05.02.2017 13:15

Karnawał w Granicy

312
W sobotę, czwartego lutego odbył się bal karnawałowy w Granicy. Zorganizowany został przez radnych i zarząd osiedla, bawiło się wielu mieszkańców Granicy.

Bale karnawałowe mają w Polsce swoją tradycję i cieszą się w dużym powodzeniem. Podążając tym śladem Zarząd Osiedla Granica, jak również  przewodniczący Zarządu i radni z Granicy postanowili zorganizować dla mieszkańców bal w karnawale. Nie była to jednak pierwsza zabawa taneczna mieszkańców. Wcześniej mieszkańcy bawili się na balu andrzejkowym, a także uczestniczyli w innych zabawach tanecznych, jak choćby podczas „potańcówek na dechach”. Śmiało można powiedzieć, że tańce to jedna z ulubionych form spędzania czasu mieszkańców Granicy. Zawsze na wszystkich zabawach obecnych jest wielu mieszkańców i zawsze jest znakomita zabawa.

 

Warto dodać, że wśród wielu propozycji spędzania wolnego czasu, które oferują radni i zarząd jest również kurs tańca towarzyskiego. Uczestniczy w nim spora grupa mieszkańców. Gdy rozbrzmiały pierwsze dźwięki muzyki, wszyscy ochoczo ruszyli do tańca.

 

Podczas balu, uczestnicy kursu, pod okiem Agnieszki Paradowskiej, która ten kurs koordynuje, zaprezentowali wspaniałe układy choreograficzne. A poza tym na parkiecie tancerze wykazywali się znajomością takich tańców jak walc, cza-cza, jive, rock end roll i wielu innych.   

 

Atrakcją balu karnawałowego był konkurs na króla i królową balu, było też wiele innych zabaw tanecznych, były wężyki i pociągi, wszyscy świetnie się bawili, zabawa trwała do północy! Do zobaczenia za rok!  

 

Podobne tematy: Osiedle Granica

Zobacz także