14.01.2018 12:59

Kolędowanie z zespołem Pectus

686
Po blisko pięciu latach do naszej gminy ponownie zawitał zespół Pectus. Zespół, który tworzą czterej przesympatyczni bracia Szczepanikowie. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek tym razem zaśpiewali nam znane i lubiane kolędy oraz najsłynniejsze piosenki bożonarodzeniowe.

Na koncert zaprosił wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, który życząc wszystkim gościom wspaniałych muzycznych doznań podkreślił, iż popularność zespołu i ich napięty koncertowy kalendarz sprawił, że musieliśmy czekać na ich występ aż tyle lat.  

 

Pochodzący z Pogórza Karpackiego bracia, swój koncert w kościele WNMP w Michałowicach rozpoczęli niezwykle klimatyczną kolędą „Bracia patrzcie jeno”. W repertuarze znalazły się również inne tradycyjne polskie kolędy, które w interpretacji zespołu nabrały jeszcze większej magii. Oczywiście okres świat Bożego Narodzenia to także piosenki, które często możemy usłyszeć jeszcze przed świętami. Nie zabrakło ich również w piątek 12 stycznia. Były m.in. „Kto wie”, „Na święta kolęda dwóch serc” oraz „Jedna z pierwszych gwiazd”.

 

Jak wiadomo kolędowanie to przede wszystkim wspólnie śpiewanie, do którego zespół nie musiał specjalnie namawiać. Wspaniała świąteczna atmosfera, radosna i rozbawiona publiczność bardzo chętnie uczestniczyła w tym wyjątkowym wspólnym kolędowaniu. Szczególnie radośnie było podczas kolędy „Idziemy tu idziemy z betlejemskiej krainy” i „A wczora z wieczora” kiedy to zespół o pomoc w śpiewaniu poprosił dzieci.  

 

W trakcie występu artyści podzieli się także z publicznością kilkoma świątecznymi wspomnieniami z dzieciństwa. O tym jak to w ich domu przygotowywano się i przeżywano święta Bożego Narodzenia.  

 

Jak wyjątkowy i wspaniały był to koncert niech będzie fakt, iż niezwykle trudno było się rozstać mieszkańcom naszej gminy z zespołem Pectus. Oprócz bisów zespół przez niemal godzinę po zakończeniu występu podpisywał swoje płyty oraz specjalny kalendarz, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na akcję charytatywną. Był także czas na pamiątkową fotografię.

 

Koncert zakończyły podziękowania, które w imieniu publiczności zgromadzonej w kościele WNMP w Michałowicach złożył wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. Tak piękny koncert w tym miejscu sprawił, że zagrało wszystko. Wasze głosy, kościół oraz publiczność, to wszystko nabrało szczególnego wyrazu. Swoje podziękowania wójt skierował również do ks. proboszcza Marka Małkiewicza, który jest gospodarzem parafii i udostępnił kościół na realizację tego wspaniałego wydarzenia.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: koncerty, Michałowice

Zobacz także