Gala Gminnego Konkursu Głośnego Czytania

11.05.2016 07:05     298

W ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, 10 maja w sali przy ul. Raszyńskiej 34 w Michałowicach, odbyła się Gala Gminnego Konkursu Głośnego Czytania, w której to wzięli udział uczniowie gminnych szkół gminy Michałowice.


Rok 2016 to roku Sienkiewiczowski, więc tegoroczna edycji konkursu była idealna okazją do popularyzacji twórczości tego wielkiego pisarza.

Uczestnicy konkursu rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych – uczniowie szkół podstawowych klasy 3-6 oraz uczniowie gimnazjum klasy 1-3.

W swoich wystąpieniach uczniowie zaprezentowali wybrane fragmenty m.in. W pustyni i w puszczy, Krzyżacy, Quo Vadis, Potop, Ogniem i mieczem, Janko Muzykant oraz Sachem.

 

Jury w swoich ocenach uwzględniało takie elementy jak: poprawność, głośność, interpunkcja, dykcja, płynność i ekspresja. W składzie jury pod przewodnictwem Elżbiety Biczyk – przewodniczącej rady gminy zasiadły: Agnieszka Ślęzak – biblioteka szkolna ZS w Michałowicach, Hanna Majkowska – biblioteka ZS w Nowej Wsi i Katarzyna Mikulska – biblioteka ZS w Komorowie.

 

Wysoki, wyrównany poziom uczestników zapewne nie ułatwił pracy jury, które po naradzie wyłoniło zwycięzców Gminnego Konkursu Głośnego Czytania – edycja 2016

 

Kategoria szkoła podstawowa klasy 3-6:

 

I miejsce – Urszula Bejda

II miejsce – Emilia Erdman

II miejsce – Julia Jeż

Wyróżnienie specjalne – Kinga Słupska

 

Kategoria gimnazjum klasy 1-3:

 

I miejsce  – Tamara Policht

II miejsce  – Katarzyna Ambroziak

III miejsce – Konstanty Mrozowski

Wyróżnienie specjalne – Kinga Gurdak

 

Głośne czytanie jest swego rodzaju sztuką umiejętności przekazywania emocji – mówił podczas uroczystości wręczenia nagród wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. Swoje podziękowania skierował również do organizatorów konkursu tj. pracowników biblioteki publicznej w Michałowicach, biblioteki ZS w Michałowicach oraz biblioteki publicznej w Komorowie.

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Dziś dzień bibliotek i bibliotekarzy

Dziś dzień bibliotek i bibliotekarzy 08.05.2018 09:55

Z tej okazji osobom pracującym w gminnych bibliotekach życzymy dużo zdrowia, pozytywnej energii oraz satysfakcji z każdej chwili spędzonej z czytelnikami. Niech książek i miłośników lektury wciąż Wam przybywa, a realizowane przez Was projekty przyciągają jak największą liczbę uczestników.

czytaj więcej
Fundacja Okiem Kamery w urzędzie marszałkowskim (zdjęcia: Katarzyna Wołek)

Młodzi filmowcy w akcji 25.04.2018 14:10

Przed młodzieżą działającą w Fundacji Okiem Kamery przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Komorowie kolejne wyzwanie. Młodzi filmowcy zostali poproszeni przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego o przeprowadzenie konkursu filmowego związanego z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

czytaj więcej
WARSZTATY TANECZNE - SZKOŁA W KOMOROWIE Foto:bz.

WARSZTATY TANECZNE - SZKOŁA W KOMOROWIE 17.04.2018 07:25

Warsztaty taneczne są drugą, obok zajęć plastycznych, propozycją, która umożliwia rozwijanie zdolności młodych mieszkańców Komorowa. Odbywają się w szkole w Komorowie.

czytaj więcej
WARSZTATY PLASTYCZNE W KOMOROWIE Foto: bz.

WARSZTATY PLASTYCZNE W KOMOROWIE 29.03.2018 09:20

20 marca ruszyły warsztaty plastyczne w Komorowie. Już pierwsze zajęcia okazały się być owocne w pomysłowe prace, wykonane przez dzieci i młodzież z Komorowa.

czytaj więcej
Warsztaty wielkanocne w bibliotekach

Warsztaty wielkanocne w bibliotekach 20.03.2018 15:05

W Bibliotece Publicznej Gminy Michałowice oraz jej filii w Nowej Wsi, w sobotę 17 marca, odbyły się Rodzinne warsztaty wielkanocne prowadzone przez Magdalenę Mosiejczyk-Gołos.

czytaj więcej
Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018 17.03.2018 21:55

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Gorące spotkanie na temat zimnej części świata

Gorące spotkanie na temat zimnej części świata 22.02.2018 08:55

Za nami fantastyczne spotkanie z Piotrem Horzelą (podróżnikiem, leśnikiem i fotografem), który swoimi opowieściami przeniósł gości komorowskiej biblioteki do krainy lodowców, pingwinów i słoni morskich - na Antarktykę.

czytaj więcej
Turniej piłki ręcznej Mazovia Cup 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Mazovia Cup ponownie zdobyta 05.02.2018 11:05

Szczypiorniści z Michałowic ponownie zwyciężyli w Turnieju Mazovia Cup. Gratulujemy!!!

czytaj więcej
Hala pneumatyczna przy michałowickiej szkole

„Balon” nad boiskiem w Michałowicach 18.01.2018 15:20

Pneumatyczna hala, potocznie zwana balonem, już od jakiegoś czasu stoi nad boiskiem w Michałowicach. Trwają końcowe odbiory niezbędne do przekazania obiektu w pełni do użytkowania.

czytaj więcej
Ferie w komorowskiej bibliotece

Ferie w komorowskiej bibliotece Data wydarzenia: 15.01.2018

Jeśli nie wyjeżdżasz podczas ferii szkolnych zamiast siedzieć w domu weź siostrę, brata, kolegę, koleżankę, babcię, dziadka, rodziców, opiekunów lub kogo tam chcesz... zapraszamy do biblioteki w Komorowie na niezłą zabawę :-)

czytaj więcej