17.09.2012 11:00

Festyn rodzinny w Suchym Lesie – zakończenie lata

27
W niedzielę, 16 września, odbył się w Suchym Lesie festyn rodzinny na zakończenie lata.
Było wiele atrakcji zarówno dla młodszych jak i starszych mieszkańców miejscowości. Festyn zorganizowała sołtys i rada sołecka.
Festyn został zorganizowany na działce przy ulicy księdza Woźniaka, w miejscu, gdzie w przyszłości prawodpodobnie powstanie plac zabaw. Miejsce to usytuowane jest w centrum wsi. I jak pokazał niedzielny festyn dzieci w Suchym Lesie mieszka sporo, ale jeszcze więcej młodych ludzi, którzy planują założyć rodziny lub już je mają.
Niedzielny piknik rodzinny zgromadził wiele rodzin. Na szczęście dzień był słoneczny i udały się zabawy na świeżym powietrzu. A atrakcji było wiele. Były konkursy sprawnościowe i bieg z przeszkodami na czas. Najlepsi uczestnicy otrzymali nagrody.
Kolejną atrakcją było przeciąganie dzieci na żaglu. Dla odmiany, dzieci również starały się przeciągać rodziców. Radości było wiele. Dużą przyjemność sprawiła zabawa kolorową płachtą. Uczestniczyły w niej dzieci i dorośli.
Druga cześć festynu rodzinnego była dedykowana starszym mieszkańcom Suchego Lasu. Był pokaz slajdów z poprzedniego spotkania mieszkańców w okazji Dnia Dziecka, było ognisko, pieczenie kiełbasek i śpiewy. Dużą atrakcją cieszyło się karaoke. Wszyscy też chętnie degustowali sałatki.
Festyn przygotowała sołtys Suchego Lasu Joanna Jabłońska – Sztyk wraz z radą sołecką. I była to znakomita okazja do spotkania się i wspólnego spędzenia czasu. Jedni świetnie się bawili, inni po prostu, mieli okazję porozmawiać. Dlatego organizowanie wspólnych wiejskich imprez, to dobry pomysł na integrację mieszkańców. I choć prawie wszyscy się dobrze znają, to i tak wspaniale jest się spotkać! Mieszkańcy jeszcze w tym roku spotkają się przed świętami Bożego Narodzenia na wspólnej Wigilii.
Autor: Beata Izdebska-Zybała
Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała