Jubileusz par małżeńskich

24.10.2017 17:35     290
Jubileusz par małżeńskich. fot. Mariusz Marcysiak
fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: seniorzy

Wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka uhonorował 11 par małżeńskich, które w tym roku obchodzą „Złote Gody”.


50 lat nieprzerwanego pożycia małżeńskiego zasługuje na szczególną oprawę, dlatego też wzorem lat ubiegłych podczas uroczystości Gminnego Dnia Seniora odbyło się uhonorowanie jubilatów Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla małżonków, ale także dla ich rodzin i przyjaciół. 50 lat to czas, który niekiedy niesie radość, a niekiedy życiowe zawieruchy. W rozmowach z jubilatami można było usłyszeć jedną, ale jakże cenną radę na tak długi i trwały związek - zaufanie i wyrozumiałość to podstawą małżeństwa. Jubilaci podkreślali to, iż z każdym wspólnie przeżytym rokiem łączy ich coraz większa miłość. W każdym związku są wydarzenia, które cementują małżeństwo – narodziny dzieci, radości z ich sukcesów, dzień, w którym zostaje się dziadkami.

 

Radości i wzajemnej miłości z pewnością nie można było odmówić tegorocznym jubilatom, wśród których 22 października uhonorowani medalami  zostali:

 

Państwo Halina i  Władysław Bednarkowie z Michałowic

Państwo Mirosława i Kazimierz Bzdelowie z Michałowic

Państwo Krystyna i Bogumił Łyszczowie z Michałowic

Państwo Stefania i Stefan Obszarscy z Komorowa

Państwo Alicja i Zygmunt Osiejewscy z Komorowa

Państwo Maria i Andrzej Racięccy z Komorowa

Państwo Halina i Jan Ślężakowie z Michałowic

Państwo Józefa i Stefan Ślusarczykowie z Granicy

Państwo Jadwiga i Ignacy Tomaszkowie z Komorowa

Państwo Agnieszka i Roman Woźniakowie z Pęcic Małych.

 

Dodatkowo jedna para małżeńska, Państwo Maria i Tadeusz Marczakowie z Michałowic, która oczekuje na przyznanie medalu, otrzymała pamiątkową tabliczkę oraz dyplom. 

 

Wszystkim jubilatom życzymy wielu kolejnych lat wspólnego życia w zdrowiu, radości i wzajemnej miłości. Życzymy również rodzinnego ciepła i pogody ducha.

 

 

Odznaczenie Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest przyznawane parom, które co najmniej 50 lat przeżyły w jednym związku małżeńskim. Odznaczenie nadaje prezydent RP, na wniosek wojewody, który kieruje otrzymane od gmin dokumenty złożone przez samych zainteresowanych bądź rodziny. W naszej gminie wniosek wraz ze skróconym odpisem aktu zawarcia związku małżeńskiego oraz kserokopiami dowodów osobistych składane są w Urzędzie Gminy Michałowice - stanowisko spraw obywatelskich.

 

Wniosek

Zobacz także

SENIORZY I ICH POTRZEBY W KRĘGU NASZEGO ZAINTERESOWANIA

SENIORZY I ICH POTRZEBY W KRĘGU NASZEGO ZAINTERESOWANIA 28.06.2018 07:50

W związku z rozpoczętą w czerwca br. diagnozą potrzeb i oczekiwań seniorów z różnych grup wiekowych mieszkających na terenie gminy Michałowice, chcemy zaprosić Państwa do wzięcia czynnego udziału w badaniu ankietowym.

czytaj więcej
Jubileusz par małżeńskich. fot. Mariusz Marcysiak

Jubileusz par małżeńskich. 27.10.2016 19:55

Wzorem lat ubiegłych podczas uroczystości Gminnego Dnia Seniora, które w tym roku odbyły się 23 października, wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka uhonorował jubilatów naszej gminy Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz ozdobnie haftowanym dyplomem z gratulacjami od Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Państwo Alina i Bronisław Rysiowie w tym roku świętowali 60. rocznicę ślubu

Diamentowe gody mieszkańców Michałowic 30.05.2016 09:20

26 maja 1956 r. Państwo Alina i Bronisław Rysiowie zawarli związek małżeński. W tym roku obchodzili 60. rocznicę ślubu. Z tej okazji wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka wręczył Jubilatom Medal za długoletnie pożycie małżeńskie przyznany przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, jak również haftowany dyplom i gratulacje od Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Dzień Rodziny michałowickich seniorów A.D. 2015

Dzień Ojca i Matki michałowickich seniorów 01.06.2015 17:25

30 maja 2015 r. odbyło się tradycyjne spotkanie michałowickiego Koła nr 4 Emerytów, Rencistów i Inwalidów z okazji Dnia Matki i Ojca, w budynku przy ul. Raszyńskiej 34.

czytaj więcej
Komorowscy emeryci podczas wielkanocnego spotkania

Komorowscy emeryci podczas wielkanocnego spotkania 13.04.2015 09:30

Spotkania wielkanocne emerytów to tradycja w naszej gminie. 11 kwietnia, w szkole w Komorowie, spotkali się emeryci z koła komorowskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Polskich.

czytaj więcej
Michałowiccy seniorzy słuchają Ewangelii wg św. Łukasza

Wigilia michałowickich seniorów 22.12.2014 11:45

21 grudnia 2014 r., w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne michałowickiego Koła nr 4 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

czytaj więcej
Dzień Ojca i Matki michałowickich seniorów

Dzień Ojca i Matki michałowicki seniorów A.D. 2014 05.06.2014 16:30

31 maja 2014 r. michałowickie Koło nr 4 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach, tradycyjnie zorganizowało Dzień Ojca i Matki.

czytaj więcej