17.03.2018 21:55

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018

404
Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

Festiwal, który organizowany jest pod patronatem wójta gminy Michałowice i odbywa się w szkołach naszej gminy to projekt o wielu możliwościach. Przede wszystkim nauka języka i jego utrwalenie, ale nie mniej ważnym jest umożliwienie realizacji marzeń związanych z artystyczną duszą uczestników i stworzenie szansy do prezentacji ich umiejętności wokalno-muzycznych. Festiwal to także doskonała promocja dla młodych talentów, szkół, w których się uczą i oczywiście całej naszej gminy.

 

Organizatorami festiwalu są: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Komorowie i Zespół Szkół w Michałowicach, a część konkursową każda szkoła przeprowadziła bezpośrednio u siebie. Uczniowie konkurowali w trzech kategoriach wiekowych i dwóch wokalnych. I tak uczniowie klas I-III SP, klas IV-VI SP oraz klas II-III Gimnazjum i VII SP mogli rywalizować jako soliści lub zespoły, które maksymalnie liczyły 6 osób.

 

Reprezentujące organizatorów i zarazem koordynatorki części konkursowej: Agnieszka Piotrowska, Agnieszka Raczyńska-Bigaj, Magda Rogala, Hanna Karska, Agnieszka Grajewska i Joanna Noska zaprosiły zebranych gości, wśród których był wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka do obejrzenia i wysłuchania prezentacji trzech najlepszych wykonań, w każdej kategorii, z każdej ze szkół.

 

To już czwarta edycja festiwalu, który w tym roku miał nową formułę. W trakcie szkolnych eliminacji uczniowie musieli przejść dwa etapy, aby wystąpić w finałowej gali laureatów. Ich prezentacje zarówno sceniczne jak i wokalne stały na bardzo wysokim poziomie, a jury nie miało łatwej pracy. Oczywiście wszyscy uczestnicy zaprezentowali się rewelacyjnie i są zwycięzcami, a na gali wystąpili:

 

Kategoria klasy I-III SP

 

 • Maja Zawacka „The Show” Michałowice;
 • Julia Andrusiuk i Julia Zółtowska „People move from place to place” Komorów;
 • Zofia Jura „Try everything” Nowa Wieś;
 • Martyna Styczyńska, Rozalia Trzcińska, Natasza Pik, Julia Czub i Barbara Świercz „Jingle bells” Michałowice;
 • Martyna Kowalczyk i Małgorzata Sowińska „Little do you know” Komorów;
 • Mikołaj Dalasiński „Can you feel the love tonight” Nowa Wieś;
 • Laura Labuda „If you’re happy and you know it” Michałowice;
 • Zofia Bocianowska, Antonina Garbacik, Milena Gaza, Zofia Gumińska, Hanna Kieszek i Nina Krasnodębska „Baby shark” Komorów;
 • Jakub Maliszewski „Give mu Your heart tonight” Nowa Wieś.
 •  

Kategoria klasy IV-VI SP

 

 • Justyna Brzeźna „Not about angels” Michałowice;
 • Zuzanna Folwarska „Hello” Komorów;
 • Otylia Lis „You raise me up” Nowa Wieś;
 • Milena Piłat „Titanium” Michałowice;
 • Magdalena Ciepielowska „Little Hollywood” Komorów;
 • Maja Sztwiertnia „I have a dream” Nowa Wieś;
 • Melani Sybilska „Eat” Michalowice;
 • Jakub Kowalski „Perfect” Komorów;
 • Magdalena Grądalska „You’re not fully dressed without a smile” Nowa Wieś.
 •  

Kategoria klasy VII SP i II-III Gimnazjum

 

 • Julia Urbańska „Lalaland Audition” Michałowice;
 • Julia Regulska „Love yourself” Komorów;
 • Julia Sankowska „Colours of the wind” Nowa Wieś;
 • Łucja Gawin „Valerie” Michałowice;
 • Marianna Kalinowska „Winter Lord” Komorów;
 • Zofia Zaprzał „The girl in 14B” Nowa Wieś;
 • Zuzanna Bomze „How does a moment last forever” Michałowice;
 • Mikołaj Bigaj „Perfect” Nowa Wieś.

 

Dodajmy, że kolejną nowością tegorocznego festiwalu była multimedialna prezentacja w trakcie występów młodych artystów, którą przygotowali licealiści z Komorowa, a także prowadzenie gali, które w tym roku dorośli powierzyli samym uczniom. 

 

Wszystko wypadło perfekcyjnie, co podczas ceremonii wręczenia zwycięzcom statuetek klucza wiolinowego, podkreślił wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka: „Festiwal wpisuje się w działania gminy, które mają na celu promowanie tego typu przedsięwzięć. Zapraszam laureatów do zaprezentowania się podczas Festynu Dni Gminy Michałowice, gdzie na dużej scenie wystąpią przed szeroką publicznością”. 

   

Jednak prezentacja laureatów podczas uroczystej gali to nie wszystko, co czekało na młodych artystów i przybyłych gości. IV edycja „Singin Schools” została wzbogacona o konkurs o nagrodę specjalną – Grand Prix, a dokładniej trzy, po jednej w każdej kategorii wiekowej. Decyzją jury w składzie Elzbieta Biczyk – przewodnicząca rady gminy, Agnieszka Majewska – pracownik urzędu gminy i Roman Żuchowski – kierownik referatu ds. kultury gminy Michałowice, Grand Prix Festiwalu przypadło: kategoria klasy I-III SP – Jakub Maliszewski, kategoria klasy IV-VI SP – Justyna Brzeźna, kategoria klasy VII SP i II-III Gimnazjum – Zofia Zaprzał.  

 

Wszystkim uczestnikom Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” gratulujemy wspaniałych występów i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

Zobacz także