16.09.2013 12:00

Dzień komorowskiego psa i kota

60
W sobotę, 14 września, odbyła się, po raz pierwszy, impreza zatytułowana Dzień komorowskiego psa i kota. Właściciele czworonogów i nie tylko spotkali się na placu Paderewskiego. W imprezie uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.
Zebranych na placu Paderewskiego mieszkańców Komorowa wraz z ich pupilami (tym razem koty zostały w domu), powitała Agnieszka Kaczorowska – Budek, przewodnicząca Zarządu Osiedla Komorów. Zachęciła wszystkich do świętowania dnia komorowskiego psa i kota.
Następnie oddała głos Wojciechowi Irmińskiemu, który prowadził imprezę.
Podczas festynu wystąpiła pani Hanna Dąbrowska, znana w Komorowie z tego, że opiekuje się i dokarmia bezpańskie koty. Pani Hania opowiedziała o codzienności zwierząt, które nie mają właściciela i zachęcała do współpracy.
Odbyła się również pogadanka pana Janka. Wystąpił Jan Borzymowski, międzynarodowy sędzia kynologiczny, który opowiadał między innymi o swoim zawodzie jak również o rasach psów i psiej naturze.
Zaprezentowała się także Basia Kochlewska – opiekunka i trenerka psa ratownika z Fundacji na rzecz psów pracujących. Odbył się również pokaz pracy psa ratownika.
Odbył się również pokaz tresury psów ze szkoły Hau-Hau z Pruszkowa. Prowadziła go Małgorzata Gajownik.
Głównym punktem Dnia komorowskiego psa i kota był konkurs. Psy rywalizowały w kilku kategoriach: pies junior do roku, pies senior do 8 lat i pies weteran. Odbył się również konkurs w kategorii – pies publiczności. W tej kategorii zwyciężyła suczka Figa.
Wszystkie psy były uważnie oglądane przez Jana Borzymowskiego, który powiedział, że bardzo trudno mu wybrać najładniejszego psa w swojej kategorii. Ale też wspomniał, że ważny jest charakter psa jak również jego umiejętność komunikowania się z otoczeniem.
Psy zwycięzcy oraz ich właściciele zostali nagrodzeni. Dyplomy i upominki wręczał Krzysztof Grabka, wójt gminy, który chwilowo nie jest właścicielem psa, a także Agnieszka Kaczorowska, przewodnicząca Zarządu Osiedla, miłośniczka wszystkich psów i kotów.
Kolejnym, ważnym punktem imprezy było rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy komorowski ogród. W tym konkursie zwycięzców było wielu. Wyróżnienia: dyplomy i nagrody wręczał Krzysztof Grabka i Małgorzata Brykalska z Zarządu Osiedla.
Krzysztof Grabka powiedział, że dbałość o ogród i praca w ogrodzie to również jego hobby. Każdą wolną chwilę wykorzystuje na prace ogrodowe, dzięki temu czuje się zrelaksowany.
Nagrody w konkursie na najpiękniejszy ogród ufundował Zarząd Osiedla Komorów z funduszu osiedla na 2013 rok, zgodnie z głosowaniem mieszkańców podczas zebrania, a także komorowska firma Helmar, która po bardzo atrakcyjnych cenach sprzedała kamienne dekoracje ogrodowe.
Na zakończenie odbył się pokaz bikejoringu (kolarz i pis). Wziął w nim udział Marek Długołęcki, mistrz Europy w tej dyscyplinie.
Do zobaczenia w przyszłym roku, na II Dniu komorowskiego psa i kota