Karnawał, ach karnawał

22.02.2017 07:40     439

Karnawałowe szaleństwo w tym roku nie ominęło również mieszkańców Opaczy-Kolonii, którzy dali się porwać wspaniałej zabawie.


Najpierw w świetlicy przy ul. Ryżowej 90 na balu karnawałowym bawili się najmłodsi mieszkańcy sołectwa, a teraz, blisko dwa tygodnie po balu dla dzieci na parkiecie zagościli dorośli.

Dokładnie w sobotę, 18 lutego odbył się bal, na który mieszkańców Opaczy-Kolonii zaprosiła sołtys, Grażyna Grabka wraz z radą sołecką.

 

Cóż to był za bal można by rzec. Tego wyjątkowego wieczora nie zabrakło niczego, co jest potrzebne do wspaniałej zabawy. Była świetna atmosfera, znakomite humory i dobra muzyka, a jak wiadomo muzyka na balu karnawałowym jest jednym z najważniejszych elementów udanej zabawy. Zadbał oto zespół muzyczny „Wiktoria”, który serwował uczestnikom balu zarówno przeboje polskiej jak i światowej muzyki rozrywkowej. Jak powiedział jeden z członków zespołu „aż chce się grać, gdy się ludzie bawią tak jak w Opaczy-Kolonii”. Rozbawieni mieszkańcy niechętnie opuszczali parkiet nawet, gdy przychodził czas na krótką przerwę dla zespołu. Wówczas wystarczał nawet przerywnik muzyczny, aby kontynuować taneczne pląsy. W trakcie balu nie zabrakło również specjalnych muzycznych dedykacji, które mieszkańcy przesyłali sobie wzajemnie.

 

Karnawał to oprócz zabawy także czas biesiadowania. Nie inaczej było w Opaczy-Kolonii gdzie na bal każdy gość przyniósł wyjątkowe i własnoręcznie przygotowanymi smakołyki. Smakołyki, które zapełniły stoły, przy których rozmowom nie było końca.

 

Sobotni bal mieszkańców Opaczy-Kolonii, który został sfinansowany z funduszu sołeckiego, to doskonały przykład na to jak zorganizować udaną zabawę karnawałową. Zabawę, w której w tej małej sali świetnie bawili się zarówno pięćdziesięciolatkowie jak i trzydziestolatkowie, dostarczając tym samym organizatorom wiele radości z jego realizacji. 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Rozpoczynają się kolejne inwestycje

Rozpoczynają się kolejne inwestycje 12.06.2018 08:00

Od 12 czerwca (wtorek) rozpoczęła się przebudowa ul. Mokrej w Opaczy-Kolonii, natomiast od 13 czerwca (środa) rusza budowa odwodnienia w ul. Jana Kochanowskiego w Granicy.


czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Klub Świetliki. fot. Mariusz Marcysiak

Klub Świetliki 28.02.2018 21:35

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży to bardzo często dodatkowa szansa na rozwój. Tak jest w przypadku działających w Granicy i Opaczy-Kolonii klubów „Świetliki”.

czytaj więcej
Bal choinkowy w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Bal choinkowy w Opaczy-Kolonii 18.12.2017 18:20

Pan Marcepan, właściciel cukierni wraz z Madame Lukier zabrali dzieci z Opaczy-Kolonii na bal do słodkiej krainy. Krainy cukierków, czekolady, ciasteczek i torcików.

czytaj więcej
Wieczór wigilijny w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczór wigilijny w Opaczy-Kolonii 17.12.2017 20:35

Już tak jest, że w okresie przedświątecznym wszyscy, wszystkim ślą życzenia. Rodzinie, znajomym, przyjaciołom i sąsiadom. Tej idei hołdują także mieszkańcy Opaczy-Kolonii, którzy jak co roku tuż przed świętem Bożego Narodzenia spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Andrzejki w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa Andrzejkowa w Opaczy-Kolonii 28.11.2017 09:25

Zabawy andrzejkowe powoli stają się już tradycją w naszej gminie. Podobnie jak mieszkańcy Reguł, Granicy i Michałowic-Wsi również w Opaczy-Kolonii postanowiono skorzystać z okazji jaką dają ostatki przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

czytaj więcej
Wieczór pieśni Bułata Okudżawy w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczór pieśni Bułata Okudżawy 21.11.2017 23:30

Cóż to był za wieczór! Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy w wykonaniu artystów z Łódzkiego Teatru Piosenki wypełniły koncert, który w niedzielę, 19 listopada odbył się w świetlicy w Opaczy-Kolonii.

czytaj więcej
Wieczór Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii 10.11.2017 08:55

Koncert Pieśni Patriotycznej w Opaczy-Kolonii rozpoczął obchody Święta Niepodległości w gminie Michałowice. Jak co roku sołtys, Grażyna Grabka wraz z radą sołecką i Kołem Emerytów i Rencistów nr 5 zaprosiła mieszkańców Opaczy-Kolonii na koncert w wykonaniu chórów „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki”.

czytaj więcej
Zebrane mieszkańców Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie sołeckie w Opaczy-Kolonii 16.09.2017 14:10

Mieszkańcy Opaczy-Kolonii jednogłośnie podjęli uchwałę dotyczącą funduszu sołeckiego na rok 2018 i przeznaczeniu go w całości na działalność kulturalne i sportowe na terenie sołectwa.

czytaj więcej
Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Piknik rodzinny z okazji dnia dziecka w Opaczy-Kolonii 28.05.2017 23:40

Cóż to był za wspaniały dzień. Pełen atrakcji i świetnej zabawy w rodzinnym gronie. Dzień Dziecka, co prawda dopiero za kilka dni, ale najmłodsi mieszkańcy Opaczy-Kolonii już w niedziele, 28 maja mieli wiele okazji do niezłej zabawy podczas dorocznego pikniku rodzinnego.

czytaj więcej