10.06.2019 09:15

Etno Inspiracje – warsztaty w Komorowie

83
W sobotę, 1 czerwca, odbyły się pierwsze warsztaty rękodzielnicze z cyklu Rodzinne Ogrody Rękodzieła. Zajęcia zatytułowane były "Etno Inspiracje".

Pierwsze spotkanie zorganizowane zostało w Dzień Dziecka, ale skierowane również było do osób dorosłych, które lubią spędzać czas przy pracach ręcznych. Podczas pierwszego spotkania uczestnicy wykonywali łapacze snów, czyli ozdoby typowe dla kultury indiańskiej, które obecnie są popularną dekoracją domu, czy ogrodu. Była też możliwość wykonywania innych ozdób, jak na przykład robienie zawieszek z kamienia. Dzieci rysowały, wycinały i również robiły indiańskie ozdoby.

Warsztaty zorganizowało Stowarzyszenie Razem dla Rozwoju w partnerstwie z kołami gospodyń: Graniczanki, Pęciczanki i Gospochy (z Nowej Wsi). W rodzinnej atmosferze uczestnicy warsztatów spotkali się w ogrodzie przy ul. Sportowej 8 w Komorowie, gdzie działa świetlica stowarzyszenia Razem dla Rozwoju.  W zajęciach wzięło udział prawie 50 osób, głównie rodziny z dziećmi, ale też wielu seniorów z naszej gminy. Było ciasto i pyszne sezonowe owoce. Warsztatom towarzyszyła wystawa obrazów Dominiki Małgowskiej, malarki, która jest pomysłodawczynią i instruktorką warsztatów Rodzinne Ogrody Rękodzieła, które właśnie rozpoczęły się w Komorowie. Kolejne spotkania odbędą się w następujące dni:

  • 9 czerwca - Wiklinowo i Bajkowo, 
  • 15 czerwca  Wianki tradycyjne i świętojańskie ,
  • 23 czerwca - Pracownia Zabawek ,
  • 29 czerwca - Biżuteria inspirowana folklorem.

Warsztaty z cyklu Rodzinne Ogrody Rękodzieła będą dostępne nieodpłatnie, odbywać się będą w godzinach 10.30 – 14.00 przy  ulicy Sportowej 8, w Komorowie. Zapraszamy! Warsztaty są dofinansowane z budżetu gminy Michałowice w ramach z dotacji dla organizacji pozarządowych.  

Stowarzyszenie Razem dla Rozwoju istnieje na terenie naszej gminy od kilku lat. Głównym jego celem jest prowadzenie przedszkola i świetlicy dla dzieci w Komorowie. Dzieci, które uczęszczają do tego przedszkola są otoczone opieką i pracują według pedagogiki waldorfska. Nazwa waldorfska pochodzi od pierwszej szkoły dla dzieci robotników, założonej w 1919 roku przez Rudolfa Steinera przy fabryce cygar Waldorf-Astotia w Stuttgarcie. A celem pedagogiki waldorfskiej jest wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka, rozumianego jako rozwój trzech sfer: myślenia, uczuć i woli.  

Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała
Podobne tematy: Komorów Osiedle

Zobacz także