15.02.2021 15:15

Gminne biegi walentynkowe

125
Ponad 630 km przebiegli nasi mieszkańcy, uczestnicząc w biegach walentynkowych. Narciarze mieli do pokonania dystans 7 km, natomiast biegacze - 14 km. Wyzwania podjęło się ponad 60 osób. Gratulujemy!

W wyzwaniu biegowym mógł uczestniczyć każdy pełnoletni mieszkaniec gminy, podejmując się go w dowolnym miejscu gminy, w wybranym przez siebie czasie. Trasę można było pokonać samemu, w duecie czy też rodzinnie. Aktywność należało potwierdzić zdjęciem z aplikacji mierzącej dystans i czas, wysyłając je na adres sport|maichalowice.pl| style="background-color: rgb(255, 255, 255); text-align: justify;"|sport|maichalowice.pl. Czas na jego przesłanie mija w środę, 17 lutego br.  

To był dość chłodny dzień, ale nie dla zakochanych w aktywnościach sportowych. Okazało się, że zakochanych w biegach klasycznych i w biegach narciarskich na terenie naszej gminy jest bardzo wielu. Bardzo licznie obecni byli m.in. na ścieżkach lasów nad Utratą,  w Komorowie i Granicy.  W lesie można było spotkać także wielu pasjonatów nordic wakingu, którzy poza konkursem, dołączyli do wyzwania, pokonując  dystans 7 km.  Każda okazja do aktywności jest dobra. 

Niespodzianką dla uczestników walentynkowych biegów był mały bufet przygotowany przez komandora biegu narciarskiego, Pana Radka Chlebickiego. Na narciarzy i biegaczy czekały gorąca kawa, herbata oraz solidna dawka słodkości, tak dla uzupełnienia energii. Pan Radek Chlebicki prowadził również serwis narciarski i bezpłatną wypożyczalnię nart. Dziękujemy!  

Do zobaczenia za rok!. Liczymy, że w kolejnym biegu walentynkowym wystartuje jeszcze większa liczba mieszkańców naszej gminy. 

Podobne tematy: Ekobrygada, Mariusz Marcysiak

Zobacz także