14.01.2013 10:00

Gmina na 5!

16
Gmina Michałowice uzyskała tytuły Gminy na 5! oraz Mazowieckiej Gminy na 5!. Rankingi zostały przygotowane przez Studenckie Koło Naukowe Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych, które działa przy Instytucie Przedsiębiorstwa w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
W rankingu zostały wyróżniane te samorządy, które wyróżniają się w zakresie obsługi klienta-przedsiębiorcy z wykorzystywaniem elektronicznych narzędzi komunikacji. Badanie obejmowało audyt stron internetowych oraz ocenę kontaktu elektronicznego z gminami metodą tajemniczego klienta.
Badanie dotyczące stron internetowych zostało przeprowadzone pod katem 13 kryteriów m.in. łatwości odnalezienia danych kontaktowych, regularnej aktualizacji zawartości stron, czy umieszczania galerii zdjęć.
Zespół badaczy sprawdził także jakość kontaktu korespondencji mailowej z jednostkami w języku polskim i angielskim.
Tymi metodami analizowano niemal 900 gminnych i dzielnicowych urzędów z terenu całego kraju.

Na podstawie oceny witryn internetowych oraz nadesłanej korespondencji elektronicznej przygotowane zostały 2 rankingi Gmina na 5! oraz Mazowiecka Gmina na 5!.
Nasza gmina uplasowała się w czołówce w obydwu kategoriach. Przyznanie tych tytułów jest z jednej strony dowodem uznania, z drugiej zaś motywacją do dalszych działań na rzecz społeczności lokalnej.


Autor: Katarzyna Stygińska
Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji