04.06.2017 20:25

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Regułach

464
Dzień dziecka to święto pełne uśmiechu i radości. I to zarówno tych najmłodszych jak i tych już dorosłych dzieci. Z tej okazji w niedzielę, 4 czerwca odbył się w Regułach wypełniony świetną zabawą festyn.

Festyn, który tego dnia zamienił strefę rekreacji w Regułach w jeden olbrzymi plac zabaw. Pełen atrakcji, które dla dzieci przygotowała sołtys, Magdalena Krajnik-Partyka oraz rada sołecka Reguł. Było ich tak dużo, że całe rodzin, które przybyły na festyn spędziły tu wiele czasu na dziecięcych zabawach.

 

Wszystko zaczęło się już o godz. 11:00. Mega zjeżdżalnia „Tygrys”, z której zjazd wymagał nie lada odwagi, której żadnemu maluchowi nie brakowało i multiplay z przeszkodami od razu stały się obiektami największego zainteresowania dzieci. Podobnie jak popisy szczudlarzy, którzy rozdając dzieciom słodycze i niespodzianki popisywali się swoimi umiejętnościami.

 

Jak sprawić by wspólna zabawa nabrała kolorów i nieźle rozśmieszyła? Idealną grą do tego był mega Twistera. Któż nie zna tej zabawnej i pełnej ruchu gry przeznaczonej nie tylko dla dzieci – prawa noga na zielonym, lewa ręka na czerwonym, pamiętaj, żeby zachować równowagę, bo gdy upadniesz na matę – przegrywasz.

 

Niezła zabawa była również przy stoisku artystycznym, gdzie maluchy wykazywały się kreatywnością w tworzeniu śmiesznych "gniotków". Artyzmu nie zabrakło także w kąciku brokatowych tatuaży, gdzie do jego wykonania ciągnęła się spora kolejka. Tak długa jak do kącika malowania buziek. Odpowiedni makijaż lub kamuflaż można było z dokumentalizować w fotobudce. Fotobudka także świetną okazją do zaprezentowania najśmieszniejszej miny.  

 

Na festynie mieszkańców odwiedził wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, który życzył wszystkim dzieciom wszystkiego, co najlepsze, czyli radości, uśmiechu i wiele miłości. Korzystając z okazji, iż całkiem niedawno był Dzień Matki to i również wszystkie mamy otrzymały życzenia od wójta.

 

Oprócz słodkości serwowanych przez szczudlarzy na najmłodszych czekała wata cukrowa, która dobrze znana jest również dorosłym dzieciom. Wata cukrowa, tak jak kącik z grami retro – klasy, wyścig na kapsle i zośka to był również swego rodzaju powrót do wspomnień z dzieciństwa dla rodziców, a nawet i dziadków.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Reguły, Dzień Dziecka

Zobacz także