W ramach projektu współfinansowanego z Funduszu Spójności Unii Europejskiej, dotyczącego programu pomocy technicznej, 21 i 28 września w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice, odbyły się spotkania informacyjne dotyczące możliwości pozyskania funduszy europejskich dla osób chcących otworzyć działalność gospodarczą oraz dla przedsiębiorców na rozwój istniejącej działalności.


Wsparcie funduszy europejski jest doskonałą okazją do rozwoju regionu i zwiększenia jego konkurencyjności na globalnym rynku, a w szczególności działających na jego terenie instytucji, przedsiębiorstw i małych działalności gospodarczych.

 

Spotkania informacyjne, jakie w ostatnich dniach odbyły się w sali multimedialnej urzędu, zgromadziły wielu zainteresowanych pozyskaniem funduszy europejskich. Jak mówi specjalista Urzędu Gminy Michałowice ds. funduszy zewnętrznych, Daniel Kowalski – spotkania zostały podzielone na dwie części tak, aby wszyscy zainteresowani funduszami uzyskali odpowiednie informacje. Pierwsze – 21 września dla osób chcących otworzyć działalność gospodarczą przy wsparciu funduszy europejskich oraz drugie – 28 września dla przedsiębiorców prowadzących już działalność i chcących pozyskać fundusze na jej rozwój.

 

Prezentacje dotyczące funduszy europejskich przedstawiła Natalia Michniewicz – konsultantka Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Warszawie.

 

Trzema głównymi priorytetami w bieżącej strategii funduszy europejskich są:

1 – Wzrost inteligentny poprzez zwiększenie wiedzy, innowacji, kształcenia i technologii cyfrowych.

2 – Wzrost zrównoważony dzięki efektywnemu wykorzystaniu zasobów przy jednoczesnym zwiększeniu konkurencyjności.

3 – Wzrost sprzyjający włączeniu społecznemu z wykorzystaniem zwiększenia aktywności zawodowej oraz podnoszenia kwalifikacji.

 

Aby otrzymać środki z funduszy europejskich, czy to na uruchomienie pierwszej działalności gospodarczej, czy też na rozwój już prowadzonej, ubiegający się zobowiązani są do bardzo dokładnego wypełnienia odpowiednich dokumentów i wniosków. Dlatego warto wcześniej zasięgnąć konsultacji w jednym z punktów informacyjnych funduszy europejskich, gdzie otrzymamy konkretną pomoc.   

 

Szczegółowe informacje na temat programów realizowanych w ramach funduszy europejskich, jak również informacje dotyczące aktualnie prowadzonych naborów wniosków, wzorów dokumentów oraz organizowanych szkoleń można uzyskać w punktach informacyjnych funduszy europejski lub na stronie: http://funduszedlamazowsza.pl/

Na stronie znajdziemy również adresy punktów informacyjnych zlokalizowanych na ternie całego województwa mazowieckiego.

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Projekt Włącz swoją szansę

Projekt "Włącz swoją szansę" 18.07.2018 10:45

Semius Sp. z o.o. realizuje projekt „Włącz swoją szansę” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego Działanie 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.
By zgłosić swój udział, wystarczy wypełnić dokumenty zgłoszeniowe:
-formularz zgłoszeniowy, który można pobrać na stronie www.wlaczswojaszanse.semius.pl i wysłać pocztą na adres: Semius Sp.z.o.o. ul. Nowogrodzka 50 lok. 515 00-695 Warszawa
-lub wypełnić go i wysłać na adres mailowy: wlaczswojaszanse@semius.pl.

czytaj więcej
Spotkanie seniorów z Policją - Seniorze! Nie daj się oszukać! fot. Mariusz Marcysiak

Seniorze! Nie daj się oszukać! 02.07.2018 14:10

Choć problem jest bardzo poważny i często nagłaśniany, to równie często w mediach słyszymy o tym, jak seniorzy stają się ofiarami oszustów, którzy nierzadko wyłudzają od nich oszczędności życia.

czytaj więcej
Koncert Hanny Banaszak. fot. Mariusz Marcysiak

Cóż to był za koncert 31.05.2018 10:35

Choć jest gwiazdą największego formatu, do której inni artyści odnoszą się z ogromnym uznaniem, to sama o sobie mówi z wrodzoną i wdzięczną skromnością: „mało znana autorka i piosenkarka”. Hanna Banaszak, bo o niej mowa, wystąpiła w minioną niedzielę, 27 maja, z wyjątkowym koncertem w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2018 16:25

Warszawa to nasza stolica, której piękna historia jest naszą wspólną własnością. To idea przyświecająca Międzyprzedszkolnemu Konkursowi Piosenki o Warszawie, który 16 maja odbył się w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Koncert Katy Carr na 100-lecie niepodległości. fot. Mariusz Marcysiak

Katy Carr 15.05.2018 09:30

W ramach obchodów „100 lat Niepodległości” w sobotę, 12 maja, w sali multimedialnej urzędu gminy z koncertem wyjątkowych pieśni wystąpiła Katy Carr.

czytaj więcej
Filharmonia Rodzinna K40. fot. Mariusz Marcysiak

Poranki muzyczne z Panem Gwiazdą 18.03.2018 20:55

W gminie Michałowice swoją działalność rozpoczęła Filharmonia Rodzinna K40. To świetny pomysł na zaprzyjaźnienie się z muzyką i instrumentami, a inicjatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie K40.

czytaj więcej
Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018 17.03.2018 21:55

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Dzień Kobiet z kabaretem Polefka. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Kobiet z Polefką 11.03.2018 22:05

Reklamacja? Nie przyjmujemy, ale za to w rączki całujemy. 11 marca z okazji Dnia Kobiet dla pań z naszej gminy wystąpił kabaret Polefka.

czytaj więcej
Koncert Magdaleny Zawadzkiej. fot. Mariusz Marcysiak

„Pamiętnik liryczny” Magdaleny Zawadzkiej 04.12.2017 20:30

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem jakie odbyło się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice był koncert Magdaleny Zawadzkiej pt. „Pamiętnik liryczny".

czytaj więcej
Mikołajkowa niespodzianka 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Mikołajkowa niespodzianka 04.12.2017 17:50

Moc atrakcji i niesamowite emocje czekały na najmłodszych mieszkańców naszej gminy w minioną sobotę, 2 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy.

czytaj więcej