23.03.2012 12:00

Komorowscy licealiści na wymianie w Norwegii

11
W dniach 28.02-06.03.2012 uczniowie liceum ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie byli na wymianie międzynarodowej do Norwegii. Norwegia to piękny kraj położony w Europie Północnej na Półwyspie Skandynawskim. Jest to kraj o surowej przyrodzie. Głównymi elementami krajobrazu są góry i jeziora.
Uczniowie naszego liceum przez cały tydzień mieszkali u rodzin niedaleko miejscowości Skarnes, w której znajdowała się szkoła. Tematem wymiany międzynarodowej była komunikacja. Uczniowie mieli okazję poznać ludzi z różnych krajów i brać udział w wielu ciekawych warsztatach takich jak: taniec, muzyka, moda i fryzury, teatr, scena czy gotowanie. Było to dla nich zupełnie nowe doświadczenie. Program wymiany był bardzo napięty. Uczniowie poza warsztatami mieli również do przygotowania w ośmioosobowych grupach prototyp niepowtarzalnego i oryginalnego przedmiotu. Następnie musieli go wykonać. Mieli do dyspozycji wszystkie potrzebne materiały i przy wykonywaniu prototypu mogli zasięgnąć rady ekspertów. Było to bardzo pracochłonne, więc uczniowie tego dnia nocowali w szkole. Mimo wszystko warto było się postarać, ponieważ nagrodą główną było 150 euro dla każdego członka grupy. Poza tym uczniowie naszej szkoły brali udział w rozgrywkach sportowych i wycieczkach. Jedną z ciekawszych była wycieczka do Oslo - stolicy Norwegii. Uczniowie mieli okazję zwiedzić tam muzeum sztuki i architektury oraz zobaczyć pałac królewski. Mieli też dużo czasu wolnego, który przeznaczyli na spacer po mieście i kupno pamiątek. 6 marca o godzinie 10:30 cała grupa szczęśliwie wylądowała na warszawskim Okęciu.

Magdalena Piekacz, uczennica 1. klasy komorowskiego liceum.
Autor: Beata Izdebska-Zybała
Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała