15.12.2021 09:55

GÓRALSKA HORA – KONCERT ŚWIĄTECZNY

95
Za nami koncert jednej z najsłynniejszych folk kapeli w Polsce. To było artystyczne wydarzenie zwiastujące zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

Za oknami zimowa atmosfera, a w sali multimedialnej Urzędu Gminy rozgrzewająca góralska muzyka. Skrzypce, cymbały węgierski, akordeon, kontrabas oraz oryginalne i zarazem unikatowe góralskie instrumenty takie jak: piszczałka i trombita rozbrzmiewały w Regułach 11 grudnia.

Na świąteczne śpiewanie wraz z Góralską Horą, mieszkańców naszej gminy zaprosiła Pani Małgorzata Pachecka – wójt gminy Michałowice oraz przewodnicząca zarządu Osiedla Michałowice – Agnieszka Lenard i sołtys Reguł – Magdalena Krajnik-Partyka.

Świąteczny koncert w wykonaniu folk kapeli, której nazwa pochodzi od nazywanych w Tatrach i Beskidach szczytów górskich był dużą dawką pozytywnych emocji. Bezsprzecznie udzieliły się one całej publiczności.

Góralska Hora hołduje rodzinnej muzyce góralskiej w jej tradycyjnym brzmieniu i jest jedną z najbardziej cenionych grup muzycznych z polskich gór. Jest częstym gościem festiwali i koncertów w kraju i poza granicą. Talent muzyków ceniony jest także przez mieszkańców naszej gminy, którzy już po raz kolejny mieli okazję wybrać się z tą zachwycającą folk kapelą w muzyczną podróż po górskich szczytach.

Na sobotni koncert oprócz skocznej i żywiołowej muzyki z polskich i słowackich gór oraz bałkańskich rytmów złożyły się również kolędy i pastorałki co tylko podkreśliło atmosferę zbliżających się świąt. To był naprawdę wyjątkowy i magiczny czas, który był także okazją do sąsiedzkich spotkań i świątecznych życzeń.

Organizatorami koncertu świątecznego byli: przewodnicząca i zarząd Osiedla Michałowice oraz sołtys i rada sołecka Reguł. Wydarzenie odbyło się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa związanymi z COVID-19.

Autor: zdjęcia Mariusz Marcysiak
Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także