KOMOROWSKIE WIANKI 2018

26.06.2018 11:40     206
KOMOROWSKIE WIANKI 2018; Foto: bz.
Katarzyna Parzyńska, radna, Krzysztof Grabka, wójt gminy i Artur Kostera, sołtys sołectwa Komorów zapraszają na festyn KOMOROWSKIE WIANKI. Foto: bz. WIANKI 2018; Foto: bz. WIANKI 2018; Foto: bz. Nagrody wręczał Krzysztof Grabka oraz Artur Kostera i Katarzyna Parzyńska. Foto: bz. Festyn letni w Komorowie w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz. Festyn letni w Komorowie w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz. Festyn letni w Komorowie w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz. Festyn letni w Komorowie w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz. Festyn letni w Komorowie w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz.
Podobne tematy: Sołectwo Komorów

Komorowskie Wianki odbyły się w Kaliszowym Gaiku po raz piąty. Tradycyjnie była to bardzo udana zabawa! Festyn przygotowała Katarzyna Parzyńska, radna, Artur Kostera, sołtys wraz z Radą Sołecką Sołectwa Komorów oraz grupą przyjaciół, która znakomicie współpracuje z samorządowcami. W spotkaniu uczestniczył wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka z żoną. Wszyscy świetnie się bawili!


Festyn przygotowany i zorganizowany został perfekcyjnie, organizatorzy mają doświadczenie minionych lat. Poszczególne osoby włączone w organizację festynu odpowiadały za konkretne działania. Gdy mieszkańcy dobrze się bawili, organizatorzy czuwali przy swoich stanowiskach: przy grillu, przy ognisku, w miejscu wydawania kiełbasek i kijów do pieczenia, porządkowania stołu z przekąskami, uzupełniania gorącej wody do przygotowania kawy i herbaty. Dużą atrakcją dla dzieci było miejsce, gdzie najmłodsi mogli malować sobie buzie. Królowały kotki, pieski i motyle, a nawet… przybysze z zaświatów.

 

Momentem kulminacyjnym było puszczanie wianków, które z wielkim zapałem i starannością zostały przygotowane przez dzieci i ich rodziców. Emocji było bardzo dużo. Artur Kostera pomagał, aby wszystkie wianki bardzo dobrze prezentowały się na wodzie. Katarzyna Parzyńska zadbała, aby wianki były dobrze oznaczone, tak by wyłonić zwycięzców konkursu. Były trzy nagrody główne w dwóch kategoriach wiekowych oraz nagrody (koszulka z nadrukiem logo gminy Michałowice nawiązująca do 100 rocznicy odzyskania przez Polską niepodległości) dla każdego uczestnika konkursu. Dodatkowo nagrodzone dyplomami i upominkami zostały dzieci, które przez cały rok uczestniczyły w zajęciach plastycznych organizowanych w świetlicy. Wręczył je Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice w towarzystwie radnej i sołtysa.

 

Letni festyn „Komorowskie wianki” nawiązuje do starosłowiańskiej tradycji i rodzimych obrzędów związanych z letnim przesileniem słońca. Noc z 21 na 22 czerwca jest najkrótsza w całym roku. Jest to zatem okazja do wspaniałej zabawy! Powitanie lata, to także koniec szkoły dla dzieci i początek wakacji. Dlatego też w festynie uczestniczyło wiele dzieci, które dzień wcześniej miały zakończenie roku szkolnego. Początek wakacji to najmilszy czas! Dlatego była to dla nich wyborna zabawa. Dzieci chętnie bawiły się na pobliskim placu zabaw, a także piekły kiełbaski przy ognisku. Przesilenie lata to także powód do świętowania dla starszych mieszkańców. Tradycyjnie już mieszkańcy licznie przybyli do Kaliszowego Gaiku na tzw. „potańcówkę na dechach” i świetnie bawili się przy muzyce.

 

„Już za moment kończy się wiosna, zaczyna się lato, wakacyjna pora roku. - Bawmy się dobrze” – zachęcali organizatorzy i zapraszali do tańca. Do życzeń dołączył się wójt gminy, który powiedział, że wspólna zabawa w sąsiedzkim gronie, to wspaniała rzecz. Festyn był wyjątkowo udany, wszyscy świetnie się bawili, do zobaczenia za rok!

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Święcenie pokarmów wielkanocnych w sołectwie Komorów. Foto: bz.

Święcenie pokarmów wielkanocnych w sołectwie Komorów 03.04.2018 21:50

Święcenie pokarmów wielkanocnych w kościele katolickim to wielowiekowa tradycja. Tego dnia wierni przynoszą do kościołów koszyczki ze święconką. Poświęcone przez księdza pokarmy trafiają później na wielkanocny stół.

czytaj więcej
W świątecznym nastroju - spotkanie w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz.

W świątecznym nastroju - spotkanie w Kaliszowym Gaiku 23.03.2018 10:50

Powoli zbliża się wiosna… zbliżają się też święta wielkanocne. Z tej okazji, w świetlicy w Kaliszowym Gaiku, spotkali się seniorzy z Koła Emerytów i Rencistów sołectwa Komorów. Wśród zaproszonych gości był wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy i ksiądz prałat Andrzej Perdzyński.

czytaj więcej
Świąteczne warsztaty w Kaliszowym Gaiku; foto: bz.

Świąteczne warsztaty w Kaliszowym Gaiku 18.03.2018 18:50

Każdego roku, przed świętami, odbywają się w Kaliszowym Gaiku warsztaty wykonywania ozdób świątecznych. A wszystko po to, aby święta były bardziej radosne i kolorowe!


czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Co to był za bal... - zabawa karnawałowa w Sołectwie Komorów. Foto: bz

Co to był za bal... - zabawa karnawałowa w Sołectwie Komorów 12.02.2018 09:35

W ostatnią sobotę karnawału bawili się mieszkańcy sołectwa Komorów. Tym razem tematem imprezy był świat bajek i baśni. Zabawa ostatkowa była bardzo udana.

czytaj więcej
Wieczór wigilijny w sołectwie Komorów. Foto: bz.

Wieczór wigilijny w sołectwie Komorów 18.12.2017 09:05

Wigilia w sąsiedzkim gronie w sołectwie Komorów na dobre wpisała się w tradycję tej miejscowości. Mieszkańcy tłumnie przybyli do świetlicy W kaliszowym gaiku, aby razem świętować czas przyjścia Jezusa Chrystusa na świat. W świątecznym spotkaniu uczestniczyli radni gminni, z jej przewodniczącą Elżbietą Biczyk na czele, a także Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, żoną i ksiądz proboszcz Andrzej Perdzyński.

czytaj więcej
Idą święta – warsztaty ozdób świątecznych w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz.

Idą święta – warsztaty ozdób świątecznych w Kaliszowym Gaiku 11.12.2017 12:30

Tradycyjnie już przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z sołectwa Komorów spotkały się na warsztatach podczas których robiły świąteczne ozdoby. Świątecznie przystrojona została również świetlica w Kaliszowym Gaiku.

czytaj więcej
Pożegranie lata - zabawa w sołectwie Komorów; Foto: bz

Pożegranie lata - zabawa w sołectwie Komorów 25.09.2017 10:10

To było pożegnanie lata, które odbyło się w drugi dzień astronomicznej jesieni – 23 września mieszkańcy sołectwa Komorów spotkali się w Kaliszowym Gaiku na wspaniałej sąsiedzkiej zabawie!


czytaj więcej
SOŁECTWO KOMORÓW – ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW Foto bz.

SOŁECTWO KOMORÓW – ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW 11.09.2017 12:05

Mieszkańcy sołectwa Komorów tradycyjnie spotkali się w świetlicy w Kaliszowym Gaiku, zebranie zwołał i prowadził Artur Kostera, sołtys, a także Katarzyna Parzyńska, radna. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy, pracownicy urzędu, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady, a także radni z terenu naszej gminy.


czytaj więcej
WIANKI - powitanie lata w Kaliszowym Gaiku

WIANKI - powitanie lata w Kaliszowym Gaiku 25.06.2017 10:40

Mieszkańcy sołectwa Komorów powitali lato wspólną zabawą i potańcówką. W festynie uczestniczył Krzysztof Grabka. Wszyscy świetnie się bawili!

czytaj więcej