Granicka zatoka kultury – otwarcie świetlicy w Granicy
Otwarcie świetlicy w Granicy. Modlitwa i moment poświęcenia świetlicy w Granicy. Podczas uroczystości poświęcenia i oddania do użytku mieszkańców świetlicy w Granicy. Podziękowania dla Krzysztofa Grabki za wspaniałą współpracę przy budowie świetlicy w Granicy. Wyróżnieni mieszkańcy: Wiesława Rozmus, Robert Wojciechowski, Aleksandra Pyz-Szukalska i Ryszard Dutkiewicz. Występ chóru z Granicy. Koncert niezapomniane piosenki Atrakcje dla dzieci i młodzieży. Zabawa trwała do wieczora
Podobne tematy: Granica

W niedzielę, 5 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie i przekazanie do użytku mieszkańców świetlicy w Granicy. W uroczystości uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy i Krzysztof Rymuza, wicestarosta pruszkowski oraz samorządowcy i mieszkańcy. Ksiądz prałat Andrzej Perdzyński poświęcił budynek świetlicy.


Uroczystość otwarcia i oddania do użytku budynku świetlicy w Granicy, przy ulicy Czeremchy, zgromadziła wielu mieszkańców miejscowości, jak również miejscowości sąsiednich. Gospodarzami byli miejscowi radni: Agnieszka Paradowska i Przemysław Majtyka, a także zarząd osiedla. Uroczystość prowadził Paweł Łąpieś, przewodniczący zarządu, który serdecznie powitał zaproszonych gości, a w szczególności mieszkańców Granicy. Następnie ksiądz Andrzej Perdzyński poświęcił nowy budynek świetlicy, po czym nastąpiło przecięcie wstęgi. Otworzyły się drzwi świetlicy i cała uroczystość przeniosła się do wewnątrz.

Organizatorzy rozpoczęli uroczystość od podziękowań i wyróżnień. Czterech mieszkańców Granicy zostało wyróżnionych za zaangażowanie i pracę na rzecz  miejscowości i lokalnej społeczności. Statuetką „Przyjaciel Osiedla Granica” zostali wyróżnieni: Wiesława Rozmus, Robert Wojciechowski, Ryszard Dutkiewicz  i Aleksandra Pyz-Szukalska.

                                  

Następnie Przemysław Majtyka, radny złożył podziękowania dla Krzysztofa Grabki, wójta gminy i pracowników Urzędu Gminy, za znakomitą współpracę i rzetelną pracę, której efektem jest budynek granickiej świetlicy. Krzysztof Grabka odznaczony został dyplomem „Przyjaciel Osiedla Granica” w uznaniu za zaangażowanie, sumienną i rzetelną pracę na rzecz Osiedla Granica.  Krzysztof Grabka, dziękując za to wyróżnienie powiedział, że po raz pierwszy nagradzany jest za wykonywanie swojej pracy i wypełnianie obowiązków. Podkreślił, że to jest jego obowiązek, pracować na rzecz poprawy życia mieszańców. I dodał, że jeśli ta praca, przynosi zadowolenie i radość ludziom, to jest to największa nagroda. Wyraził też ufność, że świetlica będzie służyła wszystkim mieszkańcom i  że mieszkańcy będą dbać o wspólny majątek.  Dodał, że budynek świetlicy uzyskał Certyfikat Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej. Oznacza to, że obiekt ma bardzo dobre parametry izolacyjne, przy jego budowie zastosowano rozwiązania, które będą minimalizować zużycie energii. Jest to pierwszy tego typu obiekt w naszej gminie, który został wybudowany w systemie pasywnym. Powierzchnia użytkowa wynosi 186,5 m2. Największą jej część, 122,2 m2, stanowi wielofunkcyjna sala. Pozostała powierzchnia została przeznaczona na zaplecze: toalety, kuchnię, szatnię i  magazyn. Więcej informacji technicznych na temat budynku świetlicy znajduje się w tekście.

Krzysztof Grabka dziękując za wyróżnienie, przekazał herb gminy Michałowice – tym samym zakończyła się cześć oficjalna uroczystości. Następnie wystąpił chór. Chór, który istnieje zaledwie pół roku odśpiewał hymn Granicy, a następnie wykonał kilka znanych szlagierów. Po nim na scenę weszli muzycy z koncertem niezapomnianych piosenek. Artyści śpiewał najpopularniejsze piosenki muzyki pop.

Wspaniałym momentem podczas otwarcia i oddania do użytku mieszkańców świetlicy był tort -  poczęstunek był dla wszystkich zebranych. Następnie zabawa przeniosła się na pobliski plac zabaw. Tam czekało wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dzieci bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach, uczestniczyły w grach i zabawach sportowych. Dorośli mieszkańcy znakomicie bawili się tańcząc przy dobrej muzyce. Był grill i zimne napoje. Krzysztof  Grabka wszystkich częstował wspaniałymi krówkami, zabawa trwała do wieczora!  

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu Data wydarzenia: 01.03.2018

PGE Rejon energetyczny Pruszków informuje o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej 1 marca (czwartek), w godz. 8.00-13.00 w miejscowościach: Granica oraz Nowa Wieś.

czytaj więcej
Zabawa karnawałowa w Granicy! Foto: bz

Zabawa karnawałowa w Granicy! 29.01.2018 08:50

Zabawa karnawałowa w Granicy była w tym roku bardzo udana. Bawiło się blisko dziewięćdziesiąt osób. Zorganizowana została przez radnych i zarząd osiedla.

czytaj więcej
Koncert kolęd i pastorałek na Granica Sunday Festival. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędy i pastorałki na Granica Sunday Festival 08.01.2018 13:30

Ledwie kilka dni temu rozpoczął się nowy 2018 rok, a Granicka Zatoka Kultury na nowo otwiera swoje podwoje. Tym razem w ramach Granica Sunday Festival mieszkańcy mieli okazje wysłuchać wyjątkowego koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Ludmiły Małeckiej.

czytaj więcej
Zabawa z Mikołajem w Granicy. Foto: Agnieszka Paradowska

Zabawa z Mikołajem w Granicy 18.12.2017 09:55

Dzieci z Granicy spotkały się z Mikołajem w niedzielę, 17 grudnia. Było przedstawienie Świąteczna gonitwa, świetna zabawa, słodki poczęstunek i wspaniałe prezenty. Imprezę zorganizowali radni i Zarząd Osiedla Granica.


czytaj więcej
Spotkanie świąteczne emerytów z Granicy. Foto: bz.

Spotkanie świąteczne emerytów z Granicy 17.12.2017 11:15

Spotkanie opłatkowe seniorów z Granicy to już tradycja. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, radni z terenu Granicy jak również ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, proboszcz Komorowskiej parafii.

czytaj więcej
Andrzejki w Granickiej Zatoce Kultury. fot. Mariusz Marcysiak

Andrzejki w Granickiej Zatoce Kultury 27.11.2017 18:40

Andrzejki to świetny pretekst do zorganizowania zabawy ze znajomymi. Spotkanie z przyjaciółmi i sąsiadami to znakomity czas na relaks i odprężenie. Niezależnie od wieku andrzejki to wręcz idealny pomysł na wspaniałą zabawę co w minionym tygodniu pokazali mieszkańcy osiedla Granica.

czytaj więcej
Elvis Presley – król rocka koncert w Granicy

Elvis Presley – król rock and rolla - koncert w Granicy 16.10.2017 09:05

W cyklu Granica Sunday Festival odbył się w świetlicy koncert zatytułowany Elvis. Krzysztof Janowski śpiewał wszystkie znane, jak również mniej znane, piosenki króla rock and rolla – Elvisa Presleya. Mieszkańcy bawili się znakomicie.

czytaj więcej
Spektakl - Przeminęło z Foggiem. fot. Mariusz Marcysiak

Spektakl muzyczny „Przeminęło z Foggiem” 11.10.2017 07:45

Muzyczna opowieść o Mieczysławie Foggu i dawnej Warszawie zagościła na scenie Granickiej Zatoki Kultury.

czytaj więcej
Sunday Festival i One Woman Show w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

One Woman Show – czyli rzecz o miłości 18.09.2017 21:10

Po wakacyjnej przerwie do Granicy powrócił "Sunday festival". Tym razem mieszkańcy mogli zobaczyć muzyczny spektakl, łączący klasyczny wokal z czarującą grą aktorską, a wszystko urozmaicone subtelnym humorem kabaretu w dobrym stylu.

czytaj więcej
Otwarcie gminnego boiska w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Uroczyste otwarcie boiska i festyn z okazji Dnia Dziecka w Granicy i Nowej Wsi 12.06.2017 06:30

Turniejem piłki nożnej juniorów o Puchar Wójta Gminy Michałowice oraz meczem towarzyskim mieszkańców rozpoczęło się oficjalne otwarcie gminnego boiska w Granicy, które w niedzielę, 11 czerwca zostało oddane do użytku mieszkańcom.

czytaj więcej