Data wydarzenia: 16.02.2019 19:00

Karnawał, ach karnawał

469
Parafrazując tekst jednej ze znanych piosenek, w Nowej Wsi, na tym balu nad balami, cała sala tańczyła parami.

To już mała tradycja, że w czasie karnawału radni, sołtys i rada sołecka organizują dla dorosłych mieszkańców Nowej Wsi zabawę karnawałową. W tym roku odbyła się ona w sobotę, 16 lutego i podobnie jak to miało miejsce w latach ubiegłych, wspaniale tańczyło się w remizie strażackiej przy ul. Głównej 2.

Do zabawy w imieniu organizatorów i gospodarzy obiektu zaprosiła radna – Elżbieta Biczyk oraz prezes OSP Nowa Wieś – Jerzy Pokropek. W trakcie powitania radna, Elżbieta Biczyk wyraziła dużą radość z faktu, że mieszkańcy tak chętnie uczestniczą w organizowanych przez sołectwo wydarzeniach, a przepiękne stroje, w których się prezentują zwiastują wspaniałą zabawę, czego z całego serca wraz z Jerzym Pokropkiem życzy wszystkim uczestnikom balu.    

Bale w Nowej Wsi od lat są świetną okazją do chwili wytchnienia od codziennych obowiązków, dlatego też tak chętnie mieszkańcy biorą w nich udział. I tu trzeba dodać, że zainspirowane przez organizatorów zasady uczestnictwa, aby każdy przygotował na tą okazję wyjątkową kreację, wyzwoliły w mieszkańcach całe pokłady zabawowej kreatywności. Wszyscy bez wyjątku na bal przychodzą w specjalnych przebraniach i kreacjach, a wesoły nastrój błyskawicznie rozchodzi się po całym parkiecie. Również wartym podkreślenia jest fakt, że na bale każdy uczestnik przynosi ze sobą różnego rodzaju pyszności, które udostępniane są na wspólnym stole, przy którym w chwili przerwy od zabawy na parkiecie jest czas na sąsiedzkie rozmowy.

Oczywiście żaden bal i dobra zabawa nie mogą się obyć bez dobrej muzyki. W Nowej Wsi zadbał o nią DJ Martinez, który przygotował na ten wieczór specjalną playlistę muzycznych przebojów. Były zarówno światowe, jak i krajowe hity, które od lat lub nawet całkiem niedawna goszczą na tanecznych scenach.

Jednak dobra zabawa i świetne humory nie były tylko domeną parkietu, ale i również kącika z fotobudką, gdzie każdy uczestnik balu bezpłatnie mógł sobie zrobić pamiątkowe, karnawałowe zdjęcie z przyjaciółmi.

Zabawa karnawałów w Nowej Wsi zakończyła się późnym wieczorem i bez wątpienia pozostanie w pamięci jej uczestników na długo. Na tyle długo, żeby wystarczyło do kolejnego balu.

Wydarzenie zostało sfinansowane z funduszu sołeckiego sołectwa Nowa Wieś. 

 

 

Podobne tematy: Nowa wieś

Zobacz także