28.06.2010 12:00

Jubileusz 75 urodzin Jerzego Antkowiaka

51
25 czerwca, w Piwnicy Artystycznej K40 w Komorowie, rodzina, przyjaciele i znajomi świętowali jubileusz 75 urodzin Jerzego Antkowiaka, kreatora mody, twórcy najlepszych kreacji Mody Polskiej lat 70. i 80. W wieczorze uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy, z żoną Grażyną, oraz wielu komorowian.
Gości powitała Ewa Telega, prezes Stowarzyszenia K40, która powiedziała, że to wielki zaszczyt dla stowarzyszenia móc współpracować z Jerzym Antkowiakiem, znanym kreatorem mody, który jednocześnie jest mieszkańcem naszej gminy. Jerzy Antkowiak jest lubiany i znany w naszej gminie, a potwierdził to piątkowy wieczór. Na jego jubileusz przyszło wielu mieszkańców Komorowa. Z wójtem Krzysztofem Grabką na czele i przedstawicielami Zarządu Osiedla Komorów i Granica. Jubilat otrzymał prezenty i piękne kwiaty.
Jubileusz odbył się w piwnicy artystycznej K40. Towarzyszyła mu wystawa malarska Jerzego Ankowiaka, a także zaprezentowane były kreacje jego projektu.
Jerzy Ankowiak wspominając, powiedział, że przez całe życie zajmował się modą, ale z wykształcenia jest malarzem, ukończył wydział malarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Lecz zaraz po studiach „wciągnęła” go moda i tak już zostało. W 1961 roku podjął pracę jako projektant w Modzie Polskiej. W późniejszym czasie został jej dyrektorem artystycznym, którym był do likwidacji Mody Polskiej w 1998 roku. Malował na studiach, a potem już coraz rzadziej.
A oto definicja mody według Jerzego Antkowiaka: „Oddalanie się kolejnych trendów, umykanie i pojawianie się czegoś następnego – tym jest moda.”
W piątkowy wieczór goście mieli okazję wypić lampkę wina za zdrowie Jubilata.