10.12.2017 17:50

Kiermasz świąteczny w Michałowicach

272
Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze 2 tygodnie, ale ich atmosfera od pewnego czasu unosi się nad naszą gminą. W minioną sobotę, 9 grudnia można było ją poczuć w szkole podstawowej w Michałowicach.

Kiermasze świąteczne to świetna okazja do niebanalnych przedświątecznych zakupów. Nie inaczej było również w szkole w Michałowicach, gdzie na mieszkanców czekało 28 stoisk z rękodziełem i wieloma atrakcjami. W głównej mierze były to dzieła twórców rękodzieła ludowego i artystycznego, a wśród oferowanych wyrobów można było znaleźć różnego rodzaju ozdoby choinkowe i świąteczne m.in. koronkowe bombki, aniołki, stroiki wykonane z zaskakujących materiałów, wianki oraz dekoracje wykonane techniką decoupage. Zresztą jeśli chodzi o decoupage to w trakcie kiermaszu można było spróbować własnych sił i osobiście przygotować dowolną ozdobę świąteczną w czasie warsztatów, które poprowadziła Magdalena Aderek.

 

Dużym zainteresowaniem kupujących cieszyło się stoisko młodzieży z michałowickiej szkoły, na którym można było zakupić ozdoby wykonane przez dzieci z zerówek i świetlicy. Duży ruch panował również w kawiarence prowadzonej wspólnie przez dzieci i rodziców, a pyszne ciasta znikały w tempie, którego nie jedna kawiarnia by zazdrościła.

 

Kiermasz świąteczny to także sposobność do zakupu wyjątkowego i niepowtarzalnego prezentu dla naszych najbliższych. Wystawcy oferowali ręcznie wykonaną biżuterię, ceramikę, a także kolorowe i wesołe bibeloty.

 

Tegoroczny kiermasz miał wyjątkową oprawę, a to za sprawą występów dzieci z klas 0 i trochę starszych, które zaśpiewały znane wszystkim świąteczne piosenki i kolędy. Dzięki ich występom klimat kiermaszu stał się jeszcze bardziej świąteczny i radosny.

 

Okres świąteczny to również czas kiedy nasze serca otwierają się nieco szerzej i chętniej wspieramy różnego rodzaju akcje charytatywne. Tak jak to miało miejsce podczas zorganizowanego przez Szkołę Podstawową i Zarząd Osiedla Michałwoice kiermaszu. W jego trakcie prowadzona była sprzedaż kartek świątecznych wykonanych własnoręcznie przez uczniów szkół w Komorowie i Michałowicach, a także odbyła licytacja podarowanych przez wystawców przedmiotów. Zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom autystycznym z naszej gminie, których koszt dziennej rehabilitacji wynosi 100 zł.  

 

Warsztaty decoupage'u zostały sfinansowane z funduszu osiedla Michałowice. 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także