj - Koncert Trzeba marzyć . fot. Mariusz Marcysiak

Muzyczny Maj 2017 – Koncert Trio – Staniewicz, Strobel, Jagodziński 28.05.2017 23:50

Wybitny muzyczny spektakl w niedzielę, 28 maja odbył się w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach. Spektakl, który przez wielu ludzi określany jest jako muzyczna perła na koncertowej mapie Polski.

czytaj więcej
Dzień Matki - spotkanie michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Matki – spotkanie michałowickich seniorów 27.05.2017 21:50

Dzień matki to jedno z najbardziej znanych świąt na świecie. To święto obchodzone, jako wyraz szacunku i pamięci dla wszystkich mam. W sobotę 27 maja na zaproszenie Koła nr 2 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w sali przy ul. Raszyńskiej odbyło się spotkanie z okazji tego jakże wyjątkowego święta.

czytaj więcej
Wyróżniony występ dziewczynek z przedszkola w Michałowicach

Festiwal przedszkolaków 25.05.2017 10:00

Podczas XI edycji Tanecznego Festiwalu Przedszkolaków, który się odbył pod hasłem „Na królewskim balu”, grupa dziewczynek z Gminnego Przedszkola w Michałowicach zdobyła uznanie jury, otrzymując jedno z trzech równorzędnych wyróżnień. Gratulujemy!

czytaj więcej
Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

III Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2017 20:20

Czy śpiewać każdy może? Oczywiście, że tak. Tak jak to zaprezentowały przedszkolaki podczas III Przedszkolnego Konkursy Piosenki o Warszawie, który w piątek , 19 maja odbył się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice.

czytaj więcej