03.06.2024 07:55

Gminny Dzień Dzieci i Rodziców 2024

159
Z okazji Gminnego Dnia Dzieci i Rodziców, na mieszkańców naszej gminy czekała moc atrakcji i niezapomnianej zabawy.

Gminny Dzień Dzieci i Rodziców to wydarzenie, na które mieszkańcy naszej gminy czekają z dużym wytęsknieniem. Nie inaczej było i w tym roku, dlatego też nie dziwi, że 26 maja, wydarzenie odwiedziły całe rzesze gotowych na rodzinne świętowanie i świetną zabawę. A było w czym wybierać, bo park w Regułach, gdzie odbył się tegoroczny piknik, jest wyjątkowo pojemny i zawsze miło wita mieszkańców naszej gminy.

Prognozy pogody zapowiadały nie tylko letnią aurę, ale i wspaniałą zabawę w rodzinnym gronie. Już od godziny 14:00 w całym parku rozlokowały się różnego rodzaju stoiska i kąciki z ciekawymi atrakcjami. Zarówno dla najmłodszych, poprzez nieco starszych i dorosłych. Każdy znalazł coś dla siebie i swoich bliskich.

Już od wejścia do parku, mieszkańców gminy witało stoisko sołectwa Reguły z sołtys Magdaleną Krajnik-Partyką na czele, gdzie można było skosztować pyszności i nie tylko. A im dalej w park, tym więcej i więcej. Kulinarne stoisko Koła Kobiet Kreatywnych z Suchego Lasu, warsztaty dekorów i malowania toreb z KGW Dziewczyny z Komorowa, warsztaty bukiecików dla mamy z KGW „Michaśki”, warsztaty origami i drucików kreatywnych z KGW „Pęciczanki”, koło fortuny z Biblioteką Michałowice i magiczne kule Biblioteki w Komorowie. Na każdym stoisku niesamowicie ciekawie, więc nie dziwi, że cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. 

Po drugiej stronie parku na najmłodszych czekała koza „Malinka” ze swoimi kolegami kucykami, które zapraszały na przejażdżkę. Tu również kolejka, bo dzieci uwielbiają te małe koniki, które cieszyły nie tylko dzieci swoją obecnością.

Dla chętnych cyrkowych wrażeń organizatorzy przygotowali okazję do sprawdzenia się w żonglerce, poi, diablo, szczudłach, rola-bola i slackline. Ale nie brakowało również atrakcji nieco mniej wymagających, jak choćby gra w cymbergaja, tangram, tor z kolorowymi tunelami czy pionowe i poziome labirynty. Oczywiście nie mogło także zabraknąć kącika malowania buziek, fotobudki 360, zabaw z językiem angielskim i dmuchanej giga zjeżdżalni i dmuchanego toru przeszkód.

Gminny Dzień Dzieci i Rodziców to również okazja do ciekawych prezentacji wokalnych i tanecznych. Jako pierwsi na piknikowej scenie zaprezentowali się podopieczni dyrygenta Komorowskiego Towarzystwa Śpiewaczego, Witolda Błaszczyka.

Po prezentacji wokalnej mogliśmy podziwiać mieszkańców Reguł w latynoamerykańskiej salsie, co było doskonałym wprowadzeniem do koncertu finałowego, którego bohaterem tego popołudnia był nie kto inny, jak pochodzący z Kostaryki - Allan Guzman.

Wiele się działo na Gminnym Dniu Dzieci i Rodziców w Regułach. Tak wiele, że aż trudno zliczyć, ale na pewno nie można nie wspomnieć o mega atrakcji, którą nie tylko dla najmłodszych był występ Klaunadzińskich. Dla nich tradycyjna scena to zbyt mało, więc zabawa przeniosła się trawę, gdzie bawili i zaskakiwali uczestników pikniku.

Cztery godziny aktywności potrafi nieźle wyczerpać, ale na szczęście na uzupełnienie energii można było się wybrać do jednego z food trucków, gdzie czekały ulubione smakołyki.

W trakcie pikniku odbyło się również wręczenie nagród dla uczestników Gwiaździstego Rajdu Rowerowego, który tego dnia odbył się w naszej gminie.  Nagrody osobiście wręczyła wójt gminy Michałowice, Małgorzata Pachecka.

To był świetnie spędzony czas. Czas wesołej i bezpiecznej zabawy w rodzinnym gronie, nad którym czuwali ratownicy ze Stowarzyszenia RES, strażacy z OSP w Nowej Wsi i policjanci z Posterunku Policji w Regułach.

Dziękujemy serdecznie sołectwu Reguły z sołtys Magdaleną Krajnik-Partyką na czele, Komorowskiemu Towarzystwu Śpiewaczemu z dowodzącym Witoldem Błaszczykiem, Stowarzyszeniu ABC, Kołu Kobiet Kreatywnych z Suchego Lasu, KGW Dziewczyny z Komorowa, KGW „Michaśki”, KGW „Pęciczanki”, Bibliotece w Michałowicach i Bibliotece w Komorowie, ratownikom ze Stowarzyszenia RES, strażakom z OSP w Nowej Wsi i policjantom z Posterunku Policji w Regułach poza zaangażowanie i współpracę w organizacji tego wydarzenia.

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także