01.12.2014 09:45

Edith Piaf – koncert w Komorowie

164
W "Karczmie u Wiencka" w Komorowie odbył się recital Anny Sroki. Artystka śpiewała piosenki Edith Piaf z musicalu "Edith i Marlene" w reżyserii Marty Meszaros. Na akordeonie towarzyszył jej Klaudiusz Baran.

Na wieczór z piosenką francuską mieszkańców Komorowa i okolic zaprosiło Stowarzyszenie K40. Lucyna Kowalska, która powitała bardzo licznie zgromadzoną publiczność, powiedziała, że Stowarzyszenie K40 ma ogromną przyjemność gościć zarówno znakomitych artystów, jak również gościć wiernych i zawsze chętnie przybywających na wszystkie organizowane imprezy, sympatyków Stowarzyszenia K40.

 

Zanim jednak koncert się rozpoczął Lucyna Kowalska, powiedziała, że kilka tygodni temu Stowarzyszenie K40 zaangażowało się w pomoc dla Mateusza - 26-letniego niepełnosprawnego młodego człowieka z Komorowa, który kilka lat temu w wyniku niefortunnego skoku do wody doznał całkowitego paraliżu. Ale Mateusz się nie załamał - z pomocą rodziny walczył najpierw o swoje życie, a potem o jakąkolwiek sprawność. - mówiła Lucyna Kowalska. Mateusz studiuje, udziela się społecznie, ma głowę pełną planów i marzeń. Jednym z nich jest to, by być samodzielnym, na ile to tylko możliwe. Chciałby być czynnym zawodowo, a co się z tym wiąże, być mobilnym. Chcemy pomóc Mateuszowi w zebraniu pieniędzy na dostosowanie auta do jego potrzeb – mówiła Lucyna Kowalska. Stąd nasza prośba do Państwa o pomoc i wpłatę pieniędzy na ten cel. Każda osoba chcąca pomóc Mateuszowi, może to zrobić za pośrednictwem Stowarzyszenia K40.

 

Następnie rozpoczął się koncert. Anna Sroka i towarzyszący jej na akordeonie Klaudiusz Baran zaprezentowali wiele znanych utworów znakomitej francuskiej pieśniarki Edith Piaf jak choćby „Akordeonista”, „Hymn do miłości” czy „Odgłosy balu”.

Anna Sroka jest śpiewającą aktorką, absolwentką Szkoły Teatralnej w Warszawie, w najbliższym czasie (na początku 2015 roku) będzie można ją oglądać w musicalu „Mamma Mia!” w Teatrze Roma.

 

Recital piosenek Edith Piaf, w wykonaniu Anny Sroki i Klaudiusza Barana,  bardzo spodobał się komorowskiej publiczności. Artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami, artyści dwukrotnie bisowali. Był to piękny, wypełniony francuską atmosferą, wieczór.

 

Koncert został sfinansowany z dotacji gminnej z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

 

 

Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała
Podobne tematy: Komorów Osiedle

Zobacz także