Impreza plenerowa w Komorowie

21.09.2015 08:30     393
Impreza plenerowa w Komorowie
Ścianka wspinaczkowa. Wycieczka rowerowa dla dzieci i dorosłych Zabawy - bamper balls Joga na Placu Paderewskiego. Rower z jednym kołem Zwyciężczynie biegu na 5 km. I miejsce - Iza Gajewska II miejsce - Ewa Wardak III miejsce - Dorota Zielińska Zwycięzcy biegu na 5 km. I miejsce - Arkadiusz Łęczycki II miejsce - Paweł Wichniak III miejsce - Jacek Kulpik Zwycięzcy biegu na 10 km. I miejsce - Andrzej Miedziejewski II miejsce - Kuba Popielarski III- Arkadiusz Pajdosz Mecz siatkówki Komorów - Michałowice.
Podobne tematy: Komorów Osiedle

19 września odbyła się na placu Paderewskiego w Komorowie sportowa impreza plenerowa „Aktywny Komorów”. Na sportową sobotę w sąsiedzkim gronie zaprosił mieszkańców Zarząd Osiedla Komorów.


Atrakcji było bardzo dużo, odbyła się wycieczka rowerowa dla dzieci i dorosłych. Wycieczkę zaplanował i przeprowadził Piotr Kamiński, komorowski radny. Odbył się, pod okiem instruktora, spacer z kijami – nordic walking a także zajęcia jogi i zumby. Jogę prowadziła Anna Błaszczyk, mieszkanka  Granicy.

 

Największą atrakcją sobotniej imprezy były biegi. Organizatorzy przygotowali biegi na 5 km dla kobiet i bieg na 5 i 10 km dla mężczyzn.

Trasa biegu na 5 km zaczynała się przy ulicy Prusa (nieopodal przedszkola Sióstr Misjonarek) a następnie biegła ulicą Nadarzyńską, Norwida i Reja, wzdłuż lasu, a następnie ulicą Filmową, Norwida, Nadarzyńska i Reja.

 

Pierwsze miejsce w biegu kobiet na 5 km zajęła Iza Gajewska, drugie: Ewa Wardak, trzecie: Dorota Zielińska. 

W biegu panów, na 5 km, pierwsze miejsce zajął: Arkadiusz Łęczycki, drugie: Paweł Wichniak, trzecie: Jacek Kulpik. 

Natomiast w biegu na 10 km pierwsze miejsce zajął Andrzej Miedziejewski, drugie: Kuba Popielarski, trzecie: Arkadiusz Pajdosz. Gratulujemy!

 

Ponadto organizatorzy imprezy wyróżnili dwóch zawodników. Wyróżniony został Krzysztof Krysiński, który na trasie biegu zachował postawę fair play - pomógł drugiemu zawodnikowi, tracąc szansę na zwycięstwo. Jak również organizatorzy docenili wysiłek Andrew Bibika, zawodnika, który pomylił trasę i przebiegł dłuższy dystans niż 10 km. Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody, wśród nich był sprzęt sportowy – rowerowy i sprzęt do biegania. Organizatorzy podziękowali organizacji Parkrun Pruszków za pomoc w organizacji biegu.

 

Wspaniałą atrakcją dla dzieci były dmuchane kule - bamper balls, ścianka wspinaczkowa, labirynty umieszczone na drzewach, a także boisko do gry w tenisa.

Ostatnią atrakcją był mecz siatkówki, który(taki był plan) rozegrać mieli członkowie Zarządu Osiedla Komorów i Zarząd Osiedla Michałowice. Ostatecznie jednak uczestnikami meczu był Zarząd Osiedla Komorów, a po drugiej stronie był Mariusz Kaźmierczak – przewodniczący Zarządu Osiedla Michałowice i mieszkańcy Michałowic.

 

Impreza plenerowa „Aktywny Komorów” zorganizowana została w budżetu funduszu sołeckiego Osiedla Komorów, zgodnie z głosowaniem mieszkańców.

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

50 LAT KOŁA EMERYTÓW W KOMOROWIE. Foto: bz.

50 LAT KOŁA EMERYTÓW W KOMOROWIE Foto: bz 17.04.2018 10:40

W sobotę, 14 kwietnia, komorowskie Koło nr 1 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów obchodziło jubileusz pięćdziesięciolecia istnienia. Z tej okazji odbyło się uroczyste spotkanie, w którym uczestniczyli seniorzy, wójt gminy - Krzysztof Grabka z żoną, lokalni samorządowcy, a także ksiądz prałat Andrzej Perdzyński.

czytaj więcej
Warsztaty bębniarskie w Komorowie i Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty bębniarskie 25.02.2018 20:25

Doskonała okazja by poczuć afrykańskie rytmy i stać się mistrzem gry na djembe, najpopularniejszym afrykańskim instrumencie.

czytaj więcej
Koncepcja zagospodarowania ulicy Aleja Marii Dąbrowskiej w Komorowie wybrana !!!

Koncepcja zagospodarowania ulicy Aleja Marii Dąbrowskiej w Komorowie wybrana !!! 20.11.2017 15:15

Został rozstrzygnięty konkurs ogłoszony przez SARP na koncepcję zagospodarowania ulicy Aleja Marii Dąbrowskiej wraz z towarzyszącymi terenami przestrzeni publicznej w Komorowie. Zwycięska praca powstała w kieleckiej pracowni architektonicznej Jakub Heciak Architekci i to na jej podstawie powstanie przyszły projekt modernizacji tej ulicy.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne komorowskich emerytów. Foto: bz.

Spotkanie wielkanocne komorowskich emerytów 24.04.2017 14:35

Spotkania wielkanocne emerytów są tradycją w naszej gminie. Tak było też i w tym roku. Tuż po świętach spotkali się emeryci z koła komorowskiwego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Ksiądz Andrzej Perdzyński poświęcił pokarm, a młodzież występami artystycznymi wzbogaciła spotkanie.

czytaj więcej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Komorowie. Foto: bz.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Komorowie 16.01.2017 11:05

Podczas 25. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy padł w Komorowie rekord. Udało się zebrać ponad 58 350 zł. Jest to ponad dziesięć tysięcy więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym. Pieniądze do puszek zbierało 94 wolontariuszy. Wielu uczniów i nauczycieli zaangażowanych było w organizację koncertu i licytację w miejscowej szkole.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Osiedla Komorów

Zebranie mieszkańców Osiedla Komorów 13.04.2016 12:10

W poniedziałek, 11 kwietnia, odbyło się zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni z naszej gminy, Hanna Brzeska-Kalczuk i Piotr Kamiński.

czytaj więcej
Turniej Scrabble’a w Komorowie

Turniej Scrabble’a w Komorowie 23.11.2015 11:25

21 listopada, w sobotę, odbył się IV turniej gry w scrabble. Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji zdobył Krzysztof Dudzik, drugie – Witold Błaszczyk, trzecie – Danuta Irmińska.

czytaj więcej
Święto Niepodległości - na Placu Paderewskiego w Komorowie

Święto Niepodległości - na Placu Paderewskiego w Komorowie 12.11.2015 12:25

Po raz siódmy mieszkańcy Komorowa spotkali się na Placu Paderewskiego, by śpiewem pieśni patriotycznych uczcić 97 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W imprezie uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.


czytaj więcej
„Kochanek Sybilli Thompson - premiera przedstawienia w wykonaniu Grupy Teatralnej Seniorów Teatralnia

„Kochanek Sybilli Thompson"- premiera przedstawienia w wykonaniu Grupy Teatralnej Seniorów "Teatralnia" 01.06.2015 20:25

W sobotę, 30 maja, grupa teatralna seniorów „Teatralnia” zaprezentowała przedstawienie "Kochanek Sybilli Thompson". Premiera spektaklu odbyła się w karczmie „U Wiencka” w Komorowie.

czytaj więcej
Komorowscy emeryci podczas wielkanocnego spotkania

Komorowscy emeryci podczas wielkanocnego spotkania 13.04.2015 09:30

Spotkania wielkanocne emerytów to tradycja w naszej gminie. 11 kwietnia, w szkole w Komorowie, spotkali się emeryci z koła komorowskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Polskich.

czytaj więcej