05.06.2012 09:40

Dzień Dziecka w Suchym Lesie

4
Choć pogoda nie dopisała, zorganizowany po raz pierwszy Dzień Dziecka w Suchym Lesie udał się znakomicie. Został on zorganizowany przez sołtys Joannę Jabłońską Sztyk.
Impreza rozpoczęła się o godz. 15.00, w domu sołtys. W imprezie uczestniczyły nie tylko dzieci z Suchego Lasu, ale także Sokołowa, oczywiście w towarzystwie rodziców. Na najmłodszych czekał pyszny poczęstunek oraz trzy wspaniałe i kreatywne opiekunki, mieszkanki Suchego Lasu, które organizowały zabawy i konkursy. Pierwszym zadaniem, z którym zmierzyli się najmłodsi było malowanie lata na chodniku przed domem sołtys, choć jak się później okazało - nie tylko lata. Nie mogło zabraknąć także puszczania baniek mydlanych oraz malowania buziek. Dzieciom cały czas towarzyszyły rytmy Smerfnych hitów.

O godzinie 17.00 rozpoczął się konkurs plastyczny pt. : „Jak wyobrażam sobie Pana Wójta”. Na jego rozstrzygnięcie przybył wójt Krzysztof Grabka, który miał wybrać zwycięską pracę. Po długim i wnikliwym zapoznaniem się z wszystkimi rysunkami, wybrano dwie. Jednak nagroda była tylko jedna i drogą losowania wyłoniono zwycięzcę. Został nim Jaś Czerwiński z Sokołowa, który oprócz nagrody otrzymał dyplom. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.

Podczas zabaw zorganizowanych dla dzieci, także rodzice mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanym dla nich konkursie, polegającym na wykonaniu zwierzaków ze specjalnych balonów . Pierwsze trzy miejsca zostały zajęte przez Katarzynę Czerwińską, Krzysztofa Ciemińskiego oraz Michała Ziółkowskiego.

Była to pierwsza impreza integracyjna w Suchym Lesie. Odbyła się dzięki wielkiemu zaangażowaniu sołtys Joanny Jabłońskiej Sztyk i jej męża Tomasza, którzy nie tylko udostępnili miejsce do zorganizowania Dnia Dziecka, ale zadbali także o przebieg całej imprezy. Pomagały im mieszkanki Suchego Lasu Paulina Kiszel, Patrycja Rdzanek, Katarzyna Wieciech oraz członkini rady sołeckiej - Agnieszka Sztyk.
Autor: Katarzyna Stygińska
Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji