03.06.2024 08:10

Gwiaździsty Rajd Rowerowy przez gminę Michałowice

62
4 trasy o łącznej długości ponad 32 km i 155 rowerzystów, którzy 26 maja wzięli udział w Gwiaździstym Rajdzie Rowerowym.

Szkoła Podstawowa w Komorowie, Michałowicach i Nowej Wsi oraz parking przy Urzędzie Gminy Michałowice. To stąd wyruszyli rowerzyści na jedną z czterech tras.

To nie był rajd, w którym liczył się czas przejazdu, a zebranie ośmiu elementów haseł znajdujących się na jego trasie. Dlatego też start rajdu był rozłożony w czasie tak, aby każdy uczestnik mógł swobodnie przejechać jedną z 8 km tras. 

Pierwsi uczestnicy wystartowali tuż po godz. 12:30, natomiast ostatni przed godz. 13:30. Meta Gwiaździstego Rajdu Rowerowego znajdowała się w parku w Regułach, gdzie tego dnia odbywał się piknik z okazji Gminnego Dnia Dzieci i Rodziców.

Zanim jednak uczestnicy rajdu pojawili się w regulskim parku, odwiedzili niemal każdą miejscowość naszej gminy. Trasy rajdu wiodły przez: Granicę, osiedle Komorów, Komorów-Wieś, osiedle Michałowice, Michałowice-Wieś, Nową Wieś, Pęcice Małe, Pęcice i Reguły.

Na trasach można było spotkać zarówno pojedynczych uczestników rajdu, jak również zespoły złożone nawet z kilku rodzin. A skoro rodziny to nie zabrakło tak małych, jak i dużych rowerzystów.

W zasadzie czas na przejechanie trasy był nieograniczony, a mimo to pierwsi rajdowcy zaczęli już zjeżdżać do parku w Regułach tuż po godz. 13:00. W końcu nieco ponad 8 km to dla rowerowych pasjonatów, których w naszej gminie mamy wielu, to ledwie rozgrzewka. Ale w tym rajdzie nie chodziło o czas, a dobrą zabawę, którą można było obserwować na wszystkich trasach, a uśmiech na twarzach uczestników gościł od startu do mety.

Na mecie trzeba było jeszcze zgłosić się w punkcie kontrolnym, zaprezentować jedno z haseł rozmieszczonych na trasie, no i zrobić pamiątkowe selfie do rodzinnego albumu. Oczywiście nie zabrakło również atrakcyjnych nagród, które podczas pikniku wójt Małgorzata Pachecka osobiście wręczyła wszystkim uczestnikom Gwiaździstego Rajdu Rowerowego. 

Dziękujemy serdecznie Stowarzyszeniu ABC za współpracę w przygotowaniu rajdu. 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także