FESTYN RODZINNY W GRANICY

13.06.2018 08:00     166

W sobotę, 9 czerwca, radni oraz Zarząd Osiedla Granica zorganizowali festyn rodzinny dla mieszkańców Granicy. Zabawa, jak zwykle, była udana. Dopisała pogoda, dopisali mieszkańcy, którzy licznie przybyli na plac zabaw „Granicka polanka” przy ulicy Poprzecznej w Granicy. Atrakcji było co nie miara.


Plac zabaw dla dzieci przy ulicy Poprzecznej w Granicy na dobre wpisał się w przestrzeń publiczną osiedla. Jest to miejsce starannie zagospodarowane, jak również bardzo zadbane. Są huśtawki, karuzele i inne przestrzenne zabawki. Wielką atrakcją tego miejsca jest zieleń, która otacza plac zabaw. Gdy dzieci się bawią rodzice mogą na kocach i matach odpoczywać. Tak też było podczas sobotniego festynu rodzinnego. Tego jednak dnia atrakcji było dużo więcej. Wszyscy bardzo chętnie korzystali z drogowego miasteczka. Dzieci miały okazję poćwiczyć zasady ruchu drogowego. Makieta miasteczka drogowego to znakomita możliwość nauki dla dzieci ubiegających się o kartę rowerową. Taki egzamin odbył się w szkole kilka dni wcześniej i wszystkie dzieci biorące w nim udział zdały go.

 

Po krótkiej części oficjalnej rozpoczął się festyn. Rozpoczęły się również gry i zabawy, które prowadzili animatorzy. Były konkursy z nagrodami, wyścigi, wspólne tańce i gimnastyka.  Atrakcji było wiele. Były dmuchane zamki, dzieci bawiły się kolorowymi chustami, uczestniczyły w konkursach tanecznych z nagrodami, a także rywalizowały grając w piłkarzyki... Wrażeń było naprawdę bardzo dużo.

W namiotach można było wykonywać prace plastyczne, jak choćby łapacze snów – przestrzenne obrazy. Dzieci chętnie malowały buzie i ręce. Na placu zabaw zagościły tygryski, kotki i spidermany…

 

Dzieci i dorośli częstowali się napojami, watą cukrową i kukurydzą. W drugiej części festynu organizatorzy zaprosili na pieczenie kiełbasek przy ognisku. I choć upał był ogromny chętnych nie zabrakło. A gdy słońce zaszło i nieco się ochłodziło mieszkańcy ruszyli do tańca. Na przysłowiowych „dechach” przy muzyce trwała zabawa do późnego wieczora.

Festyn rodzinny mieszkańców Granicy był bardzo udany. I nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać do przyszłego roku!

 

Festyn w Granicy sfinansowany został z funduszu Osiedla Granica.

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Koncert Tyle Miłości.- Granica Sunday Festival. fot. Mariusz Marcysiak

Granica Sunday Festival 23.04.2018 21:05

Zaczarowany świat piosenek o miłości nie zna granic i nie ważne skąd pochodzą, to zawsze wzbudzają u nas pozytywne emocje.

czytaj więcej
Wesołego Alleluja - spotkanie świąteczne w Granicy. Foto: bz

Wesołego Alleluja - spotkanie świąteczne w Granicy 26.03.2018 19:05

W sobotę, tuż przed niedzielą palmową, odbyło się świąteczne spotkanie seniorów z Granicy. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, radni z Granicy, przewodniczący i przedstawiciele Zarządu Osiedla Granica. Ksiądz prałat Andrzej Perdzyński poprowadził wspólną modlitwę.

czytaj więcej
Piosenka włoska i Święto Kobiet w Granicy. Foto: bz.

Piosenka włoska i Święto Kobiet w Granicy 04.03.2018 21:25

4 marca, w granickiej świetlicy odbył się koncert największych włoskich przebojów. Koncert zorganizowali radni i Zarząd Osiedla Granica.

czytaj więcej
Zabawa karnawałowa w Granicy! Foto: bz

Zabawa karnawałowa w Granicy! 29.01.2018 08:50

Zabawa karnawałowa w Granicy była w tym roku bardzo udana. Bawiło się blisko dziewięćdziesiąt osób. Zorganizowana została przez radnych i zarząd osiedla.

czytaj więcej
Koncert kolęd i pastorałek na Granica Sunday Festival. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędy i pastorałki na Granica Sunday Festival 08.01.2018 13:30

Ledwie kilka dni temu rozpoczął się nowy 2018 rok, a Granicka Zatoka Kultury na nowo otwiera swoje podwoje. Tym razem w ramach Granica Sunday Festival mieszkańcy mieli okazje wysłuchać wyjątkowego koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Ludmiły Małeckiej.

czytaj więcej
Zabawa z Mikołajem w Granicy. Foto: Agnieszka Paradowska

Zabawa z Mikołajem w Granicy 18.12.2017 09:55

Dzieci z Granicy spotkały się z Mikołajem w niedzielę, 17 grudnia. Było przedstawienie Świąteczna gonitwa, świetna zabawa, słodki poczęstunek i wspaniałe prezenty. Imprezę zorganizowali radni i Zarząd Osiedla Granica.


czytaj więcej
Święto Niepodległości w Granicy

Święto Niepodległości w Granicy 13.11.2017 14:55

W niedzielę, 12 listopada, mieszkańcy Granicy spotkali się, aby uczcić 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Obejrzeli monodram Ego te absolvo w wykonaniu Huberta Kułacza, a także śpiewali pieśni patriotyczne. W wieczorze uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną.

czytaj więcej
ZEBRANIE MIESZKAŃÓW OSIEDLA GRANICA; Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA GRANICA 19.09.2017 08:35

Zebranie mieszkańców osiedla Granica odbyło się 18 września, prowadził je Paweł Łąpieś, przewodniczący zarządu, a także radni z Granicy: Agnieszka Paradowska i Przemysław Majtyka.

czytaj więcej
Zajęcia plastyczne w Granicy, foto: bz

ZAJĘCIA PLASTYCZNE W GRANICY 08.02.2017 10:45

W tym roku, w świetlicy w Granicy rozpoczął się cykl warsztatów plastycznych dla dzieci, który finansowany jest z funduszu osiedla. Każde zajęcia są poświęcone innemu zagadnieniu, odbywają się raz w tygodniu. Prowadzi je Grzegorz Ojrzyński, artysta plastyk.

czytaj więcej
Zabawa karnawałowa w Granicy; foto: bz

Karnawał w Granicy 05.02.2017 13:15

W sobotę, czwartego lutego odbył się bal karnawałowy w Granicy. Zorganizowany został przez radnych i zarząd osiedla, bawiło się wielu mieszkańców Granicy.

czytaj więcej