11.10.2018 10:30

Jubileusze par małżeńskich

467
Złota, platynowa i diamentowa to rocznice ślubu, które w minioną sobotę, 7 października, świętowały pary małżeńskie z naszej gminy.

Różnie postrzegany jest sukces. Dla jednych będzie to kariera zawodowa, a dla innych życie rodzinne. Jednak bez wątpienia wieloletnie pożycie małżeńskie jest takim sukcesem, a tak długi związek oczywiście zasługuje na wyjątkowe uczczenie. Idealną okazją do tego były gminne obchody Dnia Seniora, które odbyły się w hotelu Venecia Palace w Michałowicach.

Co roku nasza gmina może się pochwalić sporą grupą takich par, a w tym była ich okrągła dziesiątka. W tym 9  par, Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uhonorował wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka.

"Kochani życzę wam wszystkiego najlepszego, żebyście pamiętali tylko te najlepsze momenty. Bo w życiu jest różnie, ale trzeba pamiętać to, co było dobre i to, że przez ten cały czas jesteście ze sobą razem, a skoro to trwa to znaczy, że wspieracie się i w trudnych chwilach macie do siebie zaufanie" – mówił Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

Szanowne grono jubilatów w tym roku stanowili:  

- Elżbieta i Jerzy Ceglińscy, 

- Wanda i Kazimierz Dębscy, 

- Cecylia i Ryszard Gałązkowie, 

- Kazimiera i Andrzej Jasińscy, 

- Teresa i Tadeusz Kulpikowie, 

- Alicja i Bolesław Kussowie,

- Maria i Tadeusz Marczakowie, 

- Janina i Jerzy Parzyńscy, 

- Elżbieta i Michał Połowiczowie,

- Maria i Sylwester Wiśniewscy. 

Wszystkim jubilatom życzymy wszystkiego, co najlepsze, a przede wszystkim wielu kolejnych lat wspólnego życia w zdrowiu i radości. I aby pogoda ducha nigdy nie opuszczała żadnego z małżonków.

Tak wspaniały jubileusz to także wyśmienita okazja do poznania złotej recepty na udany długi związek. Oczywiście takowej recepty nie ma, ale jak zapewniali jubilaci, z którymi udało nam się porozmawiać, podstawą każdego związku jest przede wszystkim zaufanie i wyrozumiałość. Bez tych dwóch elementów trudno przeżyć razem tyle lat. Do tego należy jeszcze pamiętać o rodzinie, która nastraja optymistycznie i daje radość z życia. A gdy przychodzi czas próby trzeba się wspierać, bo tylko tak możemy pokazać drugiej osobie, że jesteśmy z nią w doli i niedoli. To wszystko. Reszta należy do nas samych.

Szanownym jubilatom jeszcze raz składamy gratulacje i życzymy wielu lat w zdrowiu, a pary, ich rodziny oraz bliskich, które w najbliższym czasie również będą obchodziły podobne rocznice zachęcamy do zgłaszania do odznaczenia tym szczególnym medalem.

Odznaczenie Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest przyznawane parom, które co najmniej 50 lat przeżyły w jednym związku małżeńskim. Odznaczenie nadaje prezydent RP, na wniosek wojewody, który kieruje otrzymane od gmin dokumenty złożone przez samych zainteresowanych, bądź rodziny. W naszej gminie wniosek wraz ze skróconym odpisem aktu zawarcia związku małżeńskiego oraz kserokopiami dowodów osobistych składane są w Urzędzie Gminy Michałowice - stanowisko spraw obywatelskich.

Wniosek

 

 

Podobne tematy: seniorzy

Zobacz także