Festyn z okazji Dnia Dziecka. Na ten dzień, dzień pełen atrakcji i świetnej zabawy dzieci z sołectw Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów i Suchy Las czekają cały rok.


Tegoroczny festyn odbył się 4 czerwca i jak w latach ubiegłych Orlik w Sokołowie tego dnia zamienił się w plac zabaw, na którym bawiło się wielu mieszkańców wraz ze swoimi dziećmi.

 

Przybyłych gości powitali gospodarze festynu sołtys Pęcic – Waldemar Widlicki, sołtys Pęcic Małych – Zdzisław Krupa,  sołtys Sokołowa – Bartosz Lewandowski i sołtys Suchego Lasu – Edward Chruściak, którzy wraz z wójtem gminy Michałowice – Krzysztofem Grabką oficjalnie rozpoczęli czas zabawy na sokołowskim orliku.

 

Zanim jednak wszyscy uczestnicy festynu oddali się niezapomnianej zabawie, dzieci z sołectw  Pęcice, Pęcice Małe, Sokołów i Suchy Las przygotowały dla wójta gminy Michałowice, Krzysztofa Grabki, małą niespodziankę – złoty medal od wszystkich dzieci.

 

Na najmłodszych uczestników zabawy czekała mini zjeżdżalnia, dmuchany zamek, na którym skakały maluchy, tory przeszkód z tunelami, rzuty piłeczkami do koszyków, hula hop, baseniki z piłeczkami, wędki szczęścia, różnego rodzaju bujaki i kolorowy kącik plastyczny.

 

Nieco starsi mogli się sprawdzić w mini golfie – czyli trafianie piłeczką do tarczy za pomocą kija golfowego, czy postrzelać piłką nożną do bramki treningowej. Były także rzuty lotkami, wyścigi w workach, na skoczkach sprężynowych, wyścigi na piłkach skaczących, dartball, chodzenie na szczudłach, skoki na mini trampolinie, zabawa w wędrujące piłki, żonglerka piłką nożną lub piłką siatkową, tenisball, mini tenis stołowy i mini bilard.

 

Nie zabrakło również zabaw zespołowych, w których brały udział całe rodziny m.in. przeciąganie liny, wyścigi na nartach, wyścigi w tunelach, wyścigi gąsienic, badmintoni i gra w boulle.

 

Wszyscy uczestnicy bawili się wyśmienicie, a dodatkową atrakcją dla najmłodszych były specjalnie przygotowane na tą okazję nagrody, które dzieci otrzymywały za udział w zabawach podczas festynu.

 

Oczywiście zabawa i duża aktywność wzmaga apetyt, więc każdy, kto tylko zgłodniał lub poczuł się spragniony mógł się posilić w bufecie jaki przygotowali organizatorzy.

 

Festyn z okazji Dnia Dziecka był wspólna inicjatywą czterech sołectw i został sfinansowany z funduszu sołeckiego  – Pęcic, Pęcic Małych, Sokołowa i Suchego Lasu.

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu 19.01.2018 08:30

PGE Rejon energetyczny Pruszków informuje o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w okresie 22-25 stycznia w Nowej Wsi, Granicy, Regułach, Sokołowie i Suchym Lesie.

czytaj więcej
Noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu. fot. Mariusz Marcysiak

Noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu 07.01.2018 14:10

Początek roku to doskonały czas na sąsiedzkie spotkanie, życzenia i rozmowy. Tak jak w Suchym Lesie, gdzie 6 stycznia z inicjatywy sołtysa Edwarda Chruściaka i rady sołeckiej odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie.

czytaj więcej
Spotkanie świąteczno - noworoczne w Sokołowie. Foto: bz.

Spotkanie świąteczno - noworoczne w Sokołowie 02.01.2018 12:00

Spotkanie świąteczno-noworoczne mieszkańców Sokołowa odbyło się 30 grudnia. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy i Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, jak również Edward Kozłowski, radny. Ksiądz Grzegorz Jasiński, proboszcz parafii w Pęcicach, odprawił krótką modlitwę.

czytaj więcej
Wizyta Świętego Mikołaj w Pęcicach - zabawa choinkowa. Foto: bz

Wizyta Mikołaja w Pęcicach - zabawa choinkowa 11.12.2017 09:59

Mikołaj oraz jego pomocnicy odwiedzili dzieci z Pęcic. Wszyscy świetnie się bawili, dzieci otrzymały wspaniałe prezenty!czytaj więcej
XIV Rajd Pęcicki. fot. Mariusz Marcysiak

XIV Rajd Pęcicki 05.10.2017 11:59

Uczniowie gimnazjów gminy Michałowice wzięli udział w "żywej" lekcji historii i patriotyzmu - rajdzie pamięci Orląt Pęcickich.

czytaj więcej
Biesiada sąsiedzka w Suchym Lesie. fot. Mariusz Marcysiak

Biesiada sąsiedzka w Suchym Lesie 01.10.2017 18:45

W minioną sobotę, 30 września, mieszkańcy Suchego Lasu spotkali się na corocznej biesiadzie sąsiedzkiej. W tym roku impreza odbyła się w nowej świetlicy przy ulicy ks. Woźniaka, która niespełna trzy miesięcy temu została oddana do użytku.

czytaj więcej
ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW SOKOŁOWA; Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW SOKOŁOWA 26.09.2017 12:15

Coroczne, wrześniowe zebranie z mieszkańcami Sokołowa odbyło się w świetlicy Oaza Spokoju. Zebranie zwołał i prowadził sołtys Sokołowa, Bartosz Lewandowski. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice oraz radni gminy Michałowice i powiatu pruszkowskiego.

czytaj więcej
ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW SUCHEGO LASU; Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW SUCHEGO LASU 22.09.2017 21:20

Mieszkańcy Suchego Lasu spotkali się na corocznym (wrześniowym) zebraniu, którego celem jest rozdysponowanie funduszu sołeckiego na 2018 rok. Zebranie zwołał i prowadził sołtys Edward Chruściak, uczestniczyli w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady, a także radni innych miejscowości gminy Michałowice.

czytaj więcej
Święto pieczonego ziemniaka w Sokołowie. Foto bz.

Święto pieczonego ziemniaka w Sokołowie 11.09.2017 12:45

Piknik pieczonego ziemniaka w Sokołowie to tradycja. Mieszkańcy również i w tym roku chętnie i licznie w nim uczestniczyli. Piknik zorganizowany został na przy oczku wodnym i placu zabaw dla dzieci. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, a także sołtysi miejscowości sąsiedzkich.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Pęcic Małych. Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃÓW PĘCICE MAŁE 08.09.2017 13:45

7 września, w Pęcicach Małych odbyło się, pierwsze w tym roku w naszej gminie zebranie mieszkańców. Zwołał je Zdzisław Krupa, sołtys. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, a także radni.

czytaj więcej