Komorowscy emeryci podczas wielkanocnego spotkania
Felicja Ćwilichowska wita wszystkich zaproszonych gości i koleżanki i kolegów ze Związku. Ksiądz Andrzej Perdzyński, proboszcz parafii w Komorowie, składa zebranym życzenia. Życzenia od Krzysztofa Grabki, wójta gminy Michałowice Ksiądz Andrzej Perdzyński święci pokarm. Życzenia w imieniu dyrekcji szkoły i nauczycieli złożyła Ewa Ciechomska Występ zespołu Gradus ad Parnassum, który od lat prowadzi Sławomir Rymuza. (na zdjęciu z gitarą) Dzieci z grupy teatralnej Kurtynka . Dzieci mówiły wiersze między innymi o wiośnie. Dzieci wręczały własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami.
Podobne tematy: Komorów Osiedle, seniorzy

Spotkania wielkanocne emerytów to tradycja w naszej gminie. 11 kwietnia, w szkole w Komorowie, spotkali się emeryci z koła komorowskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Polskich.


W spotkaniu wielkanocnym uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy. Ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, poświęcił pokarm, a dzieci występami artystycznymi wprowadziły zebranych w wiosenny nastrój. W spotkaniu komorowskich emerytów uczestniczyła  także Agnieszka Majewska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Komorowie i Katarzyna Tomasik-Kwiatkowska, członek rady rodziców, a także ksiądz Bartłomiej Urbanowicz – wikariusz komorowskiej parafii.

 
Spotkanie rozpoczęło się od występu artystycznego dzieci. Wystąpił zespół Gradus ad Parnassum, który od lat prowadzi Sławomir Rymuza i który od lat swoją muzyką wzbogaca spotkania komorowskich emerytów. Wystąpiły także dzieci, z grupy teatralnej „Kurtynka”, którą prowadzą nauczycielki nauczania zintegrowanego klas 1-3: Ewa Ciechomska i Małgorzata Pajączek. Dzieci zaprezentowały piękne i radosne wiersze o wiośnie i budzeniu się przyrody do życia. 

 

Na zakończenie, wszystkim zebranym seniorom dzieci wręczyły, własnoręcznie wykonane, kolorowe karki z życzeniami zdrowia i pogody ducha. Komorowscy seniorzy, jak zwykle, po występach dzieci, obdarowali słodyczami młodych artystów. 

Ważnym momentem była wspólna modlitwa, ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, poświecił pokarm, a następnie złożył świąteczne życzenia. Życzenia świąteczne złożył także Krzysztof Grabka, wójt gminy, życzył wszystkim zebranym, aby radosna wymowa święta Zmartwychwstania Chrystusa długo jeszcze towarzyszyła seniorom z Komorowa. Elżbieta Biczyk, przewodnicząca Rady Gminy Michałowice, w swoim, ale również w imieniu wszystkich radnych, życzyła zebranym, aby radość i uśmiech towarzyszył im na co dzień, a wiosna zagościła w ich sercach. 

 

Po części  oficjalnej nadszedł czas na świąteczne przysmaki. Nie zabrakło tradycyjnego jajka i żuru, sałatki warzywnej, owoców i napojów. Zebrani składali sobie świąteczne życzenia. Towarzyszyła im radość, że po raz kolejny spotkali się w swoim gronie. A świadomość, że właśnie zaczęła się wiosna – pora roku, która przynosi nadzieję i radość- wprowadziła zebranych w radosny nastrój. Rozmowom nie było końca...

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

SENIORZY I ICH POTRZEBY W KRĘGU NASZEGO ZAINTERESOWANIA

SENIORZY I ICH POTRZEBY W KRĘGU NASZEGO ZAINTERESOWANIA 28.06.2018 07:50

W związku z rozpoczętą w czerwca br. diagnozą potrzeb i oczekiwań seniorów z różnych grup wiekowych mieszkających na terenie gminy Michałowice, chcemy zaprosić Państwa do wzięcia czynnego udziału w badaniu ankietowym.

czytaj więcej
50 LAT KOŁA EMERYTÓW W KOMOROWIE. Foto: bz.

50 LAT KOŁA EMERYTÓW W KOMOROWIE Foto: bz 17.04.2018 10:40

W sobotę, 14 kwietnia, komorowskie Koło nr 1 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów obchodziło jubileusz pięćdziesięciolecia istnienia. Z tej okazji odbyło się uroczyste spotkanie, w którym uczestniczyli seniorzy, wójt gminy - Krzysztof Grabka z żoną, lokalni samorządowcy, a także ksiądz prałat Andrzej Perdzyński.

czytaj więcej
Warsztaty bębniarskie w Komorowie i Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty bębniarskie 25.02.2018 20:25

Doskonała okazja by poczuć afrykańskie rytmy i stać się mistrzem gry na djembe, najpopularniejszym afrykańskim instrumencie.

czytaj więcej
Koncepcja zagospodarowania ulicy Aleja Marii Dąbrowskiej w Komorowie wybrana !!!

Koncepcja zagospodarowania ulicy Aleja Marii Dąbrowskiej w Komorowie wybrana !!! 20.11.2017 15:15

Został rozstrzygnięty konkurs ogłoszony przez SARP na koncepcję zagospodarowania ulicy Aleja Marii Dąbrowskiej wraz z towarzyszącymi terenami przestrzeni publicznej w Komorowie. Zwycięska praca powstała w kieleckiej pracowni architektonicznej Jakub Heciak Architekci i to na jej podstawie powstanie przyszły projekt modernizacji tej ulicy.

czytaj więcej
Jubileusz par małżeńskich. fot. Mariusz Marcysiak

Jubileusz par małżeńskich 24.10.2017 17:35

Wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka uhonorował 11 par małżeńskich, które w tym roku obchodzą „Złote Gody”.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne komorowskich emerytów. Foto: bz.

Spotkanie wielkanocne komorowskich emerytów 24.04.2017 14:35

Spotkania wielkanocne emerytów są tradycją w naszej gminie. Tak było też i w tym roku. Tuż po świętach spotkali się emeryci z koła komorowskiwego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Ksiądz Andrzej Perdzyński poświęcił pokarm, a młodzież występami artystycznymi wzbogaciła spotkanie.

czytaj więcej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Komorowie. Foto: bz.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Komorowie 16.01.2017 11:05

Podczas 25. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy padł w Komorowie rekord. Udało się zebrać ponad 58 350 zł. Jest to ponad dziesięć tysięcy więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym. Pieniądze do puszek zbierało 94 wolontariuszy. Wielu uczniów i nauczycieli zaangażowanych było w organizację koncertu i licytację w miejscowej szkole.

czytaj więcej
Jubileusz par małżeńskich. fot. Mariusz Marcysiak

Jubileusz par małżeńskich. 27.10.2016 19:55

Wzorem lat ubiegłych podczas uroczystości Gminnego Dnia Seniora, które w tym roku odbyły się 23 października, wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka uhonorował jubilatów naszej gminy Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz ozdobnie haftowanym dyplomem z gratulacjami od Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Państwo Alina i Bronisław Rysiowie w tym roku świętowali 60. rocznicę ślubu

Diamentowe gody mieszkańców Michałowic 30.05.2016 09:20

26 maja 1956 r. Państwo Alina i Bronisław Rysiowie zawarli związek małżeński. W tym roku obchodzili 60. rocznicę ślubu. Z tej okazji wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka wręczył Jubilatom Medal za długoletnie pożycie małżeńskie przyznany przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, jak również haftowany dyplom i gratulacje od Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Osiedla Komorów

Zebranie mieszkańców Osiedla Komorów 13.04.2016 12:10

W poniedziałek, 11 kwietnia, odbyło się zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni z naszej gminy, Hanna Brzeska-Kalczuk i Piotr Kamiński.

czytaj więcej