Koncert kolęd i pastorałek na Granica Sunday Festival. fot. Mariusz Marcysiak
W oczekiwaniu na rozpoczęcie koncertu. fot. Mariusz Marcysiak Ludmiła Małecka. fot. Mariusz Marcysiak Artur Grudziński. fot. Mariusz Marcysiak Tomasz Urban. fot. Mariusz Marcysiak Publiczność w Granicy jak zawsze dopisała. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Podziękowania artystom za wspaniały i wyjątkowy wieczór w imieniu publiczności złożyli radni – Agnieszka Paradowska i Przemysław Majtyka oraz członkinie zarządu osiedla - Anna Świątek i Aleksandra Świątek. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak

Ledwie kilka dni temu rozpoczął się nowy 2018 rok, a Granicka Zatoka Kultury na nowo otwiera swoje podwoje. Tym razem w ramach Granica Sunday Festival mieszkańcy mieli okazje wysłuchać wyjątkowego koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Ludmiły Małeckiej.


Dokładnie w niedzielę, 7 stycznia granicka świetlica ponownie wypełniła się mieszkańcami, którzy jak zawsze chętnie uczestniczą w wydarzeniach organizowanych przez radnych i Zarząd Osiedla Granica.

 

Ludmiła Małecka to aktorka scen muzycznych, której mieszkańcom Granicy nie trzeba przedstawiać. Niemalże rok temu artystka występowała w Granickiej Zatoce Kultury z programem piosenek Ireny Jarockiej i już wówczas zyskała sobie sympatię publiczności. W niedzielnym koncercie artystce towarzyszyli Artur Grudziński – pianista, kompozytor i aranżer oraz Tomasz Urban – skrzypek i animator muzyki etnicznej.

 

Okres Świąt Bożego Narodzenia i czas kolędowania to jeden z najpiękniejszych momentów, które łączą obyczaje i pokolenia. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek niesie ze sobą niezwykłą moc przeplatających się wspomnień, radości, melancholii i wzruszeń. Wspólnego śpiewania nie zabrakło również w Granicy, gdzie artyści razem z publicznością wykonali wiele znanych i lubianych kolęd.

 

Niedzielny koncert rozpoczęła niezwykle ciepła piosenka Krzysztofa Dzikowskiego i Seweryna Krajewskiego „Dzień jeden w roku”, a najbardziej nastrojowo zrobiło się, gdy wszyscy razem zaśpiewali kolędę „Cicha noc”. Kolędę, która jest jedną z najbardziej znanych kolęd na całym świecie i śpiewana jest w ponad 300 językach.

 

Niestety podobnie jak okres liturgiczny Bożego Narodzenia koncert także miał swój koniec. Jednak zanim to nastąpiło nie obyło się bez występu na bis, który dodatkowo przedłużył mieszkańcom ten świąteczny czas.

 

Na zakończenie podziękowania artystom za wspaniały i wyjątkowy wieczór w imieniu publiczności złożyli radni – Agnieszka Paradowska i Przemysław Majtyka oraz członkinie zarządu osiedla - Anna Świątek i Aleksandra Świątek.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

FESTYN RODZINNY W GRANICY; Foto: bz.

FESTYN RODZINNY W GRANICY 13.06.2018 08:00

W sobotę, 9 czerwca, radni oraz Zarząd Osiedla Granica zorganizowali festyn rodzinny dla mieszkańców Granicy. Zabawa, jak zwykle, była udana. Dopisała pogoda, dopisali mieszkańcy, którzy licznie przybyli na plac zabaw „Granicka polanka” przy ulicy Poprzecznej w Granicy. Atrakcji było co nie miara.

czytaj więcej
Rozpoczynają się kolejne inwestycje

Rozpoczynają się kolejne inwestycje 12.06.2018 08:00

Od 12 czerwca (wtorek) rozpoczęła się przebudowa ul. Mokrej w Opaczy-Kolonii, natomiast od 13 czerwca (środa) rusza budowa odwodnienia w ul. Jana Kochanowskiego w Granicy.


czytaj więcej
Koncert Tyle Miłości.- Granica Sunday Festival. fot. Mariusz Marcysiak

Granica Sunday Festival 23.04.2018 21:05

Zaczarowany świat piosenek o miłości nie zna granic i nie ważne skąd pochodzą, to zawsze wzbudzają u nas pozytywne emocje.

czytaj więcej
Dzień Kobiet u granickich seniorów. fot. Mariusz Marysiak

8 marca u seniorów w Granicy i Michałowicach 11.03.2018 14:35

8 marca to wyjątkowy dzień dla pań. Dzień, kiedy to panowie honorują płeć piękną, składają im najserdeczniejsze życzenia i wręczają kwiatki.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Klub Świetliki. fot. Mariusz Marcysiak

Klub Świetliki 28.02.2018 21:35

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży to bardzo często dodatkowa szansa na rozwój. Tak jest w przypadku działających w Granicy i Opaczy-Kolonii klubów „Świetliki”.

czytaj więcej
Warsztaty plastyczne w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty plastyczne – czyli jak odkryć w sobie artystę 27.02.2018 14:10

Warsztaty w Granicy i Michałowicach to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży chętnej do odkrywania w sobie talentów artystycznych, a także chcących poszerzyć granice wyobraźni.

czytaj więcej
Warsztaty laboratorium juniora w Granicy i warsztaty młodego chemika w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Nauka z logiką są niezłą parą 27.02.2018 01:10

Czy jest fajniejszy sposób na naukę i rozruszanie szarych komórek, niż poprzez zabawę.

czytaj więcej
Piosenka francuska - koncert w Granickiej Zatoce Kultury. Foto: bz.

Piosenka francuska - koncert w Granickiej Zatoce Kultury 26.02.2018 11:25

W cyklu Granica Sunday Festival odbył się w świetlicy koncert piosenki francuskiej zatytułowany Chansons Françaises Chansons d’Amour. Wystąpiła Lydie Charlotte Kotlinski, na gitarze towarzyszył jej Sebastian Pikula. Mieszkańcy bawili się znakomicie.
czytaj więcej
Zabawa karnawałowa w Granicy! Foto: bz

Zabawa karnawałowa w Granicy! 29.01.2018 08:50

Zabawa karnawałowa w Granicy była w tym roku bardzo udana. Bawiło się blisko dziewięćdziesiąt osób. Zorganizowana została przez radnych i zarząd osiedla.

czytaj więcej