Koncert kolęd i pastorałek na Granica Sunday Festival. fot. Mariusz Marcysiak
W oczekiwaniu na rozpoczęcie koncertu. fot. Mariusz Marcysiak Ludmiła Małecka. fot. Mariusz Marcysiak Artur Grudziński. fot. Mariusz Marcysiak Tomasz Urban. fot. Mariusz Marcysiak Publiczność w Granicy jak zawsze dopisała. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Podziękowania artystom za wspaniały i wyjątkowy wieczór w imieniu publiczności złożyli radni – Agnieszka Paradowska i Przemysław Majtyka oraz członkinie zarządu osiedla - Anna Świątek i Aleksandra Świątek. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak

Ledwie kilka dni temu rozpoczął się nowy 2018 rok, a Granicka Zatoka Kultury na nowo otwiera swoje podwoje. Tym razem w ramach Granica Sunday Festival mieszkańcy mieli okazje wysłuchać wyjątkowego koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Ludmiły Małeckiej.


Dokładnie w niedzielę, 7 stycznia granicka świetlica ponownie wypełniła się mieszkańcami, którzy jak zawsze chętnie uczestniczą w wydarzeniach organizowanych przez radnych i Zarząd Osiedla Granica.

 

Ludmiła Małecka to aktorka scen muzycznych, której mieszkańcom Granicy nie trzeba przedstawiać. Niemalże rok temu artystka występowała w Granickiej Zatoce Kultury z programem piosenek Ireny Jarockiej i już wówczas zyskała sobie sympatię publiczności. W niedzielnym koncercie artystce towarzyszyli Artur Grudziński – pianista, kompozytor i aranżer oraz Tomasz Urban – skrzypek i animator muzyki etnicznej.

 

Okres Świąt Bożego Narodzenia i czas kolędowania to jeden z najpiękniejszych momentów, które łączą obyczaje i pokolenia. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek niesie ze sobą niezwykłą moc przeplatających się wspomnień, radości, melancholii i wzruszeń. Wspólnego śpiewania nie zabrakło również w Granicy, gdzie artyści razem z publicznością wykonali wiele znanych i lubianych kolęd.

 

Niedzielny koncert rozpoczęła niezwykle ciepła piosenka Krzysztofa Dzikowskiego i Seweryna Krajewskiego „Dzień jeden w roku”, a najbardziej nastrojowo zrobiło się, gdy wszyscy razem zaśpiewali kolędę „Cicha noc”. Kolędę, która jest jedną z najbardziej znanych kolęd na całym świecie i śpiewana jest w ponad 300 językach.

 

Niestety podobnie jak okres liturgiczny Bożego Narodzenia koncert także miał swój koniec. Jednak zanim to nastąpiło nie obyło się bez występu na bis, który dodatkowo przedłużył mieszkańcom ten świąteczny czas.

 

Na zakończenie podziękowania artystom za wspaniały i wyjątkowy wieczór w imieniu publiczności złożyli radni – Agnieszka Paradowska i Przemysław Majtyka oraz członkinie zarządu osiedla - Anna Świątek i Aleksandra Świątek.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Zabawa karnawałowa w Granicy! Foto: bz

Zabawa karnawałowa w Granicy! 29.01.2018 08:50

Zabawa karnawałowa w Granicy była w tym roku bardzo udana. Bawiło się blisko dziewięćdziesiąt osób. Zorganizowana została przez radnych i zarząd osiedla.

czytaj więcej
Zabawa z Mikołajem w Granicy. Foto: Agnieszka Paradowska

Zabawa z Mikołajem w Granicy 18.12.2017 09:55

Dzieci z Granicy spotkały się z Mikołajem w niedzielę, 17 grudnia. Było przedstawienie Świąteczna gonitwa, świetna zabawa, słodki poczęstunek i wspaniałe prezenty. Imprezę zorganizowali radni i Zarząd Osiedla Granica.


czytaj więcej
Spotkanie świąteczne emerytów z Granicy. Foto: bz.

Spotkanie świąteczne emerytów z Granicy 17.12.2017 11:15

Spotkanie opłatkowe seniorów z Granicy to już tradycja. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, radni z terenu Granicy jak również ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, proboszcz Komorowskiej parafii.

czytaj więcej
Andrzejki w Granickiej Zatoce Kultury. fot. Mariusz Marcysiak

Andrzejki w Granickiej Zatoce Kultury 27.11.2017 18:40

Andrzejki to świetny pretekst do zorganizowania zabawy ze znajomymi. Spotkanie z przyjaciółmi i sąsiadami to znakomity czas na relaks i odprężenie. Niezależnie od wieku andrzejki to wręcz idealny pomysł na wspaniałą zabawę co w minionym tygodniu pokazali mieszkańcy osiedla Granica.

czytaj więcej
Elvis Presley – król rocka koncert w Granicy

Elvis Presley – król rock and rolla - koncert w Granicy 16.10.2017 09:05

W cyklu Granica Sunday Festival odbył się w świetlicy koncert zatytułowany Elvis. Krzysztof Janowski śpiewał wszystkie znane, jak również mniej znane, piosenki króla rock and rolla – Elvisa Presleya. Mieszkańcy bawili się znakomicie.

czytaj więcej
Spektakl - Przeminęło z Foggiem. fot. Mariusz Marcysiak

Spektakl muzyczny „Przeminęło z Foggiem” 11.10.2017 07:45

Muzyczna opowieść o Mieczysławie Foggu i dawnej Warszawie zagościła na scenie Granickiej Zatoki Kultury.

czytaj więcej
Sunday Festival i One Woman Show w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

One Woman Show – czyli rzecz o miłości 18.09.2017 21:10

Po wakacyjnej przerwie do Granicy powrócił "Sunday festival". Tym razem mieszkańcy mogli zobaczyć muzyczny spektakl, łączący klasyczny wokal z czarującą grą aktorską, a wszystko urozmaicone subtelnym humorem kabaretu w dobrym stylu.

czytaj więcej
Otwarcie gminnego boiska w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Uroczyste otwarcie boiska i festyn z okazji Dnia Dziecka w Granicy i Nowej Wsi 12.06.2017 06:30

Turniejem piłki nożnej juniorów o Puchar Wójta Gminy Michałowice oraz meczem towarzyskim mieszkańców rozpoczęło się oficjalne otwarcie gminnego boiska w Granicy, które w niedzielę, 11 czerwca zostało oddane do użytku mieszkańcom.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne seniorów z Granicy

Spotkanie wielkanocne seniorów z Granicy 24.04.2017 14:59

22 kwietnia odbyło się świąteczne spotkanie emerytów z Granicy. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, Przemysław Majtyka, rady gminy, ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, także członkowie koła i przedstawiciele zaprzyjaźnionych kół emerytów i rencistów.

czytaj więcej
Wiosna w Paryżu - wieczór piosenki francuskiej w Granicy

Wiosna w Paryżu - wieczór piosenki francuskiej w Granicy 11.04.2017 15:55

Wiosna w Paryżu – tak zatytułowany był kolejny koncert z cyklu Granica Sunday Festival. W granickiej świetlicy piosenek francuskich wysłuchało wielu mieszkańców.

czytaj więcej