14.03.2016 13:30

Kabaret CHYBA – uroczyste obchody Dnia Kobiet w Komorowie

237
Stowarzyszenie K40, po raz kolejny, z okazji święta kobiet, zaprosiło mieszkańców gminy na występy kabaretowe. W tym roku wystąpił kabaret CHYBA, który zaprezentował swój nowy program „CHYBA sobie żarty robi”. Impreza zorganizowana 13 marca, została współfinansowana z dotacji gminnej dla organizacji pozarządowych. Uczestniczył w niej wójt, Krzysztof Grabka.

Zuzanna Dobrucka-Mendyk, wiceprezes Stowarzyszenia K40, powiedziała, że od początku istnienia Stowarzyszenia wszystkie członkinie chciały świętować dzień 8 marca, dlatego bardzo wcześnie zrodziła się idea organizowania święta kobiet w Komorowie. Dodała, że Stowarzyszenie K40 chciało, aby to święto miało dobre skojarzenia… więc zawsze był czerwony goździk, czasem uniwersalne rajstopy i oczywiście kabaret. Przypomnijmy, że w latach ubiegłych wystąpił  między innymi kabaret OT.TO, kabaret Rak czy Hrabi. 


W tym roku w Komorowie gościł kabaret CHYBA z Wrocławia. Kabaret tworzą: Piotr „Guma” Gumulec, Maciej „Mietek” Gliński oraz Jakub Krzak. 

 

W wypełnionych po brzegi restauracji Uncle Micheal Restaurant przy ulicy Ceglanej artyści prezentowali zabawne skecze, a publiczność brawami reagowała na dowcipny występ artystów. Wieczór był to naprawdę udany. Tym bardziej, że wstęp na tę imprezę był wolny.

 

Miłym akcentem wieczoru była obecność Krzysztofa Grabki, wójta gminy Michałowice, który wszystkim paniom złożył szczere życzenia radości i powodzenia życiu, a następnie wręczał, zgodnie z obowiązującą w Komorowie tradycją, czerwone goździki. Niektóre panie przyjmowały kwiaty z rozrzewnieniem, wspominając dawne czasy. 

 

Na zakończenie wieczoru z kabaretem „CHYBA, już po wielkich brawach i bisach, na scenę ponownie weszła Zuzanna Dobrucka–Mendyk, która zachęcała wszystkich zebranych do przekazania 1 % podatku na rzecz Stowarzyszenia K40, które od lat prowadzi między innymi Teatr Wielkie Jajo (teatr dzieci niepełnosprawnych) i Teatralnię, czyli Teatr Dojrzały. Do zobaczenia w przyszłym roku!

 

 

Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała
Podobne tematy: Stowarzyszenie K40

Zobacz także