W ramach projektu współfinansowanego z Funduszu Spójności Unii Europejskiej, dotyczącego programu pomocy technicznej, 21 i 28 września w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice, odbyły się spotkania informacyjne dotyczące możliwości pozyskania funduszy europejskich dla osób chcących otworzyć działalność gospodarczą oraz dla przedsiębiorców na rozwój istniejącej działalności.


Wsparcie funduszy europejski jest doskonałą okazją do rozwoju regionu i zwiększenia jego konkurencyjności na globalnym rynku, a w szczególności działających na jego terenie instytucji, przedsiębiorstw i małych działalności gospodarczych.

 

Spotkania informacyjne, jakie w ostatnich dniach odbyły się w sali multimedialnej urzędu, zgromadziły wielu zainteresowanych pozyskaniem funduszy europejskich. Jak mówi specjalista Urzędu Gminy Michałowice ds. funduszy zewnętrznych, Daniel Kowalski – spotkania zostały podzielone na dwie części tak, aby wszyscy zainteresowani funduszami uzyskali odpowiednie informacje. Pierwsze – 21 września dla osób chcących otworzyć działalność gospodarczą przy wsparciu funduszy europejskich oraz drugie – 28 września dla przedsiębiorców prowadzących już działalność i chcących pozyskać fundusze na jej rozwój.

 

Prezentacje dotyczące funduszy europejskich przedstawiła Natalia Michniewicz – konsultantka Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Warszawie.

 

Trzema głównymi priorytetami w bieżącej strategii funduszy europejskich są:

1 – Wzrost inteligentny poprzez zwiększenie wiedzy, innowacji, kształcenia i technologii cyfrowych.

2 – Wzrost zrównoważony dzięki efektywnemu wykorzystaniu zasobów przy jednoczesnym zwiększeniu konkurencyjności.

3 – Wzrost sprzyjający włączeniu społecznemu z wykorzystaniem zwiększenia aktywności zawodowej oraz podnoszenia kwalifikacji.

 

Aby otrzymać środki z funduszy europejskich, czy to na uruchomienie pierwszej działalności gospodarczej, czy też na rozwój już prowadzonej, ubiegający się zobowiązani są do bardzo dokładnego wypełnienia odpowiednich dokumentów i wniosków. Dlatego warto wcześniej zasięgnąć konsultacji w jednym z punktów informacyjnych funduszy europejskich, gdzie otrzymamy konkretną pomoc.   

 

Szczegółowe informacje na temat programów realizowanych w ramach funduszy europejskich, jak również informacje dotyczące aktualnie prowadzonych naborów wniosków, wzorów dokumentów oraz organizowanych szkoleń można uzyskać w punktach informacyjnych funduszy europejski lub na stronie: http://funduszedlamazowsza.pl/

Na stronie znajdziemy również adresy punktów informacyjnych zlokalizowanych na ternie całego województwa mazowieckiego.

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Filharmonia Rodzinna K40. fot. Mariusz Marcysiak

Poranki muzyczne z Panem Gwiazdą 18.03.2018 20:55

W gminie Michałowice swoją działalność rozpoczęła Filharmonia Rodzinna K40. To świetny pomysł na zaprzyjaźnienie się z muzyką i instrumentami, a inicjatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie K40.

czytaj więcej
Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018 17.03.2018 21:55

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Dzień Kobiet z kabaretem Polefka. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Kobiet z Polefką 11.03.2018 22:05

Reklamacja? Nie przyjmujemy, ale za to w rączki całujemy. 11 marca z okazji Dnia Kobiet dla pań z naszej gminy wystąpił kabaret Polefka.

czytaj więcej
Koncert Magdaleny Zawadzkiej. fot. Mariusz Marcysiak

„Pamiętnik liryczny” Magdaleny Zawadzkiej 04.12.2017 20:30

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem jakie odbyło się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice był koncert Magdaleny Zawadzkiej pt. „Pamiętnik liryczny".

czytaj więcej
Mikołajkowa niespodzianka 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Mikołajkowa niespodzianka 04.12.2017 17:50

Moc atrakcji i niesamowite emocje czekały na najmłodszych mieszkańców naszej gminy w minioną sobotę, 2 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy.

czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Gminie Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Dobro czyń, wolontariuszem bądź! 27.11.2017 19:20

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w sali multimedialnej Urzędu Gminy odbyła się uroczysta gala na cześć działających na terenie naszej gminy wolontariuszy i wolontariatów.

czytaj więcej
Recital Zbigniewa Zamachowskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Zbigniewa Zamachowskiego 30.10.2017 09:05

Niedzielny recital Zbigniewa Zamachowskiego w sali multimedialnej urzędu gminy był pełen niespodzianek. Aktor zaprezentował się w nowej "odsłonie" - muzyka grającego na wielu instrumentach, a także, w jednym z utworów, na scenie towarzyszyła mu córka, Maria.

czytaj więcej
Recital Anny Dereszowskiej. fot. Mariusz Marcysiak

Instrukcja obsługi kobiety według Anny Dereszowskiej 16.10.2017 22:25

Czy istnieje poradnik jak postępować z kobietą? Gdzie można dostać skróconą wersję encyklopedii na temat kobiet, tak aby mogła się zmieścić w kieszeni? Otóż nic takiego nie istnieje, a swoją wersję relacji damsko męskich na scenie sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice zaprezentowała Anna Dereszowska.

czytaj więcej
Recital Andrzeja Poniedzielskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Andrzeja Poniedzielskiego 17.09.2017 20:45

W sobotę, 16 września przed publicznością zgormadzoną w sali multimedialnej Urzędu Gminy wystąpił artysta określany jako poeta, muzyk i satyryk. Oczywiście on sam temu zaprzecza i w charakterystycznym dla siebie przekazie mówi „Do moich czasów były dwa sposoby, by zafrapować ludzi na scenie: forma bądź treść. Ja wprowadziłem trzeci – brak jednego i drugiego”

czytaj więcej
Seminarium - Rozwój społecznościowy. fot. Mariusz Marcysiak

Seminarium - Rozwój społecznościowy 20.06.2017 22:55

Tak to już jest, że dzięki pomocy jednych ludzi, drugim żyje się łatwiej i bezpieczniej. O tym jak pomagać ludziom z wykorzystaniem dostępnych zasobów dyskutowali uczestnicy Ogólnopolskiego Seminarium „Rozwój społecznościowy oparty na zasobach – czyli siła relacji i współdziałania”.

czytaj więcej