05.02.2018 12:15

Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów

427
Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Jest to święto najwspanialszych osób na świecie, dlatego też jego obchody wymagają wyjątkowej oprawy, tak jak w minioną sobotę, 4 lutego, w Michałowicach.

Tego dnia w sali przy ul. Raszyńskiej 34 spotkali się seniorzy zrzeszeni w Kole nr 2 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. I choć od kalendarzowego Dnia Babci i Dziadka minęło już kilka dni – dodajmy, że w tym czasie były ferie zimowe – to i tak okazja do świętowania sprawiła, że pojawiło się wielu gości. Wśród nich był także wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka wraz z małżonką.

 

Samych wspaniałości życzę wszystkim babciom i dziadkom, a te piękne i symboliczne kwiaty składam na ręce przewodniczącej koła, Teresy Sładek – mówił wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka.

 

Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne, w trakcie których oprócz koncertu kierowanego przez Piotra Gwiazdeckiego chóru „Michałowiczanka” seniorzy mieli także okazję wysłuchać wyjątkowego występu trio w składzie Alina Małachowska – piano, Zuzanna Skalska – śpiew i Tadeusz Drągowski – śpiew. W repertuarze artystów znalazły się takie piosenki jak: „W rytm walczyka serce śpiewa”, „Każdemu wolno kochać”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Umówiłem si z nią na dziewiątą”, „Nasza jest noc, jak w serenadzie” oraz „Lat dwadzieścia miał mój dziadek”.

 

Spotkania michałowickich seniorów zawsze są dobą okazją do wspólnych rozmów przy herbacie, kawie i słodkościach. Nie inaczej było i tym razem, kiedy to po występach artystów był czas na wspomnienia i opowieści o wnukach.

 

Babcia i dziadek to swego rodzaju instytucja, której pomoc w wychowaniu wnuków jest nieoceniona. Dlatego też z tego miejsca składamy wszystkim babciom i dziadkom najserdeczniejsze życzenia, wielu lat w zdrowiu, pełnych radości i rodzinnych chwil nie tylko od święta.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice

Zobacz także