08.10.2019 08:35

Jesienne Sprzątanie Granicy

76
Każdy chciałby mieszkać w czystym otoczeniu. Tylko nie każdy o nie dba. A wydawałoby się, że wystarczy tak niewiele, tj. nie śmiecić i sprzątać tam, gdzie należy posprzątać.

Po wiosennej akcji sprzątania, która okazała się sukcesem, Zarząd Osiedla Granica postanowił powtórzyć tą inicjatywę i ponownie zaprosił mieszkańców do posprzątania ulic, poboczy, lasu i terenów niezagospodarowanych. W jesiennej akcji sprzątania Granicy dużego wsparcia oraz partnerstwa w organizacji udzieliło Stowarzyszenie Zielona Granica.   

Cztery punkty wydawania worków, rękawic i miejsc, gdzie można było zostawić zebrane śmieci czekały na uczestników akcji. Parking przy gminnym boisku i przy świetlicy na ul. Czeremchy oraz punkty u zbiegu ul. Dębowej/Skośnej i Reja/Sabały czynne były od 13:00 do 15:00.  

Podobnie jak to miało miejsce wiosną, najwięcej worków udało się zebrać w punkcie przy boisku gminnym. To już jakby zmora tego miejsca. Pobocza ulic Rekreacyjnej, Sportowej, Szczęśliwej i Barbary są niemalże usiane puszkami i butelkami po różnego rodzaju napojach, głównie alkoholowych. Niestety nie zabrakło również śmieci gabarytowych, choć trzeba przyznać, że nie były one już tak okazałe, jak kilka miesięcy temu.

Jedno jest pewne. Mieszkańcy osiedla Granica po raz kolejny pokazali, jak ważne jest dla nich miejsce, w którym żyją. To, żeby było czysto, zielono i przyjemnie, a tym którzy bezmyślnie zaśmiecają ich miejscowość mówią stanowcze "NIE"!   

W tym miejscu przypominamy wszystkim mieszkańcom naszej gminy, że wszelkie odpady gabarytowe przyjmuje Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który w naszej gminie zlokalizowany jest w Regułach przy ul. Granicznej 6. Punkt czynny jest we wtorki w godz. 7:00 - 13:00, czwartki 13:00 - 19:00 i soboty 10:00 - 16:00.  

W jesiennym sprzątaniu Granicy udział brały całe rodziny, a dzieci miały także możliwość wypracowania kolejnych godzin w wolontariacie.

Na zakończenie akcji tak, jak po każdej dobrze i solidnie wykonanej pracy przyszła pora na podziękowania, które wszystkim uczestnikom złożyli organizatorzy przy wspólnym ognisku. Kiełbaski po takiej pracy smakowały wybornie, a i nie zabrakło okazji do sąsiedzkich rozmów.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Granica

Zobacz także