27.01.2020 20:20

Karnawałowa zabawa na michałowickim lodowisku

178
Karnawał na lodzie to bez wątpienia pierwsza taka impreza w naszej gminie, która już na starcie okazała się świetnym pomysłem na dobrą zabawę.

Choć za oknami próżno szukać zimy to organizatorom tej imprezy takie warunki nie straszne. W końcu przy szkole podstawowej w Michałowicach od lat w okresie zimowym kryte boisko zamienia się w kryte lodowisko, a skoro tak to czemu nie zorganizować karnawałowej zabawy na lodzie. 

Sobotni karnawałowy wieczór, 25 stycznia był ku temu doskonałą okazją, dlatego też każdy kto tylko potrafi jeździć na łyżwach przybył na lodowisko w Michałowicach. To była rodzinna zabawa na lodzie, którą uroczyście rozpoczęła dyrektor szkoły podstawowej w Michałowicach, Małgorzata Widera oraz pomysłodawca imprezy radny, Maciej Polarczyk.

Jeszcze przed rozpoczęciem wspólnej zabawy uczestnicy balu mogli obejrzeć pokaz jazdy figurowej, po którym zespół animatorów poprowadził zabawę. Oczywiście jak przystało na prawdziwy bal obowiązywały okazjonalne stroje i przebrania, więc na lodowisku było wyjątkowo kolorowo i to nie tylko za sprawą dekoracji. Panda, tygrysek, jednorożec, kosmonauta, klaun, Szkot, tancerka, pszczółka i wiele, wiele innych postaci bawiło się ślizgając w rytm muzyki. A tej nie brakowało, podobnie jak zabaw na lodzie m.in. slalomu w parach, ślizgania na jabłuszku i konkursu na najciekawsze przebranie. Tu zwycięzcami okazali się Szkot i klaun, a nagrody w konkursie wręczyła Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice, 

Zabawa na lodowisku to spora aktywność, dlatego też organizatorzy przygotowali dla jej uczestników ciepłe napoje i pyszne słodkości, które przez cały czas były dostępne w szkolnym holu. Warto też podkreślić, że impreza odbywała się zgodnie z obowiązującym regulaminem użytkowania kompleksu sportowego i lodowisko, a o bezpieczeństwo dbali ratownicy.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: szkoła w Michałowicach

Zobacz także