13.12.2022 08:55

HO, HO, HO! MIKOŁAJOWA NIESPODZIANKA

90
"Ho, ho, ho" dało się słyszeć w sobotę, 10 grudnia. Święty Mikołaj i jego pomocnicy zawitali do naszej gminy.

Ogromna radość, a czasem nawet odrobinka strachu towarzyszyła wszystkim dzieciom, które w sobotnie popołudnie spotkały się z Mikołajem. Zanim to jednak nastąpiło na dzieci czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Michałowice, a dokładniej dyrektor ośrodka, Iwonę Radzimirską i jej współpracowników.

Cała sala multimedialna, hol, a także parking przed urzędem wypełniała świąteczna atmosfera. Aż siedem stref warsztatów i zabaw w tym: warsztaty lampionów i figurek świątecznych, warsztaty makaronowych aniołków prowadzone przez KGW „Michaśki” z Michałowic, warsztaty ozdób świątecznych prowadzone przez KGW w Pęcicach „O rety kobiety!” i warsztaty ozdabiania pierniczków prowadzone przez KGW „Koło Kobiet Kreatywnych” z Suchego Lasu. Tu od razu trzeba przyznać, że to były najpyszniejsze warsztaty podczas tegorocznej „Mikołajowej Niespodzianki”. Niemal każdy element zdobniczy został wypróbowany, a dokładniej posmakowany przed jego użyciem. Oczywiście wszystko dla dobra końcowego efektu, a że przy okazji było pysznie, to dodatkowy plus dla uczestników.

Warsztaty królowały na sobotniej imprezie, jednak równie ciekawie i zabawnie było w strefach gier oraz malowanek. Natomiast na chwilę wytchnienia można było liczyć podczas bajkowego teatrzyku, których na dzieci czekał w holu urzędu.

Oj działo się tego dnia, działo. Także na zewnątrz, gdzie zapach gofrów, pankejków, gorącej herbaty i czekolady unosił się w powietrzu. To wszystko za sprawą pomocników Mikołaja, którzy przyjechali na sobotnia imprezę swoim food truckiem. Kolejka do tych pyszności ciągnęła się tak daleko, że dostrzegł ją sam św. Mikołaj, który także zawitał do naszej gminy.

Wspólne śpiewanie kolęd i świątecznych piosenek było dobrym wstępem do kontynuacji zabawy na powietrzu, które z pewnością wprowadziły dzieci w doskonały nastrój. Nastrój zbliżających się świąt. 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Sala multimedialna UG, GOPS

Zobacz także