Katy Carr

15.05.2018 09:30     250
Koncert Katy Carr na 100-lecie niepodległości. fot. Mariusz Marcysiak
W oczekiwaniu na koncert. fot. Mariusz Marcysiak Mieszkańców na koncert zaprosił wójt, Krzysztof Grabka. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Katy Carr. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Podziękowania artystom złożył wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. fot. Mariusz Marcysiak Oczywiście nie mogło zabraknąć występu bis. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Sala multimedialna UG

W ramach obchodów „100 lat Niepodległości” w sobotę, 12 maja, w sali multimedialnej urzędu gminy z koncertem wyjątkowych pieśni wystąpiła Katy Carr.


Jak mówi o sobie jest brytyjską artystką o mocnych polskich korzeniach, tak mocnych, że gdzie tylko jest, tam sławi polską historię.

 

Silnego przywiązania artystki do Polski i polskiej historii nie zabrakło również podczas sobotniego koncertu, na który mieszkańców gminy zaprosił wójt, Krzysztof Grabka. "Dzisiejszy koncert jest przykładem na to, że Polacy żyjąc daleko w świecie pamiętają o Polsce i jej historii. Tak jak Katy Carr, która jest ambasadorką polskiej kultury i historii"– mówił wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka.

 

Silny brytyjski akcent i stylizacja z czasów II wojny światowej, to chyba najbardziej rozpoznawalne elementy Katy Carr. Słuchając jej wykonań z łatwością można rozpoznać podobieństwo do innej znanej Kate, Kate Bush. Głos, który niemal natychmiast wprowadza słuchacza w stan muzycznej uczty.

 

W trakcie sobotniego koncertu Katy Carr zaprezentowała utwory z płyt: "Paszport" i "Polonia", które są swego rodzaju hołdem dla polskich żołnierzy walczących na tak wielu frontach II wojny światowej. Był „Wojtek”, czyli piosenka opowiadająca historię niezwykłego żołnierza, niedźwiedzia Wojtka, który wsławił się noszeniem skrzyń z amunicją w bitwie pod Monte Cassino. Były również: „Motylek”, „Alicja” i „Mała, Little Flower”. Oczywiście na koncercie nie mogło zabraknąć najbardziej znanych polskich pieśni patriotycznych i utworów z okresu II wojny światowej m.in.: „O mój rozmarynie”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, „A ja sobie gram na gramofonie”.

 

Koncert Katy Carr nie był wyłącznie prezentacją pieśni i piosenki. Podczas występu artystka wielokrotnie prezentowała bardzo szczegółowe i obszerne informacje na temat Polaków walczących o niepodległość naszej ojczyzny. A przypomnijmy, że w dniu koncertu tj.12 maja, obchodziliśmy 83. rocznicę śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego. 

 

O mój rozmarynie - Katy Carr w sali multimedialnej urzędu gminy

 

 

Zobacz także

Spotkanie seniorów z Policją - Seniorze! Nie daj się oszukać! fot. Mariusz Marcysiak

Seniorze! Nie daj się oszukać! 02.07.2018 14:10

Choć problem jest bardzo poważny i często nagłaśniany, to równie często w mediach słyszymy o tym, jak seniorzy stają się ofiarami oszustów, którzy nierzadko wyłudzają od nich oszczędności życia.

czytaj więcej
Koncert Hanny Banaszak. fot. Mariusz Marcysiak

Cóż to był za koncert 31.05.2018 10:35

Choć jest gwiazdą największego formatu, do której inni artyści odnoszą się z ogromnym uznaniem, to sama o sobie mówi z wrodzoną i wdzięczną skromnością: „mało znana autorka i piosenkarka”. Hanna Banaszak, bo o niej mowa, wystąpiła w minioną niedzielę, 27 maja, z wyjątkowym koncertem w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2018 16:25

Warszawa to nasza stolica, której piękna historia jest naszą wspólną własnością. To idea przyświecająca Międzyprzedszkolnemu Konkursowi Piosenki o Warszawie, który 16 maja odbył się w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Filharmonia Rodzinna K40. fot. Mariusz Marcysiak

Poranki muzyczne z Panem Gwiazdą 18.03.2018 20:55

W gminie Michałowice swoją działalność rozpoczęła Filharmonia Rodzinna K40. To świetny pomysł na zaprzyjaźnienie się z muzyką i instrumentami, a inicjatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie K40.

czytaj więcej
Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018 17.03.2018 21:55

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Dzień Kobiet z kabaretem Polefka. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Kobiet z Polefką 11.03.2018 22:05

Reklamacja? Nie przyjmujemy, ale za to w rączki całujemy. 11 marca z okazji Dnia Kobiet dla pań z naszej gminy wystąpił kabaret Polefka.

czytaj więcej
Koncert Magdaleny Zawadzkiej. fot. Mariusz Marcysiak

„Pamiętnik liryczny” Magdaleny Zawadzkiej 04.12.2017 20:30

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem jakie odbyło się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice był koncert Magdaleny Zawadzkiej pt. „Pamiętnik liryczny".

czytaj więcej
Mikołajkowa niespodzianka 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Mikołajkowa niespodzianka 04.12.2017 17:50

Moc atrakcji i niesamowite emocje czekały na najmłodszych mieszkańców naszej gminy w minioną sobotę, 2 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy.

czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Gminie Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Dobro czyń, wolontariuszem bądź! 27.11.2017 19:20

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w sali multimedialnej Urzędu Gminy odbyła się uroczysta gala na cześć działających na terenie naszej gminy wolontariuszy i wolontariatów.

czytaj więcej
Recital Zbigniewa Zamachowskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Zbigniewa Zamachowskiego 30.10.2017 09:05

Niedzielny recital Zbigniewa Zamachowskiego w sali multimedialnej urzędu gminy był pełen niespodzianek. Aktor zaprezentował się w nowej "odsłonie" - muzyka grającego na wielu instrumentach, a także, w jednym z utworów, na scenie towarzyszyła mu córka, Maria.

czytaj więcej