31.08.2010 12:00

Festyn w Kaliszowym Gaiku – Komorów 2010

27
W ostatnią sobotę sierpnia, odbył się w Kaliszowym Gaiku w Komorowie Wsi festyn dla najmłodszych. Wśród atrakcji były przejażdżki dorożką i na kucykach, lepienie z gliny i malowanie glinianych naczyń, dmuchany zamek, a także przedstawienie dla najmłodszych „Król lasu”. Rodzice mogli skorzystać z usług medycznych Przychodni Lekarskiej „Zdrowie”, zmierzyć ciśnienie, poziom cukru i cholesterolu, a także poddać się badaniu spirometrii.
Krzysztof Grabka, wójt Gminy Michałowice, podczas festynu w Kaliszowym Gaiku, powiedział, że stał się on tradycją w Komorowie. I dodał, że uśmiechnięte i zadowolone buzie dzieci, to ogromna radość, bo szczęśliwe dzieciństwo to wielki kapitał w dorosłej przyszłości. Wyraził nadzieję, że wszystkie dzieci pierwszego września z radością i zapałem rozpoczną nowy rok szkolny. Życzył im zaangażowania w pracy i dobrych wyników w nauce.
Każdego roku, ostatni weekend wakacji, to dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy okazja, aby wspólnie spędzać czas. W tym roku pogoda była bardziej łaskawa. Nie padał deszcz, więc wszyscy świetnie się bawili. Festyn rozpoczął się mini turniejem tenisowym. Nieco później dla rodziców zorganizowany został pokaz ćwiczeń jogi. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stanowisko garncarza, gdzie wspólnie, przy niewielkiej jego pomocy, dzieci robiły naczynia z gliny. Później mogły kolorowymi farbami zdobić wcześniej przygotowane gliniane dzbanki, misy i puchary. W tym roku dzieci miały okazję obejrzeć bardzo edukacyjną bajkę zatytułowaną „Król lasu”. Aktorzy sugestywnie przekonywali, że nie można śmiecić w lesie, że las jest wtedy piękny, gdy jest czysty. Odbywały się również konkursy. W drugiej części wystąpił na scenie Hugo – świetnie znana wszystkim dzieciom postać telewizyjna. A wraz z Hugo na scenie pojawił się Wojciech Asiński. Aktorzy prezentowali skecze i różnego rodzaju konkursy. Nagrodą główną był odtwarzacz MP4. Wręczył ją Krzysztof Grabka.
Atrakcją nie tylko dla dzieci, ale również i dla dorosłych, był pokaz tresury psów.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się badania lekarskie, które wykonywali pracownicy komorowskiej Przychodni Lekarskiej „Zdrowie”, robili badania: mierzyli ciśnienie krwi, a także poziom cukru i cholesterolu. Można beż było wykonać badanie spirometrii, czyli przebadać wydolność pracy płuc.
Kaliszowy Gaik jest miejscem, które świetnie znają komorowskie dzieci i ich rodzice. Codziennie wielu maluchów bawi się w piaskownicy, huśta się i zjeżdża z zjeżdżalni, wspina się i korzysta z zabawek, które znajdują się na terenie placu zabaw. Dzieci przychodzą też do Kaliszowego Gaiku, po to, by karmić kaczki, które pływają w pobliskim stawiku. Jest to miejsce urocze, pięknie położone i zadbane.
Do zobaczenia w przyszłym roku!
Autor: Beata Izdebska-Zybała
Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała