03.07.2011 23:00

Finał Ligi Szóstek w Sokołowie

21
W sobotę, 2 lipca, zakończył się turniej ligi szóstek w piłce nożnej. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Mantika. Zwycięzcy otrzymali puchar i nagrody, które wręczał Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Liga Szóstek została zorganizowana po raz pierwszy w naszej gminie.
Do turnieju zgłoszonych zostało dziesięć drużyn. Na przełomie maja i czerwca zawodnicy rozegrali 45 meczów. Faworytami turnieju byli zawodnicy z drużyn: Mantika, The A- Team i Challengers. Oni też zajęli pierwsze trzy - medalowe miejsca. Zawodnicy są mieszkańcami naszej gminy, pochodzą między innymi z Sokołowa, Opaczy i Michałowic. Cześć z nich mieszka w Pruszkowie. Wszystkie mecze rozegrane zostały na Orliku w Sokołowie.
W sobotę, 2 lipca, zawodnicy zagrali pięć ostatnich meczów. Należy dodać, że liga szóstek została zorganizowana w naszej gminie po raz pierwszy. Jednak od początku została przyjęta bardzo entuzjastycznie. Już we wrześniu organizatorzy planują zorganizować kolejną edycję turnieju.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowy puchar i dyplom – za uczestnictwo w turnieju, a także piłkę do „gry w nogę”. Pierwsze trzy zwycięskie drużyny dodatkowo otrzymały, za zdobycie pierwszego miejsca – torby sportowe, drugiego miejsca – getry i trzeciego – narzutki identyfikacyjne.
Na zakończenie obecnego turnieju Krzysztof Grabka, wójt gminy powiedział, że cieszy go zainteresowanie ligą szóstek, a szczególnie cieszy go fakt, że stadion – Orlik, który był jedną z ważniejszych i większych inwestycji w naszej gminie, tak dobrze spełnia swoją rolę. Orlik jest miejscem przede wszystkim spotkań piłkarskich, ale także staje się miejscem spotkań towarzyskich. Na terenie kompleksu znajduje się świetlica Oaza Spokoju. To miejsce żyje i jest to największa satysfakcja.
Autor: Beata Izdebska-Zybała
Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała