W niedzielę, 7 czerwca, dzieci z Sokołowa, Suchego Lasu, Pęcic i Pęcic Małych bawiły się na pikniku z okazji ich święta. Impreza zorganizowana została na terenie Orlika oraz w świetlicy „Oaza Spokoju” w Sokołowie. Była to wspólna inicjatywa czterech sołectw.


Piknik z okazji Dnia Dziecka to wspólna inicjatywa czterech sąsiadujących ze sobą miejscowości: Pęcic, Pęcic Małych, Sokołowa i Suchego Lasu. W takiej formie został zorganizowany już po raz drugi. 

 

Przybywających uczestników witali gospodarze imprezy, czyli Edward Kozłowski,  radny z tego terenu, a także sołtysi:  Edward Chruściak, sołtys Suchego Lasu, Bartosz Lewandowski, sołtys Sokołowa, Waldemar Widlicki, sołtys Pęcic i Zdzisław Krupa, sołtys Pęcic Małych. Edward Kozłowski powiedział, że jako radny, który reprezentuje wszystkie cztery miejscowości, cieszy go wspólna inicjatywa sołtysów, a także duże zainteresowanie mieszkańców. W pikniku uczestniczyło wielu mieszkańców wraz ze swoimi dziećmi.

 

Oferta piknikowa była bogata i zróżnicowana. Dla najmłodszych, tradycyjnie już, przygotowany został dmuchany zamek i trampolina. Dla pozostałych dzieci było wiele stanowisk sportowych, w tym stanowisko do łowienia ryb, rzuty lotką do celu i rzuty zręcznościowe, strzelanie z łuku, mini bilard i mini ping - pong.  Była siłownia, z niej korzystali również dorośli uczestnicy festynu.      

Wokół sceny przez cały czas trwania festynu wiele się działo. Była zabawa z zespołem muzycznym - wspólne tańce i śpiewy. Wielką atrakcją był występ klowna Bąbla i magika Roba.  Dzieci chętnie brały udział w występach i wszystkie świetnie się bawiły.

Animatorzy, którzy przygotowali atrakcje sportowe dla dzieci organizowali konkursy i gry sportowe. Oczywiście przeciąganie liny cieszyło się największym powodzeniem. W festynie dla dzieci uczestniczyli również policjanci z Komisariatu Rzecznej Policji w Warszawie. Policjanci mówili o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu nad wodą.  

Nie zabrakło również atrakcji dla rodziców i dziadków. Uczestnicy festynu częstowani byli lodami, a także innymi słodyczami. Wszyscy też zapraszani zostali na znakomite potrawy z grilla.

Festyn był wyjątkowo udany, pogoda dopisała, było ciepło i słonecznie. Dzieci świetnie się bawiły. W festynie uczestniczyła Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy.

 

Impreza sfinansowała została z funduszu sołeckiego czterech sołectw: Sokołowa, Suchego Lasu, Pęcic i Pęcic Małych.

Wójt Gminy Michałowice zaprosił na występy klowna i magika. 

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Świąteczne spotkanie w Pęcicach. Foto: bz.

Świąteczne spotkanie w Pęcicach 09.04.2018 11:20

W tym roku mieszkańcy Pęcic, z okazji świąt wielkanocnych, spotkali się tuż po świętach, w sobotę 7 kwietnia. Przy wielkanocnym stole, wraz z mieszkańcami, obecny był Krzysztof Grabka, wójt gminy, z żoną Grażyną i przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Teatrzyk Kolorowa Wędrówka. fot. Mariusz Marcysiak

Kolorowa wędrówka 27.02.2018 02:45

Dziecięca wyprawa w świat kolorów w poszukiwaniu zielonej krainy.

czytaj więcej
Noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu. fot. Mariusz Marcysiak

Noworoczne spotkanie mieszkańców Suchego Lasu 07.01.2018 14:10

Początek roku to doskonały czas na sąsiedzkie spotkanie, życzenia i rozmowy. Tak jak w Suchym Lesie, gdzie 6 stycznia z inicjatywy sołtysa Edwarda Chruściaka i rady sołeckiej odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie.

czytaj więcej
Spotkanie świąteczno - noworoczne w Sokołowie. Foto: bz.

Spotkanie świąteczno - noworoczne w Sokołowie 02.01.2018 12:00

Spotkanie świąteczno-noworoczne mieszkańców Sokołowa odbyło się 30 grudnia. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy i Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, jak również Edward Kozłowski, radny. Ksiądz Grzegorz Jasiński, proboszcz parafii w Pęcicach, odprawił krótką modlitwę.

czytaj więcej
Wizyta Świętego Mikołaj w Pęcicach - zabawa choinkowa. Foto: bz

Wizyta Mikołaja w Pęcicach - zabawa choinkowa 11.12.2017 09:59

Mikołaj oraz jego pomocnicy odwiedzili dzieci z Pęcic. Wszyscy świetnie się bawili, dzieci otrzymały wspaniałe prezenty!czytaj więcej
XIV Rajd Pęcicki. fot. Mariusz Marcysiak

XIV Rajd Pęcicki 05.10.2017 11:59

Uczniowie gimnazjów gminy Michałowice wzięli udział w "żywej" lekcji historii i patriotyzmu - rajdzie pamięci Orląt Pęcickich.

czytaj więcej
Biesiada sąsiedzka w Suchym Lesie. fot. Mariusz Marcysiak

Biesiada sąsiedzka w Suchym Lesie 01.10.2017 18:45

W minioną sobotę, 30 września, mieszkańcy Suchego Lasu spotkali się na corocznej biesiadzie sąsiedzkiej. W tym roku impreza odbyła się w nowej świetlicy przy ulicy ks. Woźniaka, która niespełna trzy miesięcy temu została oddana do użytku.

czytaj więcej
ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW SOKOŁOWA; Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW SOKOŁOWA 26.09.2017 12:15

Coroczne, wrześniowe zebranie z mieszkańcami Sokołowa odbyło się w świetlicy Oaza Spokoju. Zebranie zwołał i prowadził sołtys Sokołowa, Bartosz Lewandowski. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice oraz radni gminy Michałowice i powiatu pruszkowskiego.

czytaj więcej
ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW SUCHEGO LASU; Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW SUCHEGO LASU 22.09.2017 21:20

Mieszkańcy Suchego Lasu spotkali się na corocznym (wrześniowym) zebraniu, którego celem jest rozdysponowanie funduszu sołeckiego na 2018 rok. Zebranie zwołał i prowadził sołtys Edward Chruściak, uczestniczyli w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady, a także radni innych miejscowości gminy Michałowice.

czytaj więcej