„Inne dzieci” - projekcja filmu w Granicy
Radny Przemysław Majtyka zaprasza na projekcję filmu Inne dzieci . Tuż przed projekcją - wprowadzenie W czasie projekcji, film oglądały również dzieci, które grają w piłkę.
Podobne tematy: Osiedle Granica

Projekcje filmów to kolejna, ciekawa propozycja radnych i Zarządu Osiedla Granica dla mieszkańców. Wyświetlony został film dokumentalny „Inne dzieci”, będący opowieścią o dramatycznym losie dzieci z Ugandy, które pragną lepszego życia.


Radni i Zarząd Osiedla Granica pozytywnie zaskakują mieszkańców ofertą kulturalno-rozrywkową w miejscowości. Od czasu kiedy do użytku mieszkańców oddana została świetlica "Granicka Zatoka Kultury" tablice ogłoszeni zwykle są zapełnione zaproszeniami i plakatami informującymi o kolejnych ciekawych wydarzeniach w świetlicy. I warto dodać, że mieszkańcy chętnie korzystają z zaproszeń, czego przykładem była choćby zabawa andrzejkowa, którą organizatorzy organizowali dwukrotnie.

 

Ciekawym ofertą jest projekt organizowania pokazów filmowych. Jako pierwszy wyświetlony został film zatytułowany "INNE DZIECI", film ten został wyświetlony w ramach VII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU FILMÓW DOKUMENTALNYCH HUMANDOC. 

Jest to film dokumentalny, w reżyserii Pablo De La Chica i jest to inspirująca opowieść o potędze piłki nożnej, która może zmienić życie. A jednocześnie, a może przede wszystkim, jest to opowieść o dramatycznym losie dzieci z Ugandy, które za sprawą grania w piłkę nożną, widzą możliwość wyrwania się z otaczającej je biedy.   

Bohaterem filmu jest Mubiry Riganam, chłopiec, który uprawia ten sport każdego dnia. Dla niego sukcesy w piłce nożnej i dostęp do edukacji, są szansą na lepszą przyszłość. Chłopiec marzy, że strzeli kiedyś gola, dzięki któremu jego kraj zdobędzie Puchar Afryki.

 

Projekcja filmu odbyła się w niedzielę, 4 grudnia. Na następną, a będzie to  dokument "24 śniegi" zapraszamy już 18 grudnia. Projekcje odbywają się bez kosztów finansowych, w ramach współpracy radnych i Zarządu Osiedla Granica z organizatorem festiwalu HUMANDOC. 

 

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

FESTYN RODZINNY W GRANICY; Foto: bz.

FESTYN RODZINNY W GRANICY 13.06.2018 08:00

W sobotę, 9 czerwca, radni oraz Zarząd Osiedla Granica zorganizowali festyn rodzinny dla mieszkańców Granicy. Zabawa, jak zwykle, była udana. Dopisała pogoda, dopisali mieszkańcy, którzy licznie przybyli na plac zabaw „Granicka polanka” przy ulicy Poprzecznej w Granicy. Atrakcji było co nie miara.

czytaj więcej
Wesołego Alleluja - spotkanie świąteczne w Granicy. Foto: bz

Wesołego Alleluja - spotkanie świąteczne w Granicy 26.03.2018 19:05

W sobotę, tuż przed niedzielą palmową, odbyło się świąteczne spotkanie seniorów z Granicy. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, radni z Granicy, przewodniczący i przedstawiciele Zarządu Osiedla Granica. Ksiądz prałat Andrzej Perdzyński poprowadził wspólną modlitwę.

czytaj więcej
Piosenka włoska i Święto Kobiet w Granicy. Foto: bz.

Piosenka włoska i Święto Kobiet w Granicy 04.03.2018 21:25

4 marca, w granickiej świetlicy odbył się koncert największych włoskich przebojów. Koncert zorganizowali radni i Zarząd Osiedla Granica.

czytaj więcej
Święto Niepodległości w Granicy

Święto Niepodległości w Granicy 13.11.2017 14:55

W niedzielę, 12 listopada, mieszkańcy Granicy spotkali się, aby uczcić 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Obejrzeli monodram Ego te absolvo w wykonaniu Huberta Kułacza, a także śpiewali pieśni patriotyczne. W wieczorze uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną.

czytaj więcej
ZEBRANIE MIESZKAŃÓW OSIEDLA GRANICA; Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA GRANICA 19.09.2017 08:35

Zebranie mieszkańców osiedla Granica odbyło się 18 września, prowadził je Paweł Łąpieś, przewodniczący zarządu, a także radni z Granicy: Agnieszka Paradowska i Przemysław Majtyka.

czytaj więcej
Zajęcia plastyczne w Granicy, foto: bz

ZAJĘCIA PLASTYCZNE W GRANICY 08.02.2017 10:45

W tym roku, w świetlicy w Granicy rozpoczął się cykl warsztatów plastycznych dla dzieci, który finansowany jest z funduszu osiedla. Każde zajęcia są poświęcone innemu zagadnieniu, odbywają się raz w tygodniu. Prowadzi je Grzegorz Ojrzyński, artysta plastyk.

czytaj więcej
Zabawa karnawałowa w Granicy; foto: bz

Karnawał w Granicy 05.02.2017 13:15

W sobotę, czwartego lutego odbył się bal karnawałowy w Granicy. Zorganizowany został przez radnych i zarząd osiedla, bawiło się wielu mieszkańców Granicy.

czytaj więcej
Piosenki Ireny Jarockiej w Granicy - artyści i organizatorzy. Foto: bz

Piosenki Ireny Jarockiej w Granicy 09.01.2017 12:00

W niedzielę, 8 stycznia, w świetlicy w Granicy odbył się koncert Ludmiły Małeckiej, która śpiewała piosenki Ireny Jarockiej. Na fortepianie towarzyszył artystce Artur Grudziński.

czytaj więcej
Andrzejki – Granica 2016 - uczestnicy zabawy andrzejkowej

Andrzejki – Granica 2016 28.11.2016 11:05

Ostatnie dni listopada – to w całym kraju czas zabaw andrzejkowych. Podobnie było w Granicy. Mieszkańcy bawili się podwójnie. Organizatorzy mieli tyle zgłoszeń uczestnictwa w zabawie, że zaproponowali mieszkańcom dwa terminy.

czytaj więcej
Obchody Święta Niepodległości w Granicy

Obchody Święta Niepodległości w Granicy 07.11.2016 21:40

Mieszkańcy Granicy kilka dni przed Świętem Niepodległości spotkali się, aby upamiętnić dzień odzyskania przez Polskę niepodległości. W świetlicy, w Granickiej Zatoce Kultury, odbyło się widowisko słowno-muzyczne, które przegotowali radni i członkowie Zarządu Osiedla Granica

czytaj więcej