Granicka zatoka kultury – otwarcie świetlicy w Granicy
Otwarcie świetlicy w Granicy. Modlitwa i moment poświęcenia świetlicy w Granicy. Podczas uroczystości poświęcenia i oddania do użytku mieszkańców świetlicy w Granicy. Podziękowania dla Krzysztofa Grabki za wspaniałą współpracę przy budowie świetlicy w Granicy. Wyróżnieni mieszkańcy: Wiesława Rozmus, Robert Wojciechowski, Aleksandra Pyz-Szukalska i Ryszard Dutkiewicz. Występ chóru z Granicy. Koncert niezapomniane piosenki Atrakcje dla dzieci i młodzieży. Zabawa trwała do wieczora
Podobne tematy: Granica

W niedzielę, 5 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie i przekazanie do użytku mieszkańców świetlicy w Granicy. W uroczystości uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy i Krzysztof Rymuza, wicestarosta pruszkowski oraz samorządowcy i mieszkańcy. Ksiądz prałat Andrzej Perdzyński poświęcił budynek świetlicy.


Uroczystość otwarcia i oddania do użytku budynku świetlicy w Granicy, przy ulicy Czeremchy, zgromadziła wielu mieszkańców miejscowości, jak również miejscowości sąsiednich. Gospodarzami byli miejscowi radni: Agnieszka Paradowska i Przemysław Majtyka, a także zarząd osiedla. Uroczystość prowadził Paweł Łąpieś, przewodniczący zarządu, który serdecznie powitał zaproszonych gości, a w szczególności mieszkańców Granicy. Następnie ksiądz Andrzej Perdzyński poświęcił nowy budynek świetlicy, po czym nastąpiło przecięcie wstęgi. Otworzyły się drzwi świetlicy i cała uroczystość przeniosła się do wewnątrz.

Organizatorzy rozpoczęli uroczystość od podziękowań i wyróżnień. Czterech mieszkańców Granicy zostało wyróżnionych za zaangażowanie i pracę na rzecz  miejscowości i lokalnej społeczności. Statuetką „Przyjaciel Osiedla Granica” zostali wyróżnieni: Wiesława Rozmus, Robert Wojciechowski, Ryszard Dutkiewicz  i Aleksandra Pyz-Szukalska.

                                  

Następnie Przemysław Majtyka, radny złożył podziękowania dla Krzysztofa Grabki, wójta gminy i pracowników Urzędu Gminy, za znakomitą współpracę i rzetelną pracę, której efektem jest budynek granickiej świetlicy. Krzysztof Grabka odznaczony został dyplomem „Przyjaciel Osiedla Granica” w uznaniu za zaangażowanie, sumienną i rzetelną pracę na rzecz Osiedla Granica.  Krzysztof Grabka, dziękując za to wyróżnienie powiedział, że po raz pierwszy nagradzany jest za wykonywanie swojej pracy i wypełnianie obowiązków. Podkreślił, że to jest jego obowiązek, pracować na rzecz poprawy życia mieszańców. I dodał, że jeśli ta praca, przynosi zadowolenie i radość ludziom, to jest to największa nagroda. Wyraził też ufność, że świetlica będzie służyła wszystkim mieszkańcom i  że mieszkańcy będą dbać o wspólny majątek.  Dodał, że budynek świetlicy uzyskał Certyfikat Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej. Oznacza to, że obiekt ma bardzo dobre parametry izolacyjne, przy jego budowie zastosowano rozwiązania, które będą minimalizować zużycie energii. Jest to pierwszy tego typu obiekt w naszej gminie, który został wybudowany w systemie pasywnym. Powierzchnia użytkowa wynosi 186,5 m2. Największą jej część, 122,2 m2, stanowi wielofunkcyjna sala. Pozostała powierzchnia została przeznaczona na zaplecze: toalety, kuchnię, szatnię i  magazyn. Więcej informacji technicznych na temat budynku świetlicy znajduje się w tekście.

Krzysztof Grabka dziękując za wyróżnienie, przekazał herb gminy Michałowice – tym samym zakończyła się cześć oficjalna uroczystości. Następnie wystąpił chór. Chór, który istnieje zaledwie pół roku odśpiewał hymn Granicy, a następnie wykonał kilka znanych szlagierów. Po nim na scenę weszli muzycy z koncertem niezapomnianych piosenek. Artyści śpiewał najpopularniejsze piosenki muzyki pop.

Wspaniałym momentem podczas otwarcia i oddania do użytku mieszkańców świetlicy był tort -  poczęstunek był dla wszystkich zebranych. Następnie zabawa przeniosła się na pobliski plac zabaw. Tam czekało wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dzieci bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach, uczestniczyły w grach i zabawach sportowych. Dorośli mieszkańcy znakomicie bawili się tańcząc przy dobrej muzyce. Był grill i zimne napoje. Krzysztof  Grabka wszystkich częstował wspaniałymi krówkami, zabawa trwała do wieczora!  

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Rozpoczynają się kolejne inwestycje

Rozpoczynają się kolejne inwestycje 12.06.2018 08:00

Od 12 czerwca (wtorek) rozpoczęła się przebudowa ul. Mokrej w Opaczy-Kolonii, natomiast od 13 czerwca (środa) rusza budowa odwodnienia w ul. Jana Kochanowskiego w Granicy.


czytaj więcej
Koncert Tyle Miłości.- Granica Sunday Festival. fot. Mariusz Marcysiak

Granica Sunday Festival 23.04.2018 21:05

Zaczarowany świat piosenek o miłości nie zna granic i nie ważne skąd pochodzą, to zawsze wzbudzają u nas pozytywne emocje.

czytaj więcej
Dzień Kobiet u granickich seniorów. fot. Mariusz Marysiak

8 marca u seniorów w Granicy i Michałowicach 11.03.2018 14:35

8 marca to wyjątkowy dzień dla pań. Dzień, kiedy to panowie honorują płeć piękną, składają im najserdeczniejsze życzenia i wręczają kwiatki.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Klub Świetliki. fot. Mariusz Marcysiak

Klub Świetliki 28.02.2018 21:35

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży to bardzo często dodatkowa szansa na rozwój. Tak jest w przypadku działających w Granicy i Opaczy-Kolonii klubów „Świetliki”.

czytaj więcej
Warsztaty plastyczne w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty plastyczne – czyli jak odkryć w sobie artystę 27.02.2018 14:10

Warsztaty w Granicy i Michałowicach to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży chętnej do odkrywania w sobie talentów artystycznych, a także chcących poszerzyć granice wyobraźni.

czytaj więcej
Warsztaty laboratorium juniora w Granicy i warsztaty młodego chemika w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Nauka z logiką są niezłą parą 27.02.2018 01:10

Czy jest fajniejszy sposób na naukę i rozruszanie szarych komórek, niż poprzez zabawę.

czytaj więcej
Piosenka francuska - koncert w Granickiej Zatoce Kultury. Foto: bz.

Piosenka francuska - koncert w Granickiej Zatoce Kultury 26.02.2018 11:25

W cyklu Granica Sunday Festival odbył się w świetlicy koncert piosenki francuskiej zatytułowany Chansons Françaises Chansons d’Amour. Wystąpiła Lydie Charlotte Kotlinski, na gitarze towarzyszył jej Sebastian Pikula. Mieszkańcy bawili się znakomicie.
czytaj więcej
Zabawa karnawałowa w Granicy! Foto: bz

Zabawa karnawałowa w Granicy! 29.01.2018 08:50

Zabawa karnawałowa w Granicy była w tym roku bardzo udana. Bawiło się blisko dziewięćdziesiąt osób. Zorganizowana została przez radnych i zarząd osiedla.

czytaj więcej
Koncert kolęd i pastorałek na Granica Sunday Festival. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędy i pastorałki na Granica Sunday Festival 08.01.2018 13:30

Ledwie kilka dni temu rozpoczął się nowy 2018 rok, a Granicka Zatoka Kultury na nowo otwiera swoje podwoje. Tym razem w ramach Granica Sunday Festival mieszkańcy mieli okazje wysłuchać wyjątkowego koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Ludmiły Małeckiej.

czytaj więcej