10.06.2019 10:30

Festyn Rodzinny w Pęcicach Małych

89
Sobota, 1 czerwca, była ciepła i słoneczna, co przyczyniło się do tego, że w pikniku zorganizowanym przez sołtysa Zdzisława Krupę i radę sołecką Pęcic Małych uczestniczyło wiele dzieci wraz z rodzicami i dziadkami.

Teren wokół świetlicy to wymarzone miejsce na organizację zabaw dla dzieci, również tych sportowych.  Dlatego też sport i zabawy ruchowe cieszyły się tego dnia największą popularnością. Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych dmuchany zamek, dmuchane drzewo palmowe do wspinaczki i trampolinę.  Inne dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach przygotowanych przez animatorów. Były zabawy z chustą klanza, strzelanie do celu, hula-hop i wiele innych ciekawych atrakcji. Zabawie towarzyszyło wiele emocji. Na boisku rozgrywane były mecze, uczestniczyły w nim starsze dzieci, z przewagą chłopców. Dziewczynki chętnie huśtały się, czy kręciły na karuzelach.

Starsi uczestnicy festynu mogli skorzystać z istniejącej nieopodal siłowni zewnętrznej. Jednak ładna pogoda i wystawione leżaki zachęcały ich bardziej do odpoczynku. Co więcej nieopodal w świetlicy przygotowany był słodki poczęstunek. Wszyscy mieszkańcy czuli się wspaniale, dzieci świetnie się bawiły, a dorośli rozmawiali i odpoczywali.

Przybyłe na festyn dzieci powitał gospodarz i organizator pikniku - sołtys Pęcic Małych – Zdzisław Krupa, a także członkowie rady sołeckiej.

Festyn zorganizowany został z funduszu sołeckiego Pęcic Małych.

Do zobaczenia za rok!

Podobne tematy: Pęcice Małe

Zobacz także