W sobotę, 30 maja, grupa teatralna seniorów „Teatralnia” zaprezentowała przedstawienie "Kochanek Sybilli Thompson". Premiera spektaklu odbyła się w karczmie „U Wiencka” w Komorowie.


Przedstawienie powstało pod opieką Karoliny Skrzyńskiej. Grupa teatralna seniorów „Teatralnia” to jedna z wielu inicjatyw Stowarzyszenia K40.

We wrześniu ubiegłego Stowarzyszenie K40 miało pomysł, aby zintegrować komorowskich seniorów, dla których pasją jest teatr i utworzyło grupę teatralną „Teatralnia”. Od tego czasu adepci aktorstwa spotykali się raz w tygodniu i ćwiczyli warsztat aktorski. Ich opiekunem merytorycznym i twórczynią warsztatów  jest Karolina Skrzyńska. Pod jej okiem seniorzy uczyli się podstaw wymowy i emisji głosu. Pod koniec 2014 roku rozpoczęli przygotowania do wystawienia sztuki i zaprezentowania się szerszej publiczności.

 

Scenariusz do spektaklu powstał na podstawie sztuki Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Został opracowany przez uczestników zajęć i reżyser spektaklu Karolinę Skrzyńską. Karolina Skrzyńska przygotowała również oprawę muzyczną przedstawienia. Scenografię zaprojektowały i wykonały: Elżbieta Raczkowska z K40 i jej córka Alicja.  

 

Przedstawienie zatytułowane „Kochanek Sybilli Thompson” jest to jeden z ciekawych dramatów Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, który powstał w 1926 roku. Jest to dramat metaforyczny, który wykorzystuje motyw odmłodzenia staruszki, a tym samym odzyskania szansy przeżycia miłosnych uniesień.

 

W spektaklu wystąpili: Magdalena Kulisiewicz, Zbigniew Kozak, Wiktoria Kulesza, Ewa Fabjan, Jolanta Sikorska, Krystyna Budzaj, Elwira Martynowicz, Grażyna Siczek i Irmina Kniat-Pol. W przedstawieniu głosu użyczył znany polski aktor, Łukasz Nowicki.

Przedstawienie bardzo podobało się komorowskiej publiczności, aktorzy zostali nagrodzeni wielkimi brawami.

 

Grupa Teatralna Seniorów "Teatralnia" działa w ramach warsztatów organizowanych przez Stowarzyszenie K40. Zajęcia odbywają się w ramach gminnej dotacji dla organizacji pozarządowych.  

 

  

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

50 LAT KOŁA EMERYTÓW W KOMOROWIE. Foto: bz.

50 LAT KOŁA EMERYTÓW W KOMOROWIE Foto: bz 17.04.2018 10:40

W sobotę, 14 kwietnia, komorowskie Koło nr 1 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów obchodziło jubileusz pięćdziesięciolecia istnienia. Z tej okazji odbyło się uroczyste spotkanie, w którym uczestniczyli seniorzy, wójt gminy - Krzysztof Grabka z żoną, lokalni samorządowcy, a także ksiądz prałat Andrzej Perdzyński.

czytaj więcej
Filharmonia Rodzinna K40. fot. Mariusz Marcysiak

Poranki muzyczne z Panem Gwiazdą 18.03.2018 20:55

W gminie Michałowice swoją działalność rozpoczęła Filharmonia Rodzinna K40. To świetny pomysł na zaprzyjaźnienie się z muzyką i instrumentami, a inicjatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie K40.

czytaj więcej
Warsztaty bębniarskie w Komorowie i Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty bębniarskie 25.02.2018 20:25

Doskonała okazja by poczuć afrykańskie rytmy i stać się mistrzem gry na djembe, najpopularniejszym afrykańskim instrumencie.

czytaj więcej
Koncepcja zagospodarowania ulicy Aleja Marii Dąbrowskiej w Komorowie wybrana !!!

Koncepcja zagospodarowania ulicy Aleja Marii Dąbrowskiej w Komorowie wybrana !!! 20.11.2017 15:15

Został rozstrzygnięty konkurs ogłoszony przez SARP na koncepcję zagospodarowania ulicy Aleja Marii Dąbrowskiej wraz z towarzyszącymi terenami przestrzeni publicznej w Komorowie. Zwycięska praca powstała w kieleckiej pracowni architektonicznej Jakub Heciak Architekci i to na jej podstawie powstanie przyszły projekt modernizacji tej ulicy.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne komorowskich emerytów. Foto: bz.

Spotkanie wielkanocne komorowskich emerytów 24.04.2017 14:35

Spotkania wielkanocne emerytów są tradycją w naszej gminie. Tak było też i w tym roku. Tuż po świętach spotkali się emeryci z koła komorowskiwego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Ksiądz Andrzej Perdzyński poświęcił pokarm, a młodzież występami artystycznymi wzbogaciła spotkanie.

czytaj więcej
Dzień Kobiet z Kabaretem na koniec świata. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Kobiet z „Kabaretem na koniec świata” 06.03.2017 20:30

Wyśmienite skecze, liryczne piosenki, czarny humor i aktorskie improwizacje wypełniły występ „Kabaretu na koniec świata”. Występ, który z okazji Dnia Kobiet zorganizowało Stowarzyszenie K40.

czytaj więcej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Komorowie. Foto: bz.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Komorowie 16.01.2017 11:05

Podczas 25. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy padł w Komorowie rekord. Udało się zebrać ponad 58 350 zł. Jest to ponad dziesięć tysięcy więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym. Pieniądze do puszek zbierało 94 wolontariuszy. Wielu uczniów i nauczycieli zaangażowanych było w organizację koncertu i licytację w miejscowej szkole.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Osiedla Komorów

Zebranie mieszkańców Osiedla Komorów 13.04.2016 12:10

W poniedziałek, 11 kwietnia, odbyło się zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni z naszej gminy, Hanna Brzeska-Kalczuk i Piotr Kamiński.

czytaj więcej
Uroczyste obchody Dnia Kobiet w Komorowie

Kabaret CHYBA – uroczyste obchody Dnia Kobiet w Komorowie 14.03.2016 13:30

Stowarzyszenie K40, po raz kolejny, z okazji święta kobiet, zaprosiło mieszkańców gminy na występy kabaretowe. W tym roku wystąpił kabaret CHYBA, który zaprezentował swój nowy program „CHYBA sobie żarty robi”. Impreza zorganizowana 13 marca, została współfinansowana z dotacji gminnej dla organizacji pozarządowych. Uczestniczył w niej wójt, Krzysztof Grabka.

czytaj więcej
„Piosenki z teatru i salonu” - recital Katarzyny Łochowskiej

„Piosenki z teatru i salonu” - recital Katarzyny Łochowskiej 24.11.2015 12:25

W niedzielę, 22 listopada, w pałacu w Pęcicach, odbył się recital Katarzyny Łochowskiej, aktorki Teatru Ateneum w Warszawie. W wieczorze uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice. Organizatorem było Stowarzyszenie K40.

czytaj więcej