11.06.2019 10:20

Dzień Dziecka na granickiej polance

104
Zabawa na granickiej polance była wspaniała. Bawili się duzi i mali mieszkańcy Granicy. Atrakcji było co niemiara.

Plac zabaw dla dzieci przy ulicy Poprzecznej w Granicy to piękne miejsce. Po kilku latach od momentu oddania go do użytku mieszkańców wciąż jest atrakcyjny. Teraz wydaje się nawet jeszcze piękniejszy, nasadzone drzewa urosły, a na polance zrobił się cień. Jest więc miejsce zarówno dla tych, którzy kochają promienie słoneczne, jak i tych, którzy lubią schować się przed słońcem.

Niedziela, 9 czerwca, była upalna, ale to nikomu nie przeszkadzało, aby bawić się na pikniku z okazji Dnia Dziecka. A atrakcji było mnóstwo. Uwagę najmłodszych przyciągały dmuchane zabawki, był zamek i wielki wąż, który "połykał" najodważniejsze dzieci. Animatorzy i wolontariusze organizowali różne konkursy sprawnościowe. Wielką atrakcją były kolorowe, ogromne klocki. Najmłodsze dzieci wykonywały z nich wspaniałe budowle. Również wielu rodziców zabawa klockami bardzo wciągnęła. Jak zwykle wielkim powodzeniem cieszyły się stanowiska, gdzie animatorzy malowali dzieciom buzie i ręce

Nowością na pikniku rodzinnym był namiot, gdzie specjaliści z Erudio Pracowni opowiadali o zagrożeniach wynikających z zażywania środków odurzających i psychoaktywnych. Po założeniu specjalnych okularów uczestnik mógł przekonać się, jak widzi człowiek, który wcześniej zażył takie substancje. Namiot zaprojektowany i zorganizowany był w formie popularnych escape room’ów. Taka formy zabawy była jednocześnie bardzo pouczającym doświadczeniem. Był to wspaniały pomysł organizatorów przybliżający i uwrażliwiający na realne zagrożenia.

Dzieci i dorośli chętnie częstowali się słodyczami i napojami. Długa kolejka stała po watę cukrową, nie mniejszym powodzeniem cieszył się popcorn. To było wspaniałe, słoneczne popołudnie. Wielu mieszkańców spędzało czas siedząc na trawie lub leżakach, których zakup sfinansowała Gmina Michałowice. Wszyscy świetnie się bawili.

Organizatorem festynu był Zarząd Osiedla Granica. Nad całością czuwała Agnieszka Paradowska, radna i członek zarządu oraz Paweł Łąpieś, przewodniczący zarządu.  

Organizatorzy ogłosili, że w przyszłym roku również odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka. Do zobaczenia za rok! 

Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także