07.06.2016 11:55

Granicka zatoka kultury – otwarcie świetlicy w Granicy

1285
W niedzielę, 5 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie i przekazanie do użytku mieszkańców świetlicy w Granicy. W uroczystości uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy i Krzysztof Rymuza, wicestarosta pruszkowski oraz samorządowcy i mieszkańcy. Ksiądz prałat Andrzej Perdzyński poświęcił budynek świetlicy.

Uroczystość otwarcia i oddania do użytku budynku świetlicy w Granicy, przy ulicy Czeremchy, zgromadziła wielu mieszkańców miejscowości, jak również miejscowości sąsiednich. Gospodarzami byli miejscowi radni: Agnieszka Paradowska i Przemysław Majtyka, a także zarząd osiedla. Uroczystość prowadził Paweł Łąpieś, przewodniczący zarządu, który serdecznie powitał zaproszonych gości, a w szczególności mieszkańców Granicy. Następnie ksiądz Andrzej Perdzyński poświęcił nowy budynek świetlicy, po czym nastąpiło przecięcie wstęgi. Otworzyły się drzwi świetlicy i cała uroczystość przeniosła się do wewnątrz.

Organizatorzy rozpoczęli uroczystość od podziękowań i wyróżnień. Czterech mieszkańców Granicy zostało wyróżnionych za zaangażowanie i pracę na rzecz  miejscowości i lokalnej społeczności. Statuetką „Przyjaciel Osiedla Granica” zostali wyróżnieni: Wiesława Rozmus, Robert Wojciechowski, Ryszard Dutkiewicz  i Aleksandra Pyz-Szukalska.

                                  

Następnie Przemysław Majtyka, radny złożył podziękowania dla Krzysztofa Grabki, wójta gminy i pracowników Urzędu Gminy, za znakomitą współpracę i rzetelną pracę, której efektem jest budynek granickiej świetlicy. Krzysztof Grabka odznaczony został dyplomem „Przyjaciel Osiedla Granica” w uznaniu za zaangażowanie, sumienną i rzetelną pracę na rzecz Osiedla Granica.  Krzysztof Grabka, dziękując za to wyróżnienie powiedział, że po raz pierwszy nagradzany jest za wykonywanie swojej pracy i wypełnianie obowiązków. Podkreślił, że to jest jego obowiązek, pracować na rzecz poprawy życia mieszańców. I dodał, że jeśli ta praca, przynosi zadowolenie i radość ludziom, to jest to największa nagroda. Wyraził też ufność, że świetlica będzie służyła wszystkim mieszkańcom i  że mieszkańcy będą dbać o wspólny majątek.  Dodał, że budynek świetlicy uzyskał Certyfikat Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej. Oznacza to, że obiekt ma bardzo dobre parametry izolacyjne, przy jego budowie zastosowano rozwiązania, które będą minimalizować zużycie energii. Jest to pierwszy tego typu obiekt w naszej gminie, który został wybudowany w systemie pasywnym. Powierzchnia użytkowa wynosi 186,5 m2. Największą jej część, 122,2 m2, stanowi wielofunkcyjna sala. Pozostała powierzchnia została przeznaczona na zaplecze: toalety, kuchnię, szatnię i  magazyn. Więcej informacji technicznych na temat budynku świetlicy znajduje się w tekście.

Krzysztof Grabka dziękując za wyróżnienie, przekazał herb gminy Michałowice – tym samym zakończyła się cześć oficjalna uroczystości. Następnie wystąpił chór. Chór, który istnieje zaledwie pół roku odśpiewał hymn Granicy, a następnie wykonał kilka znanych szlagierów. Po nim na scenę weszli muzycy z koncertem niezapomnianych piosenek. Artyści śpiewał najpopularniejsze piosenki muzyki pop.

Wspaniałym momentem podczas otwarcia i oddania do użytku mieszkańców świetlicy był tort -  poczęstunek był dla wszystkich zebranych. Następnie zabawa przeniosła się na pobliski plac zabaw. Tam czekało wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dzieci bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach, uczestniczyły w grach i zabawach sportowych. Dorośli mieszkańcy znakomicie bawili się tańcząc przy dobrej muzyce. Był grill i zimne napoje. Krzysztof  Grabka wszystkich częstował wspaniałymi krówkami, zabawa trwała do wieczora!  

 

Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała
Podobne tematy: Granica

Zobacz także