11.03.2013 12:00

Kabaret Koń Polski z okazji Dnia Kobiet

28
Już po raz kolejny, z okazji święta kobiet, mieszkanki gminy zostały zaproszone na występy kabaretowe. W tym roku w Komorowie, w Oberży u Michała wystąpił kabaret Koń Polski. Organizatorami wieczoru było Stowarzyszenia K40 oraz gmina Michałowice.
Kabaret Koń Polski, wywodzący się z Koszalina, tworzą: Maria Borzyszkowska, Leszek Malinowski i Waldemar Sierański. W wypełnionych po brzegi salach Oberży u Michała artyści prezentowali zabawne skecze, a publiczność śmiała się do łez. Mocną stroną kabaretu jest śpiew, ich utwory są zabawne i szybko wpadają w ucho. Wieczór był to naprawdę udany.
Przypomnijmy, że w latach ubiegłych w Oberży u Michała, z tej samej okazji, wystąpił między innymi kabaret OT.TO, kabaret Rak czy Hrabi.
Przed występem kabaretu Koń Polski licznie zebranych gości powitały vieceprezeski Stowarzyszenia K40: Lucyna Kowalska i Zuzanna Dobrucka-Mendyk. Zaprosiły na scenę wójta gminy, Krzysztofa Grabkę, który złożył wszystkim paniom najlepsze życzenia z okazji ich święta. Święta, która coraz chętniej obchodzone jest również przez młodzież.
Zgodnie z tradycją imprez z okazji 8 marca organizowanych przez K40, na pierwsze panie czekały rajstopy oraz różowe goździki. Organizatorki w ten sposób podtrzymują socjalistyczny zwyczaj - praktycznych prezentów dla kobiet. Odbył się również konkurs wiedzy różnorodnej. Pytano o najnowsze trendy w modzie, były również pytania z serii praktycznych, na przykład, co zrobić, gdy potrawa jest za słona czy dziecko się poparzy. Trzy uczestniczki konkursu otrzymały w prezencie kosmetyki firmy Soraya.

Kabaret Koń Polski powstał w 1985 roku w środowisku akademickim Politechniki Koszalińskiej. Powstał z inicjatywy Leszka Malinowskiego, autora większości tekstów i szefa zespołu.
Autor: Beata Izdebska-Zybała
Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała