30.05.2011 14:00

Festyn Rodzinny w przedszkolu w Komorowie

40
Siostry Służebniczki wraz z dziećmi i rodzicami już po raz ósmy zaprosiły do przedszkola na Festyn Rodzinny. Imprezę rozpoczęła msza święta. Współorganizatorem festynu była gmina Michałowice.
Festyn zorganizowany był na terenie przyklasztornym. Na dziedzińcu została ustawiona scena. Najpierw występowały dzieci z grupy 5 i 6-cio latków, a potem dzieci młodsze. Przedszkolaki śpiewały o tym, że bardzo kochają swoje mamy. Kilka dni temu obchodziliśmy Święto Matki. Nieco później wystąpił zespół tańca ludowego Pruszkowiacy. Młodzi tancerze swój występ zadedykowali Ojcu św. Janowi Pawłowi II. Zaprezentowali tańce krakowske i podhalańskie. Śpiewali pieśni, które szczególnie lubił papież. Zespół Pruszkowiacy od lat prowadzony jest przez Danutę Jaśkiewicz.
Wielką atrakcją niedzielnego festynu był występ artystyczny rodziców przedszkolaków. W tym roku, po raz kolejny, rodzice przygotowali przedstawienie, które było składanką wielu bajek. Był czerwony kapturek i wilk, była też Śnieżka i krasnoludki. W jednej z ról wystąpiła siostra Janina. Bajka przygotowana przez rodziców, jak zwykle cieszyła się dużym powodzeniem, na scenie zgromadziły się całe rodziny, by podziwiać „przedszkolnych aktorów”. Przedstawienie zachwyciło nie tylko maluchów, było dowcipne i ciekawe. I widać było, że nie tylko zgromadzona licznie publiczność dobrze się bawiła podczas przedstawienia, ale aktorzy - również. Wystawienie bajek dla swoich pociech to komorowska specjalność, również w przedszkolu Sióstr Misjonarek rodzice przygotowali przedstawienie dla dzieci. Siostra Fidelis Olek, dyrektorka przedszkola Sióstr Służebniczek podziękowała rodzicom za ogromne zaangażowanie i pomoc przy organizacji Festynu Rodzinnego.
Na placu wokół przedszkola zorganizowanych zostało wiele atrakcji. Dzieci mogły uczestniczyć w konkursach plastycznych, grach i zabawach sprawnościowych, mogły spróbować szczęścia w loterii fantowej, była trampolina, dmuchany okręt i zjeżdżanie po linie.
Rodzice przedszkolaków prowadzili letnią kawiarenkę, ciasta były domowych wypieków, były szarlotki, makowce, karpatki i napoleonki, do wyboru była też kawa, herbata i napoje gazowane. W stoisku obok były dania z grilla. Był również popcorn i wata cukrowa. Atrakcji kulinarnych była cała masa.
Festyn Rodzinny Siostry Służebniczki przygotowały został z dużym rozmachem. Siostry mają już doświadczenie. W tym roku przygotowały festyn rodzinny po raz ósmy. Do współpracy zaprosiły gminę Michałowice, która wsparła finansowo piknik. Wśród firm, które wparły niedzielny festyn był Krzysztof Pruszyński, właściciel firmy Blachy Pruszyński, Bank Spółdzielczy w Raszynie, a także firma Aviva.
Przypomnijmy, że Siostry Służebniczki od lat prowadzą przedszkole przy ulicy Kolejowej w Komorowie. Jego patronem jest błogosławiony Edmund Bojanowski, duchowny, który przez całe życie troszczył się o dzieci i zakładał dla najuboższych z nich ochronki.
Autor: Beata Izdebska-Zybała
Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała