Festyn z okazji Dnia Dziecka w Regułach

04.06.2017 20:25     374
Festyn z okazji Dnia Dziecka w Regułach. fot. Mariusz Marcysiak
fot. Mariusz Marcysiak Wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka oraz sołtys, Magdalena Krajnik-Partyka i radne z Reguł zapraszają dzieci do wspaniałej zabawy. fot. Mariusz Marcysiak Kto nie zna gry w klasy? fot. Mariusz Marcysiak A twistera? fot. Mariusz Marcysiak Dla chętny były także warsztaty robienia gniotka fot. Mariusz Marcysiak i fotobudka. fot. Mariusz Marcysiak Malowanie buzi, fot. Mariusz Marcysiak zabawa ze szczudlarzem, fot. Mariusz Marcysiak i skakanie przez mega skakankę. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Reguły, Dzień Dziecka

Dzień dziecka to święto pełne uśmiechu i radości. I to zarówno tych najmłodszych jak i tych już dorosłych dzieci. Z tej okazji w niedzielę, 4 czerwca odbył się w Regułach wypełniony świetną zabawą festyn.


Festyn, który tego dnia zamienił strefę rekreacji w Regułach w jeden olbrzymi plac zabaw. Pełen atrakcji, które dla dzieci przygotowała sołtys, Magdalena Krajnik-Partyka oraz rada sołecka Reguł. Było ich tak dużo, że całe rodzin, które przybyły na festyn spędziły tu wiele czasu na dziecięcych zabawach.

 

Wszystko zaczęło się już o godz. 11:00. Mega zjeżdżalnia „Tygrys”, z której zjazd wymagał nie lada odwagi, której żadnemu maluchowi nie brakowało i multiplay z przeszkodami od razu stały się obiektami największego zainteresowania dzieci. Podobnie jak popisy szczudlarzy, którzy rozdając dzieciom słodycze i niespodzianki popisywali się swoimi umiejętnościami.

 

Jak sprawić by wspólna zabawa nabrała kolorów i nieźle rozśmieszyła? Idealną grą do tego był mega Twistera. Któż nie zna tej zabawnej i pełnej ruchu gry przeznaczonej nie tylko dla dzieci – prawa noga na zielonym, lewa ręka na czerwonym, pamiętaj, żeby zachować równowagę, bo gdy upadniesz na matę – przegrywasz.

 

Niezła zabawa była również przy stoisku artystycznym, gdzie maluchy wykazywały się kreatywnością w tworzeniu śmiesznych "gniotków". Artyzmu nie zabrakło także w kąciku brokatowych tatuaży, gdzie do jego wykonania ciągnęła się spora kolejka. Tak długa jak do kącika malowania buziek. Odpowiedni makijaż lub kamuflaż można było z dokumentalizować w fotobudce. Fotobudka także świetną okazją do zaprezentowania najśmieszniejszej miny.  

 

Na festynie mieszkańców odwiedził wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, który życzył wszystkim dzieciom wszystkiego, co najlepsze, czyli radości, uśmiechu i wiele miłości. Korzystając z okazji, iż całkiem niedawno był Dzień Matki to i również wszystkie mamy otrzymały życzenia od wójta.

 

Oprócz słodkości serwowanych przez szczudlarzy na najmłodszych czekała wata cukrowa, która dobrze znana jest również dorosłym dzieciom. Wata cukrowa, tak jak kącik z grami retro – klasy, wyścig na kapsle i zośka to był również swego rodzaju powrót do wspomnień z dzieciństwa dla rodziców, a nawet i dziadków.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Poczytam Wam... fot. Mariusz Marcysiak

Poczytam Wam… 21.11.2017 18:45

Przyzwyczajenia, wiedza i umiejętności nabyte w młodym wieku bardzo często decydują o późniejszych zachowaniach i cechach dorosłego człowieka. Inicjatywa „Poczytam Wam…” idealnie wpisuje się w to twierdzenie i zachęca rodziców do wspólnej zabawy z dziećmi z książką w ręku.

czytaj więcej
foto Urząd Gminy Michałowice

Przebudowa ul. Regulskiej w Regułach 21.11.2017 13:25

Na tę inwestycję mieszkańcy Reguł czekali od wielu lat. Będąca drogą powiatową ul. Regulska doczekała się przebudowy.

czytaj więcej
Reguły - Andrzejki dla seniorów

Reguły - Andrzejki dla seniorów Data wydarzenia: 24.11.2017

Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów
Koło nr 4 w Regułach oraz Sołtys i Rada Sołecka
zapraszają seniorów z Reguł na zabawę andrzejkową. Zapisy: 503 434 650

czytaj więcej

REGUŁY - przełożone zajęcia ZUMBY 10.10.2017 15:40

W tym tygodniu zajęcia odbędą się wyjątkowo w środę, o godz.19:45.
Przepraszając za zmianę terminu, zapraszamy na środowe zajęcia.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Reguł 30.09.2017 12:40

Jak co roku mieszkańcy Reguł spotkali się na sołeckim zebraniu, które w tym roku odbyło się w nowej świetlicy zlokalizowanej w zabytkowym parku przy ul. Wiejskiej.

czytaj więcej
Otwarcie świetlicy w Regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Mieszkańcy Reguł mają nową świetlicę ! 04.09.2017 07:15

Po starym budynku nie ma już śladu. Teraz to nowa przestrzeń do wielu interesujących aktywności – warsztatów oraz zajęć dla dzieci i dorosłych, koncertów, teatrzyków, a także okolicznościowych spotkań i zebrań.

czytaj więcej
Otwarcie gminnego boiska w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Uroczyste otwarcie boiska i festyn z okazji Dnia Dziecka w Granicy i Nowej Wsi 12.06.2017 06:30

Turniejem piłki nożnej juniorów o Puchar Wójta Gminy Michałowice oraz meczem towarzyskim mieszkańców rozpoczęło się oficjalne otwarcie gminnego boiska w Granicy, które w niedzielę, 11 czerwca zostało oddane do użytku mieszkańcom.

czytaj więcej
Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Piknik rodzinny z okazji dnia dziecka w Opaczy-Kolonii 28.05.2017 23:40

Cóż to był za wspaniały dzień. Pełen atrakcji i świetnej zabawy w rodzinnym gronie. Dzień Dziecka, co prawda dopiero za kilka dni, ale najmłodsi mieszkańcy Opaczy-Kolonii już w niedziele, 28 maja mieli wiele okazji do niezłej zabawy podczas dorocznego pikniku rodzinnego.

czytaj więcej
Spotkanie Wielkanocne mieszkańców Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie Wielkanocne w Regułach 09.04.2017 20:05

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych już w pełni, a na kilka dni przed rozpoczęciem Triduum Paschalnego, najważniejszego wydarzenia w roku liturgicznym katolików, odbyło się spotkanie Wielkanocne mieszkańców Reguł.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne mieszkańców Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilijne spotkanie mieszkańców Reguł 18.12.2016 09:55

W atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy sołectwa Reguły spotkali się w sali multimedialnej urzędy gminy na corocznym spotkaniu wigilijnym.

czytaj więcej