W ramach projektu współfinansowanego z Funduszu Spójności Unii Europejskiej, dotyczącego programu pomocy technicznej, 21 i 28 września w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice, odbyły się spotkania informacyjne dotyczące możliwości pozyskania funduszy europejskich dla osób chcących otworzyć działalność gospodarczą oraz dla przedsiębiorców na rozwój istniejącej działalności.


Wsparcie funduszy europejski jest doskonałą okazją do rozwoju regionu i zwiększenia jego konkurencyjności na globalnym rynku, a w szczególności działających na jego terenie instytucji, przedsiębiorstw i małych działalności gospodarczych.

 

Spotkania informacyjne, jakie w ostatnich dniach odbyły się w sali multimedialnej urzędu, zgromadziły wielu zainteresowanych pozyskaniem funduszy europejskich. Jak mówi specjalista Urzędu Gminy Michałowice ds. funduszy zewnętrznych, Daniel Kowalski – spotkania zostały podzielone na dwie części tak, aby wszyscy zainteresowani funduszami uzyskali odpowiednie informacje. Pierwsze – 21 września dla osób chcących otworzyć działalność gospodarczą przy wsparciu funduszy europejskich oraz drugie – 28 września dla przedsiębiorców prowadzących już działalność i chcących pozyskać fundusze na jej rozwój.

 

Prezentacje dotyczące funduszy europejskich przedstawiła Natalia Michniewicz – konsultantka Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Warszawie.

 

Trzema głównymi priorytetami w bieżącej strategii funduszy europejskich są:

1 – Wzrost inteligentny poprzez zwiększenie wiedzy, innowacji, kształcenia i technologii cyfrowych.

2 – Wzrost zrównoważony dzięki efektywnemu wykorzystaniu zasobów przy jednoczesnym zwiększeniu konkurencyjności.

3 – Wzrost sprzyjający włączeniu społecznemu z wykorzystaniem zwiększenia aktywności zawodowej oraz podnoszenia kwalifikacji.

 

Aby otrzymać środki z funduszy europejskich, czy to na uruchomienie pierwszej działalności gospodarczej, czy też na rozwój już prowadzonej, ubiegający się zobowiązani są do bardzo dokładnego wypełnienia odpowiednich dokumentów i wniosków. Dlatego warto wcześniej zasięgnąć konsultacji w jednym z punktów informacyjnych funduszy europejskich, gdzie otrzymamy konkretną pomoc.   

 

Szczegółowe informacje na temat programów realizowanych w ramach funduszy europejskich, jak również informacje dotyczące aktualnie prowadzonych naborów wniosków, wzorów dokumentów oraz organizowanych szkoleń można uzyskać w punktach informacyjnych funduszy europejski lub na stronie: http://funduszedlamazowsza.pl/

Na stronie znajdziemy również adresy punktów informacyjnych zlokalizowanych na ternie całego województwa mazowieckiego.

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Spotkanie informacyjne pt. Fundusze Europejskie na założenie i rozwój działalności gospodarczej

Spotkanie informacyjne pt. "Fundusze Europejskie na założenie i rozwój działalności gospodarczej" Data wydarzenia: 22.11.2017

Spotkanie odbędzie się w dniu 22 listopada 2017 r., w godzinach 10.00-13.15.

czytaj więcej
Recital Zbigniewa Zamachowskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Zbigniewa Zamachowskiego 30.10.2017 09:05

Niedzielny recital Zbigniewa Zamachowskiego w sali multimedialnej urzędu gminy był pełen niespodzianek. Aktor zaprezentował się w nowej "odsłonie" - muzyka grającego na wielu instrumentach, a także, w jednym z utworów, na scenie towarzyszyła mu córka, Maria.

czytaj więcej
Recital Anny Dereszowskiej. fot. Mariusz Marcysiak

Instrukcja obsługi kobiety według Anny Dereszowskiej 16.10.2017 22:25

Czy istnieje poradnik jak postępować z kobietą? Gdzie można dostać skróconą wersję encyklopedii na temat kobiet, tak aby mogła się zmieścić w kieszeni? Otóż nic takiego nie istnieje, a swoją wersję relacji damsko męskich na scenie sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice zaprezentowała Anna Dereszowska.

czytaj więcej
Recital Andrzeja Poniedzielskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Andrzeja Poniedzielskiego 17.09.2017 20:45

W sobotę, 16 września przed publicznością zgormadzoną w sali multimedialnej Urzędu Gminy wystąpił artysta określany jako poeta, muzyk i satyryk. Oczywiście on sam temu zaprzecza i w charakterystycznym dla siebie przekazie mówi „Do moich czasów były dwa sposoby, by zafrapować ludzi na scenie: forma bądź treść. Ja wprowadziłem trzeci – brak jednego i drugiego”

czytaj więcej
Seminarium - Rozwój społecznościowy. fot. Mariusz Marcysiak

Seminarium - Rozwój społecznościowy 20.06.2017 22:55

Tak to już jest, że dzięki pomocy jednych ludzi, drugim żyje się łatwiej i bezpieczniej. O tym jak pomagać ludziom z wykorzystaniem dostępnych zasobów dyskutowali uczestnicy Ogólnopolskiego Seminarium „Rozwój społecznościowy oparty na zasobach – czyli siła relacji i współdziałania”.

czytaj więcej
Gminny Konkurs Ortograficzny - Mistrz Ortografii. fot. Mariusz Marcysiak

Mistrz ortografii 08.06.2017 21:50

Do czego potrzebna jest nam ortografia? To proste, do poprawnego pisania. Już przed wiekami nasz wieszcz, Mikołaj Rej pisał "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi i swój język mają". Ostatnio, świetnym przykładem poprawnej pisowni popisali się uczniowie gminnych szkół podstawowych w Komorowie, Michałowicach i Nowej Wsi, którzy wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym.

czytaj więcej
Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

III Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2017 20:20

Czy śpiewać każdy może? Oczywiście, że tak. Tak jak to zaprezentowały przedszkolaki podczas III Przedszkolnego Konkursy Piosenki o Warszawie, który w piątek , 19 maja odbył się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej. fot. Mariusz Marcysiak

XIV Muzyczny Maj – Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej 19.05.2017 18:15

Recitalem Nuli Stankiewicz „Byle nie o miłości” prezentującym twórczość Agnieszki Osieckiej, rozpoczął się tegoroczny cykl koncertów „Muzyczny Maj”.

czytaj więcej
Fundusze europejskie - spotkanie informacyjne. fot. Mariusz Marcysiak

Fundusze europejskie – spotkanie informacyjne 08.03.2017 21:20

Jakie są możliwości wsparcia z funduszy europejskich i na jakie przedsięwzięcia można się ubiegać o dofinansowanie? Na te i wiele innych pytań można była uzyskać odpowiedź podczas spotkania informacyjnego, które w środę 8 marca, odbyło się w sali multimedialnej Urzędy Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Dzień Kobiet z Kabaretem na koniec świata. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Kobiet z „Kabaretem na koniec świata” 06.03.2017 20:30

Wyśmienite skecze, liryczne piosenki, czarny humor i aktorskie improwizacje wypełniły występ „Kabaretu na koniec świata”. Występ, który z okazji Dnia Kobiet zorganizowało Stowarzyszenie K40.

czytaj więcej