03.12.2018 21:10

Happening klimatyczny w Michałowicach

126
Zmiany klimatu nie są czymś wyimaginowanym i dotyczącym tylko odległych krajów. W Polsce również obserwowane są zmiany, które bezpośrednio przekładają się na nasze zdrowie i życie. Jak walczyć z zanieczyszczeniami i dążyć do poprawy środowiska, a także jego ochrony pokazał happening klimatyczny, który na terenie skateparku w Michałowicach odbył się w niedzielę, 2 grudnia.

Na dzień przed rozpoczynającym się w Katowicach szczytem klimatycznym ONZ CP24 uczniowie szkoły w Michałowicach, a także mieszkańcy gminy głośno skandowali hasła proekologiczne, które jednoznacznie pokazują, że tylko dbając i chroniąc środowisko będzie nam się żyło lepiej i przede wszystkim bezpieczniej. „Czyste powietrze”, "Odnawialne Źródła Energii”, „Klimat” i „Czysta woda” to tylko część ze skandowanych haseł, ale również haseł jakie znalazły się na czarno-zielonych chmurkach.

Happening w Michałowicach to inicjatywa, która choć zorganizowana oddolnie i koordynowana przez Małgorzatę Skrzędziejewską-Cendrowską, nauczyciela z michałowickiej szkoły,  to miała ogólnopolski charakter, a jej pomysłodawcą była „Akcja Demokracja”.

Każdy głos jest ważny i się liczy, dlatego też osoby biorące udział w wydarzeniu mają nadzieję, że dzięki tej inicjatywie decydenci i naukowcy, którzy uczestniczą w szczycie klimatycznym w Katowicach zauważą ich głos i zechcą podjąć działania, które doprowadzą do strategii energetycznej opartej  w znaczącym stopniu na odnawialnych źródłach energii.

Niedzielny happening w skateparku w Michałowicach był też dla mieszkańców gminy okazją do podzielenia się swoimi przemyśleniami na temat ochrony środowiska i potrzebnych działań. A pośród osób zabierających głos była m.in.: Maja Popielarska i przewodnicząca rady gminy, Beata Rycerska.

Kulminacyjnym punktem wydarzenia była meksykańska fala, w trakcie której uczestnicy zaprezentowali skandowane hasła na czarno-zielonych chmurkach. Dodajmy, że na czarnych chmurkach znajdowały się hasła związane z zanieczyszczeniem środowiska, a na zielonych to, co jest związane z ekologią i ochroną środowiska.

 

 

Podobne tematy: Michałowice

Zobacz także