20 czerwca podróżnik, fotograf i bloger - Adam Zegiel przeniósł nas do pięknego Iranu. W swoich opowieściach przekazał nam wszelkie emocje i odczucia jakie towarzyszyły mu podczas podróży.


Spotkanie przyciągnęło wielu czytelników biblioteki oraz okolicznych mieszkańców. Nie zabrakło również gości specjalnych - na prelekcji pojawili się dziadkowie Pana Adama.
Swoją opowieść nasz gość rozpoczął od informacji, że dla niego podróże wiążą się przede wszystkim ze spotykaniem ludzi, podziwianiem piękna przyrody i zwiedzaniem miejsc nietypowych. Oglądanie "perełek" turystycznych i odhaczanie na liście kolejnych zabytków i polecanych przez przewodniki miast jest zdecydowanie na ostatnim miejscu celów podróży.
Dzięki spotkaniu - oprócz zobaczenia maleńkiego skrawka Iranu na prezentowanych zdjęciach - dowiedzieliśmy się jak to jest z tym Iranem i przedstawianiem całego państwa jako terrorystów.
Dowiedzieliśmy się co warto odwiedzić, jakie są ceny (publiczność zdecydowała, że ze względu na ceny - Iran jest idealnym kierunkiem dla studentów i emerytów). Nie zabrakło również humorystycznych opowieści - o tym gdzie trafiają skarpetki pożarte przez pralkę, co kierowca autobusu może wykonać podczas jazdy, gdy drugą ręką prowadzi autobus i wiele innych...
Opowieść o irańskiej rodzinie, statusie kobiet, perskich dywanach, kuchni dopełniła ogrom informacji przekazanych podczas 2 godzinnego spotkania.

Po spotkaniu wiele osób miało jeszcze masę pytań, prosiło o kontakt, wymieniało z Panem Adamem telefony i maile.


Polecamy bloga www.szwendalus.pl - na nim można przeczytać część informacji jakie uzyskali ci, którzy odwiedzili bibliotekę w poniedziałek 20 czerwca.

 

Dziękujemy za aktywny udział i masę pytań. 

 

opracowanie : Zespół biblioteki w Komorowie

Opublikowane przez: Biblioteka w Komorowie

Zobacz także

Ferie w komorowskiej bibliotece

Ferie w komorowskiej bibliotece Data wydarzenia: 15.01.2018

Jeśli nie wyjeżdżasz podczas ferii szkolnych zamiast siedzieć w domu weź siostrę, brata, kolegę, koleżankę, babcię, dziadka, rodziców, opiekunów lub kogo tam chcesz... zapraszamy do biblioteki w Komorowie na niezłą zabawę :-)

czytaj więcej
paczka literacka

Sięgnij po... Paczkę Literacką 25.08.2017 12:30

Biblioteka w Komorowie niebawem otrzyma Paczkę Literacką.

Do zbiorów biblioteki trafi 21 książek oraz 2 audiobooki Wydawnictwa Agora, które przekaże Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Przesyłki trafią do blisko 500 instytucji w całym kraju.

czytaj więcej
Atrakcje NOCY BIBLIOTEK w Komorowie już za nami

Atrakcje NOCY BIBLIOTEK w Komorowie już za nami 05.06.2017 15:30

W sobotnie popołudnie, 3 czerwca, w słonecznej oprawie w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie odbyła się III Ogólnopolska Noc Bibliotek. Hasło przewodnie nocy brzmiało: czytanie porusza! a atrakcje przygotowane przez bibliotekę dla przybyłych już od godz. 15:00 potwierdziły je w 100%.

czytaj więcej
Pokój zagadek Pani Marii

Pierwszy escape room w naszej gminie: Pokój zagadek Pani Marii 30.05.2017 08:35

Gminna Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Michałowice oraz Fundacja Edukacji Międzykulturowej, kolejny raz postanowiły połączyć swoje siły i stworzyć pierwszy Escape Room w gminie Michałowice!!

czytaj więcej
Igor Strojecki

Spotkanie autorskie z Igorem Strojeckim 29.05.2017 12:35

Ludzie odważni docierają na krańce świata, a my wiemy, że coś leży za horyzontem. Ale to dzięki tym, którzy są dość wytrwali, żeby ten świat dokumentować, wiemy też, jaki ten świat jest, możemy zrozumieć go lepiej.
Martyna Wojciechowska


czytaj więcej
70. lecie biblioteki w Komorowie. foto: bz

70. lecie biblioteki w Komorowie 12.12.2016 10:10

Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji – słowa Marii Dąbrowskiej były mottem uroczystości z okazji 70 rocznicy powstania Gminnej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie. W obchodach wziął udział Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice i wielu mieszkańców Komorowa, Granicy i miejscowości sąsiedzkich – wiernych czytelników komorowskiej biblioteki.

czytaj więcej
Piknik na jedwabnym szlaku – biblioteka w Komorowie

Piknik w komorowskiej bibliotece 11.07.2016 13:30

W sobotę, 9 lipca, odbył się w komorowskiej bibliotece piknik „Na jedwabnym szlaku”. Organizatorzy przygotowali wspaniałe atrakcje, uczestniczyło w nim wielu mieszkańców Komorowa i miejscowości sąsiednich.


czytaj więcej
Literacki Jedwabny Szlak. Co działo się w pierwszej połowie projektu.

Literacki Jedwabny Szlak. Co działo się w pierwszej połowie projektu. 08.07.2016 20:55

W ramach projektu Literacki Jedwabny Szlak, który prowadzony jest prze Gminną Bibliotekę Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie wraz z Fundacją Edukacji Międzykulturowej od kwietnia do czerwca z zajęć dla dzieci skorzystało ponad 150 przedszkolaków z 6 przedszkoli z Komorowa i okolic.

czytaj więcej
„Gruziński wąwóz Pankisi – modlitwa kobiet o pokój” – spotkanie z Patrycją Prześlakiewicz- Rohozińską.

„Gruziński wąwóz Pankisi – modlitwa kobiet o pokój” – spotkanie z Patrycją Prześlakiewicz- Rohozińską. 23.05.2016 13:30

W piątek, 20 maja, odbyło się spotkanie z Patrycją Prześlakiewicz- Rohozińską, która mówiła o atrakcjach turystycznych Gruzji, ale także o trudnym życiu ludności tam mieszkającej i przemianach, jakie zachodzą na tym terytorium. Spotkanie odbyło się w bibliotece w Komorowie.

czytaj więcej
Pamiątkowe zdjęcie uczestników Gali Gminnego Konkursu Głośnego Czytania.

Gala Gminnego Konkursu Głośnego Czytania 11.05.2016 07:05

W ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, 10 maja w sali przy ul. Raszyńskiej 34 w Michałowicach, odbyła się Gala Gminnego Konkursu Głośnego Czytania, w której to wzięli udział uczniowie gminnych szkół gminy Michałowice.

czytaj więcej